Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: šeltia

Poslaťod Tatiana » Ned 13.01.2008 16:16

SPOMINALI STE BLUE-MERLE,NIEKDE SOM CITALA,ZE DVAJA BLUE-MERLE SA NEMOZU PARIT,LEBO STENATA BY MALI NEJAKU GENETICKU MUTACIU?
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: šeltia

Poslaťod mairi » Ned 13.01.2008 19:20

Tatiana píše:SPOMINALI STE BLUE-MERLE,NIEKDE SOM CITALA,ZE DVAJA BLUE-MERLE SA NEMOZU PARIT,LEBO STENATA BY MALI NEJAKU GENETICKU MUTACIU?


Ano, statisticky 1 stvrtina vrhu bude blue merle, jedna stvrtina tricolor a zvysna polovica bude double-merle, stenata so zdvojenym merle genom. Stenata su nestandardne sfarbene, zvycajne trpia slepotou a hluchotou a hned pri narodeni sa utracaju.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: šeltia

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.01.2008 15:45

Mno...a to nielen u seltii je tak s tymi farbami, ale aj u leopardich psov z Lousiany. :smile: Ta genetika je celkom komplikovana, ale zaujimava. A spojenim 2 blue merle psov vzniknu stenata skor biele, sa mi zda. Nie?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: šeltia

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 17:16

Vždy som chcela mať Šeltiu, ale nemame na to podmienky. Je moc veľka. Ma me totiz dost mali dvor.
Ale je to super pleno. No teraz by som nechcela mam predsa Tessu- Cavaliera :smile:
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod lusy » Sob 09.02.2008 17:56

Veve7.7.7 píše:Vždy som chcela mať Šeltiu, ale nemame na to podmienky. Je moc veľka. Ma me totiz dost mali dvor.
Ale je to super pleno. No teraz by som nechcela mam predsa Tessu- Cavaliera :smile:


seltia je velka??? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: šeltia

Poslaťod Kaca » Sob 09.02.2008 18:26

Veve7.7.7 píše:Vždy som chcela mať Šeltiu, ale nemame na to podmienky. Je moc veľka. Ma me totiz dost mali dvor.
Ale je to super pleno. No teraz by som nechcela mam predsa Tessu- Cavaliera :smile:

Prosim Ta, odkedy je seltia velka??? Nemylis si ju nahodou s koliou? Ak ano, je dobre, ze nevlastnis ani jedneho prislusnika daneho plemena...
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: šeltia

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 09.02.2008 18:30

Premna ani :nono: ale pre mojich rodicov (pretoze u nich bývam )ano. Velmi som sa na nich hnevala este ked som bola mala ze mi ju nechceli kupit! Stale iba poucuju! :dedo: :dedo: :dedo: A nemilim si ju!!!!
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod Amaguk » Sob 09.02.2008 18:38

toho kavalierika mate stale na dvore? (ked pre seltiu mate akoze maly dvor...)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: šeltia

Poslaťod lusy » Sob 09.02.2008 18:38

Veve7.7.7 píše:Premna ani :nono: ale pre mojich rodicov (pretoze u nich bývam )ano. Velmi som sa na nich hnevala este ked som bola mala ze mi ju nechceli kupit! Stale iba poucuju! :dedo: :dedo: :dedo: A nemilim si ju!!!!


je o zhruba 5 cm vyssia ako cavalier. a tych mas dvoch
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: šeltia

Poslaťod mairi » Ned 10.02.2008 11:30

ehm? :oo: seltia vyska: 37,5 cm u psa a u sučky 35,5 cm povolena odchylka max. 2,5 cm a hm. váha ideála je 6 až 8 kg
cavalier vysku som presne nenasla, ale okolo tych 35-37cm, ale hmotnost 5,5-8 kg. takze
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: šeltia

Poslaťod šeltie » Ned 10.02.2008 16:53

prečo :aaa: kedy konečne ludia pochopia že šeltia nie je kólia... ale možno je to aj dobré aspon sa tie male beštie nestanu módnym plemenom a nedostanu sa do ruk neskúsených "kynológov"
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.02.2008 16:45

Ano! Ludia si nieco vezmu do hlavy a nepustia! Tak isto, ako so seltiami a koliami! Vsak je to take jednoduche ich rozoznat...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: šeltia

Poslaťod Veve7.7.7 » Sob 16.02.2008 10:52

mairi píše:ehm? :oo: seltia vyska: 37,5 cm u psa a u sučky 35,5 cm povolena odchylka max. 2,5 cm a hm. váha ideála je 6 až 8 kg
cavalier vysku som presne nenasla, ale okolo tych 35-37cm, ale hmotnost 5,5-8 kg. takze


To povedzte mojim rodicom! Aj tak to je uz jedno mam Cavalierov a ty su teraz u mna ty naj.
A pre zvedavost Kavaliery maju mat velkost: 30,5- 33 cm a ty moji su trochu zakrpateny.A ja viem dobre co je kolia a co je seltia!
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod Lucifer » Sob 16.02.2008 11:29

Inac...ja mam otazku ohladom jej "vacsej sestry"...Kam zmizli kolie? :oo: Predtym to bolo take caste a bezne plemeno...Teraz ich uz vobec nevidam...To bolo asi tym, ze vtedy frcal televizny serial Lassie, tak si vsetci kupovali kolie? :nwm: Som zvedava, aky pes bude najblizsie modny hit...Teraz asi vsetci ficia hlavne na RR...uz pomaly predbehli labradorkacov :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: šeltia

Poslaťod Veve7.7.7 » Uto 19.02.2008 16:29

Ľudia si teraz kupujú také tie menšie plemená, ako sú napr.: Čivava, Ratlík ...
Aspoň podla mňa.
Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba
Veve7.7.7
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 403
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI