Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod TaraWillow » Str 13.07.2016 14:00

No jasné že hej! Ako o tom môžeš pochybovať??!! :heh: A o súťaži som netušila keďže som sem došla po sto rokoch :lol:

Ukážka Tarinho šťastia XD
Obrázok
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Str 13.07.2016 14:35

jeej, čo to je za tollera?

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod TaraWillow » Pia 15.07.2016 10:12

Offtopic: Je to tollerka Karin Durčanskej, venujú sa obedience http://www.labradordog.sk/ :smile:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Pia 15.07.2016 23:28

Offtopic: ja viem, kto je Karin durcanska :heh:
som práve rozmýšľala, či to je fina (alebo potomok)


Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Pon 25.07.2016 2:09

Britský Kennel Club schválil 18. 7. zmenu, ktorá umožní registrovať dlhosrsté šteniatka krátkosrstých kólií ako dlhosrsté kólie: http://www.dogworld.co.uk/product.php/1 ... e_s_stands

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 25.07.2016 6:01

:jop:

Snáď to neskĺzne ku kríženiu medzi sebou. Či bolo by to ok z chovateľského hľadiska?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Pon 25.07.2016 9:42

Na to radšej nebudem odpovedať [emoji38]
Ale neskĺzne, kríženie medzi varietami (resp. ešte stále plemenami) nie je povolené. Aspoň zatiaľ. Ale keďže sa obe plemená uberajú úplne iným smerom, uvidíme, čo z toho bude. A teda predpokladám, že FCI preberie trend z krajiny pôvodu.

P.S.: presne pre TOTO by sa nikdy nemalo do PP neštandardnému šteniatku písať "nestandardny" či "nevhodný do chovu" :joint:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Stanislava » Uto 26.07.2016 14:23

Nejaký praktický význam tohto rozhodnutia nevidím. U nás sa skoro 20 rokov takto zapisovali šteňatá KK a neviedlo to teda k ničomu podstatnému v chove. :no:
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Uto 26.07.2016 14:47

No lebo ste na nich nemali záujem chovať :heh: a keďže predpokladám, že aj naďalej to tak ostane, keďže sa do vašich línií nehodia, tak preto vravím, že pochybujem, že sa to bude využívať. Ale zas, možno sa niekto chytí práve toho typu, typu KK, a na bude vo svojej chovke chovať na tom. Uvidíme [emoji2]

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Stanislava » Uto 26.07.2016 15:19

Barbi, medzi chovateľmi DK je a za tie roky bolo toľko chovateľov chovajúcich na toľkých rôznych líniach, že uvádzať toto ako dôvod ich nevyužitia v našom chove je (prepáč, nič v zlom) prejavom totálnej neznalosti. Sama píšeš, že tieto plemená idú svojou vlastnou cestou. Využitiu KK sa chovatelia DK bránia z dôvodov ako svetlé oko, ustupujúce čelo a ľahké až stojace uši. Teda znaky, ktoré sú u KK úplne akceptované, ale u DK nezlúčiteľné so zaradením do chovu!!! Nevidím dôvod ani v nejakom "ozdravovaní", nakoľko KK má tiež svoje vlastné problémy... Možno narážaš na Darciinho psa - to bola KK s dlhou srsťou (tak bol zapísaný vo fínskej plemennej knihe), čiže je to skôr otázka na chovateľov KK prečo ho nevyužili (ak je v KK s dlhou srťou taký extra potenciál) a v prvom rade na Darciu, prečo sa aspoň nepokúsila ho uchovniť (samozrejme ako kraťandu, kedže to mal v PP). Možno by sa niekto s podobnými názormi našiel, ktovie..
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Darcia » Uto 26.07.2016 15:39

Za mna len rychla poznamka, ked som tu bola spomenuta aj ked nepredpokladam ze bol konkretne Shiva mysleny, odpoved u mna je lebo ako som avizovala uz ked som si ho este len sla brat a ozyvali sa vtedy nespokojne hlasy ze ho isto budem chciet uchovnit neskor :heh:, nebrala som ho na chov, nemala som zaujem o chov a nadalej nemam ani neplanujem mat, tento aspekt spoluzitia so psami ma vrcholne nelaka ani keby som neviem akeho uspesneho psa doma mala, takze tak :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Stanislava » Uto 26.07.2016 16:02

Darcia, ale odomňa určite nie!! Osobne som tieto poznámky nepočula, ale zase je pravda, že mám pre uchovanie dobrého duševného zdravia selektívnu hluchotu :lol: . Ale aj tak reči kohokoľvek okrem rozhodcov nie sú podstatné.. Aké by boli ich reakcie - to už asi zostane záhadou :no: .
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Darcia » Uto 26.07.2016 16:29

Nie nemyslela som to na teba samozrejme, to len vseobecne od par ludi sa naslo. Ale vsak to je jedno, koniec koncov, verim tomu ze ich nepokoje uz za ten cas boli ukludnene a za mna to stale plati ze ja sa aj nadalej uistujem ze chov jednoznacne nie je pre mna, to prenecham ludom ktori v tom nasli svoju vasen :smile: Ja uz len rada vyuzijem plody tvrdej chovatelskej prace pre vlastnu potechu :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Uto 26.07.2016 17:26

Stanka, ja som myslela konkrétne vás ako chovateľov a vašu líniu postavenú na francúzskych psoch, ostatní mi nezaujímajú :heh: :pusa: Nebolo to myslené v zlom, len ako konštatovanie. Keďže dlhosrsté KK, ktoré som videla, boli stavbou tela aj tvarom hlavy aj... vlastne všetkým úplne iné, ako vaše DK, a preto je mi jasné, že by bolo pre vás kontraproduktívne ich využiť :yes:
Ja som to spomínala už dávnejšie - to by chcelo u KK proste uznať dlhosrstú varietu. A znie to ako vtip, ale myslím to (viac-menej) bez srandy.

A nenarazala som na Darciinho psa, s Darciou som si túto tému prebrala už stokrát, aj s Julkou som už to preberala :no: Plus teda chovateľský poriadok FCI píše, že iný typ srsti ako ten, ktorý je popísaný v štandarde plemena, je u všetkých plemien vylučujúca vada, aj keď v samotnom štandarde to popísané nie je, a preto je možné, že by sa našiel rozhodca, ktorý by Shivu trebárs posúdil pozitívne (napr. na VD) (môžem ten predpis skúsiť nájsť, ak by to niekoho zaujímalo). Čiže pre toto je využitie dlhosrstych KK v chove (či už viac alebo menej) nereálne.

(O mojej debate o KK a DK s nemenovaným človekom ti ešte musím porozprávať, dúfam, že si na to spomeniem, keď sa stretneme osobne! :no: Do Bratislavy na MVP sa náhodou nechystáte?)

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod TaraWillow » Str 19.10.2016 12:27

Tak keď sa ten halloween blíži prikladám jednu z východu :lol:
Obrázok
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI