Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: šeltia

Poslaťod lucik » Uto 19.02.2008 19:19

Lucifer píše:Teraz asi vsetci ficia hlavne na RR...uz pomaly predbehli labradorkacov :nwm:


luci, no na vystavach nieze pomaly predbehli.. RR su na vystavach suverenne najpocetnejsim plemenom..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: šeltia

Poslaťod raky » Uto 19.02.2008 19:51

Veve7.7.7 píše:Ľudia si teraz kupujú také tie menšie plemená, ako sú napr.: Čivava, Ratlík ...
Aspoň podla mňa.



alebo _ moskovský strážny pes ???
Osobne sa mi zdá, že najpopulárnejší je teraz Beagl, reklama atď, a aj ohlasy na tomto fóre....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: šeltia

Poslaťod lusy » Uto 19.02.2008 20:14

tiez mam taky pocit. najviac je tu fakt beaglov
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: šeltia

Poslaťod mairi » Uto 19.02.2008 20:55

jednoznacne z malych p.- york, maltezak, mops
stredne- beagle
velke- godden a ridgeback
ale sme mimo tema
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: šeltia

Poslaťod Kača » Uto 19.02.2008 21:35

Hm... čo sa týka reklám a pod. v "každom zadku" je bígl... čo žial, prispieva i k "tiežchovateľom" :plac:
Ale napr. čo sa týka účasti na výstave, malokedy bývy viac než o polovicu menej, čo je RR, alebo GR...
A o YT ani nevravím :heh:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: šeltia

Poslaťod raky » Uto 19.02.2008 21:39

uvidíme v Nitre, tiež ma to zaujíma... :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: šeltia

Poslaťod Kača » Uto 19.02.2008 21:43

Doslova si ma teraz prinútil vytiahnuť dva staré katalógy:D
A ty máš čo za hava??? hm. okej uvidíme v nitre. Ale nie len počet plemena ale aj Váš výsledok :jop:
prídem na teba kuknúť keď pojdete vystavovať, držíme palce :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: šeltia

Poslaťod Máňa&Berry » Štv 21.02.2008 20:36

Mě se šeltie také moc líbí. Jsou to super hafani (pokuď zrovna nejsou uštěkaní). :jop:
Máňa&Berry
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha

Re: šeltia

Poslaťod Kaca » Štv 21.02.2008 21:34

:) Seltie su ustekane vzdy (aspon tie, co poznam ja), ale da sa to trochu miernit.
Vodca svorky :)
Kaca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Sastin Straze

Re: šeltia

Poslaťod šeltie » Štv 21.02.2008 22:24

hehe no šeltia a štekanie to hadam nemysliš važne .. :ha: :ha: :ha: ale nie no tak ja osobne nepoznam, žiadnu čo by neštekala proste to k nim patrí bezštekotu nie je šeltia šeltiou. Čo už su to uštekane beštie. :jazyk:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod Máňa&Berry » Štv 21.02.2008 23:02

Já znám pár neuštěkaných šeltií a jsou moc fajn :)
Máňa&Berry
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Praha

Re: šeltia

Poslaťod clever_dogs » Sob 08.03.2008 0:40

mano, treba sa ale pozriet, ci tie nestekave seltie, co poznas, su tie prave seltie, ktore zaujme aj maly naznak pohybu, neboja sa, tak ako je to bohuzial u vacsiny seltii. ci su to seltie, ktore dokazu pracovat od rana do vecera a este vecer si pytaju pridat. :no: ak su to take seltie, tak vsetka cest, ze sa majitelom podarilo stekanie odstranit. seltie totiz vsetko hlasia stekotom. je to pozostatok toho, ked bolo toto skvele pracovne plemeno pouzivane pri stadach. stekanim si totiz vydobijali pri zvieratach autoritu, kedze su dost male. pri skuskach vloh sa dokonca od seltie vyzaduje. :no: moj pes ku stekaniu, pridava este aj to, ze si potavi obe usi. :aaa: a kedze je to ta prava trafena seltia, tak ziape skoro stale. pre mna je seltia to najuzasnejsie plemeno pod slnkom. nikdy by som si nemyslela, ze v tak malom telicku sa skryva tolko energie.
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: šeltia

Poslaťod archelsa » Pia 14.03.2008 23:46

no aj westiky su ustekane (aspon ten moj strasne) aj civavy, yorki a vsetky tie male psiky ktore tak lubime...
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Re: šeltia

Poslaťod mmseltie » Uto 18.03.2008 10:24

Mne tá uštekanosť celkom vyhovuje. Nepotrebujem zvonček ( ani kameru :lol: )a viem čo sa práve deje okolo domu a len málo cudzích vojde do dvora. Kto ich nepozná, netuší, že je to len kopa kriku. Inak mne jedna šteká menej, keď prišiel modrák, tak stará dáma na neho presunula kompetencie a venuje sa viac vylihovaniu. On zato liece za dvoch a zrejme od samej radosti získal super chrapliak.
Obrázok
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: šeltia

Poslaťod harissonka » Štv 03.04.2008 10:24

Obrázok
Moje harissonovské šeltičky zatiaľ neštekajú :) Narodili sa 1.4.2008 tak toAle verím tomu že to bude po takom mesiaci poriadna zábava :lol: .
http://www.harisson.sk
harissonka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI