Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: šeltia

Poslaťod šeltie » Štv 03.04.2008 11:38

harissonka píše:Obrázok
Moje harissonovské šeltičky zatiaľ neštekajú :) Narodili sa 1.4.2008 tak toAle verím tomu že to bude po takom mesiaci poriadna zábava :lol: .
http://www.harisson.sk


A kedy nám prezradiš meno nového prírastku?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod mmseltie » Pia 04.04.2008 8:05

Keby jedného, ale ich je 5. O mesiac budeš mať už fakt veselo. Mne ten zmätok v dome pomaly končí, ale ešte je aj tak mojou hlavnou činnosťou upratovanie kalužiek a kôpok, najlepšie pred rodupaním a roznosením do priestoru :lol: . Inak gratulujem tebe aj mamine.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: šeltia

Poslaťod šeltie » Uto 10.06.2008 12:33

tak čo šeltičkari nič nove? :ua:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: šeltia

Poslaťod mmseltie » Pia 13.06.2008 8:02

Ale určite áno. Len všetko si zrejme povieme zajtra na klubovke v Cíferi. No a všetkých Vás, čo nemáte program na víkend, pozývam pozrieť sa na naše uštekané "beštie" na kúpalisko Pác. Predpoludním tam určite bude kopa tých našich chlpatých zlatíčok všetkých farieb.

Obrázok
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: šeltia

Poslaťod katarina » Pia 13.06.2008 20:43

len tak pre zaujimavost, znesaju sa seltie v poho aj s inymi zvieratami? teraz nemyslim ovce ale mensie, napr. macka :smile: ze ci ked ich tak zaujima vsteko co sa pohne ci nemaju tendencie aj sa po tom rozbehnut (utekajuca macka?)
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: šeltia

Poslaťod mmseltie » Pon 16.06.2008 10:43

Za utekajúcou sa moje samozrejme rozbehnú, ale keď mačka na ne kašle, tak aj oni na ňu. Fenka vyrastala s kocúrom a spolu vyhrabovali myšacie diery (keď sa kocúr stratil, prestala ich vyhrabovať), naháňali sa (často v opačnom garde) a Šelinka sa naučila chytať myši mačacím spôsobom. Dokáže strašne dlhú dobu stáť nad miestom, kde je myš a keď tá vybehne, má smolu. Šeltinky niesú lovci a dajú sa ľahko ovládať, takže aj navykanie na iné zvieratá je celkom v pohode. Ja ale s mojou mačkofenou by som osamote určite nenechala nič čo sa podobá na myš a ani malého vtáka - ten kocúr ju veľmi dobre vyškolil :lol:
Obrázok
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: šeltia

Poslaťod clever_dogs » Pia 25.07.2008 19:24

Ci sa seltia znesie s ostatnymi zvieratami, zalezi na konkretnom jedincovi. Tak ako je to nakoniec u kazdeho ineho plemena. Ten moj jedinec si uz v styroch mesiacoch prvy krat pochutnal na hrabosovi, ktoreho si sam chytil a jednym svihnutim pripravil tento svet o maleho hlodavca. Doma mame skreckov, ale netrufla by som ho s nimi nechat sameho. Aj ked myslim, ze umyselne by im neublizil, kedze su doma a vie, ze nesmie. Morcata miluje a dovoli im liezt po chrbate. Zajaca stipe do prdele, pretoze si ho pravdepodobne myli so zakrslou ovcou. No a macky? Mam smolu, pokial zbada nejaku prvy ako ja. Je proste nezastavitelny. Drzi sa hesla, ze tento svet je prilis maly pre mnaukajuce stvorenia a preto ich treba co najskor zlikvidovat. :angel:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: šeltia

Poslaťod lulu » Str 01.10.2008 17:30

Šeltia je náááááááááádhernýýýýý havko :no:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: šeltia

Poslaťod Nuget » Sob 25.10.2008 17:07

lulu píše:Šeltia je náááááááááádhernýýýýý havko :no:


to teda hej...kraasne plemeno...ja osobne som sa do tohoto plemena zamilovala...a tiez mam jedneho seltiaka doma momentalne unaveneho po 8 hodinovej prechadzke (aspon raz unaveny).....selticku je teda tazke unavit....moj hafo si po 3 hodinovej prechadzke 15 minut pospi a potom kuka ze chce it zase von behat a hrat sa....aspon ze doma nesteka a ani inak si nevynucuje pozornost (okrem ustavicneho a neunavneho hypnotizovania ked cokolvek chce....vzdy si stane asi meter odo mna a hypnotizuje :lol: )....ale co sa tyka stekania je on velmi dobry lebo doma voooobec nesteka(maximalne take buf tichucke...)ale vonku?pohromaaa vsetko by riesil...hlavne bytky (niekedy aj hry velkych psov)....do vsetkeho sa pletie....uplny rozhodca... :lol:

plemeno mojho zivota....uuuplne uzasnuckeeee:lol:
Naposledy upravil Nuget dňa Pia 15.05.2009 21:15, celkovo upravené 1
Nuget
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70
Bydlisko: Devinska Nova Ves

Re: šeltia

Poslaťod BlackRouse » Pon 03.11.2008 9:12

Cauko, no ja dostanem teraz na vianoce seltiu...Konecne...Vzdy som strasne tuzila po psikovy ale mama mi nikdy nechcela psika dovolit.Tak a teraz ho dostanem od babky na vianoce.Neviete mi odporucit nejaku dobru chovnu stanicu.LEbo bola som uz na viacerych ale bud tam nemaju steniatka alebo su uz vsetky zadane.
BlackRouse
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

Re: šeltia

Poslaťod mmseltie » Pia 07.11.2008 8:12

Podľa inzerátu na klubovej stránke http://www.koliaklub.sk/html/inzercia/vulpecula.html sú tu šteniatka takmer k odberu a šteniatka tu http://www.koliaklub.sk/html/inzercia/jantar.html budú k odberu v decembri. U oboch vrhov je predpoklad výborného exteriéru.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: šeltia

Poslaťod ejminka » Pia 07.11.2008 11:14

noo tak nase selticky tiez radi hypnotizuju :lol: vbehnu do domu, posadia sa a cakaju, kto im da piskotku...
Správne vidíme len srdcom. Čo je dôležité, je očiam neviditeľné.
Antoine de Saint-Exupéry.
ejminka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nové Zámky/Brno

Re: šeltia

Poslaťod clever_dogs » Str 12.11.2008 20:36

Ahoj BlackRouse. V prvom rade, si musis polozit otazku, co chcem so svojou seltinkou podnikat? A podla toho vyberat steniatko z vhodneho spojenia. Spravidla na prvom mieste by malo stat zdravie rodicov tvojho buduceho steniatka. Urcite by som si dala pozor ci ma aspon jeden s rodicov ocne vysetrenie. Dalej by ma zaujimala povaha rodicov mojho buduceho steniatka. Ja budem mat vzdy seltinky na pracu a preto ma exterier u daneho zvieratka az tak nezaujima. Ale podobat na seltinku sa to samozrejme musi. :ok: Davam si pozor na povahu. Niekto sa chce ale venovat aj vystavam a tam je potom treba trosku prihliadat aj na vystavne ocenenie predkov. Aj ked ani predkovia sampioni nam nezarucia dokonaly exterier. A v neposlednom rade si treba uprimne povedat, ci mozem seltinke zabezbecit naozaj to, co k svojmu zivotu potrebuje, aby bola naozaj stastna. To je neustaly pohyb, podnety, seltinke treba zamestnat hlavne mozog, pretoze fyzicky, zdravu seltinku jednoducho unavit nejde. Je to krasny, pohladny a uzasny pes. Pre mna je to to najuzastnejsie plemeno, co beha po tomto svete a majitelia border colii si mozu nahovarat cokolvek, ale borderky sa na seltiny jednoducho nechytaju. :jazyk: :jazyk: :poklona:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: šeltia

Poslaťod margot » Pia 12.12.2008 15:17

Hm, aj ja rozmýšľam o šeltinke k môjmu jorkovi.... snáď naši povolia... na 15. narodky :smile: . Mne sa strašne páčia psy z ch.s. Zlatá fantázia. Už len čakám, kedy sa bud. rok narodia malé chlpaté guľky :smile: .
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: šeltia

Poslaťod ejminka » Str 17.12.2008 14:15

ďalšia nová šeltičkárka :jupi: potom napíš, akého hava si si vybrala...pekné vianoce zatiaľ
Správne vidíme len srdcom. Čo je dôležité, je očiam neviditeľné.
Antoine de Saint-Exupéry.
ejminka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nové Zámky/Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI