Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Slausa » Pia 12.06.2020 17:20

Taky "klasicky" zdravo vyzerajuci fesak peso :jop: :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Pia 12.06.2020 17:38

Kurnik, som poplietla fotky a nahralo i tú istú 2x :heh:
Toť je, fešák môj :hi:
Prílohy
20200611_192616(0)-1470x3024.jpg
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Pia 12.06.2020 17:40

Díky Slausa, naozaj sa mi páči, ako rastie :yes: Ešte nech je zdravý aj na papieri a bude to pecka :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Ulf » Sob 13.06.2020 4:32

Teda, no, na ine labrose je clovek zvyknuty... ale paci sa mi to. :jop:
Daaavno som citala clanok cechov kde na tieto trial labrose nadavali, ze je malo mohutne, ze nechcu napriklad preto do rakosia, lebo ich nevedia rozrazat a podobne. Prislo mi to ako za kazdu cenu najst na tom nieco negativne..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 13.06.2020 6:20

Ale on podla mna nie je labros :heh: Ta oklamali Nisuska :plac: :heh: Hlavne to zdravie vam prajem! :pusa:
(A tehotenska demencia uz dosla? Bo upravit prispevok ta nenapadlo? :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Sob 13.06.2020 14:22

pigie píše:Ale on podla mna nie je labros :heh:

Prečo? :plac:
Offtopic: A demencia jasné, musí byť :heh: Minule skončila kuchynská váha v chladničke a také, že niečo chcem ísť urobiť, ale úplne nelogicky idem do úplne inej miestnosti alebo opačným smerom, to máme na dennom poriadku :haha: Jo a nepozornosť, to je moje stredné meno :lol: Minule chlap, že nech ho ostrihám strojčekom s nástavcom. A pre niečo som ešte zbehla, on zatiaľ čistil nástavec a ja prídem, vezmem strojček a šuuuup začnem kosiť bok, akurát že bez nástavca :haha: Tak chudák chodil 2 týždne jak člen Hooligans, kým mu to dorástlo :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Sob 20.06.2020 10:29

krásny je, Simi :love: som úplne doňho :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 23.06.2020 18:52

Ďakujem :hi: Ja tiež úplne najviac :love: Nie len, že je šikovný a krásny a rýchlo sa učiaci, ale on ma tak veľa učí, že to až možné nie je. Veľmi som sa pri ňom upokojila a stále sa učím pracovať so svojimi emóciami, lebo on v momente vycíti, že som podráždená alebo na :kak: , tak si môžem trhnúť nohou, on tam bude stáť odo mňa na 2 m a príde až keď sa upokojím a úplne sa naladím na jeho vlnu. Alebo aj pri tréningu, pokiaľ človek nie je sebavedomý v poveloch a je len trochu cítiť, že si neverí, alebo že je v strese z toho, či to Oli správne urobí, prípadne nie si s Olčovým svetom úplne prepojená a myslíš na iné veci, tak to sa hneď odrazí na výkone. No úžasný je úplne :hi:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod ivanpa » Pon 09.11.2020 7:41

Prosím Vás kde nájdem tabulku , link koľko kg a akú výšku v cm má mať šteniatko , mladý jedinec labradora.
Ak máte info k tomuto plemenu a mojej otázočke dajte mi vedieť .
ďakujem :jupi: :aplause:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.11.2020 8:28

Žeby Google? :lol: https://www.google.com/search?q=labrado ... -gP3_GciAY
Inak držať sa tabuliek mi príde trochu odveci. Každé šteňa, jedinec je iný, inak rastie, aj v jednom vrhu sú koľkokrát veľké odlišnosti.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Pon 09.11.2020 8:33

A ešte sú aj odlišnosti v líniách. Proste kukaj na to, jak moc tlusté/nohaté sa ti štenco zdá.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 10.11.2020 15:26

ivanpa píše:Prosím Vás kde nájdem tabulku , link koľko kg a akú výšku v cm má mať šteniatko , mladý jedinec labradora.
Ak máte info k tomuto plemenu a mojej otázočke dajte mi vedieť .
ďakujem :jupi: :aplause:


Záleží od línie, či pracovná či show. Aj keď aj medzi show vieš mať sloníky, vyrysované jedince, obezitky alebo slíže. Napr ja mám teraz psa, ktorý je skoro o 20 kg ľahší ako môj predošlý a obaja sú s rodokmeňom. Lenže predošlý bol showka a povezme, že bol mierne väčší :lol: :hi:. A tento je pracák z krajiny pôvodu (len narodený v štátoch) a vidíš :nwm: A to vôbec nie je vychrdnutý, je výborne osvalený a ani nejaký krpec to nie je.
Takže sa treba zamerať na konkrétneho jedinca a posudzovať podľa toho. Daj viac info, prípadne ak môžeš, tak aj fotku a budeme múdrejší. Poprípade pozri na googli obrázok Purina Body Condition System a keď je medzi 4-5, tak je dobre. Aj keď niektorí chovatelia a vetoši by sa isto zhrozili, lebo podľa nich šteňa (aj dospelák) by mal vyzerať asi ako 8 (už aj 9 som videla :lol: ).

Toť je, soletka moja :heh:
Obrázok
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 10.11.2020 20:17

ten je :oo: :love: poved se ti :yes: :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Str 11.11.2020 16:30

Dík Elis, spokojná som velice :hi: :yes: A to pred niekoľkými rokmi neexist, že by som vôbec pripustila, že by som mala trialáka :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod ivanpa » Str 11.11.2020 17:36

Jasné Vikiki22 , že ujo google Ti povie takmer všetko.

Ale aj som chcel niekoho kto má chovku , alebo sa dlho tomuto plemenu venuje aby napísal svoje poznatky o váhe a výške v šteňacom a mladom veku.

Lebo sú majitelia LR , ktorý v mladom veku vravia na svojho obézneho psa , že on nie je tučný, že to má tak byť , že aj vet chváli jedinca LR aký je pekný...

A miestami sa na to nedá pozerať je ako "zápasník sumo" .

Vet v 8 veku LR rokoch povie , že zdravotné problémy LR sú zapríčinené nadváhou ......... vidina biznisu /samozrejme vet./........

Pes LR v 8 mesiacoch 30 kg, pes LR v seniorskom veku 53 kg.
Ach srdce, kĺby LR :nie: :nie: :nie: :nie:

Ak ujo Google neklame LR :

Začiatkom 19. storočia sa z Kanady a pobrežia Newfoundlandu dostal St. John´s Water Dog do Anglicka, kde z nich vojvoda Earl z Malmesbury (1778-1841) vyšľachtil plemeno vhodné na poľovné účely. K pôvodnému plemenu prišľachtil pointre. Zdroj Wikipédia.


No ja by som chcel vidieť pracovne využiteľného LR ako psa vhodného na poľovné účely s váhou cca 40-50 kg ako behá po lese a plávav H2O. :jop:
-prinášanie ulovených divích kačíc

Veď tie psy nevládzu obyčajnú mestskú prechádzku. :pac:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI