Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod halo » Uto 28.01.2020 10:57

Neviem preco ale citim z toho textu komplex menejcennosti. A mozno aj trochu zavadzanie. Este ked tato tema bola aktualna som pozeral tlacovku k tejto udalosti od hasicov. A poviem vam ze velitel zasahu to opisoval tak realne ze som si tu situaciu vedel predstavit a odporucam to kazdemu co frfle na zasah - mozno si uvedomi realitu.

Poukazovat na nehospodarne nakladanie s peniazmi HZS - suhlasim, ak je nejake podozrenie treba na to poukazat.

Nechat napisat mojho psa takyto text a ofrflat tam hadam vsetko bez ziadneho podlozenia a vypalkavat ze panovo meno nebolo v titulkach alebo nedostal medailu - ubohe....

https://youtu.be/nsw7JnWin8U?t=711
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod zaza03 » Pon 03.02.2020 19:57

možno niektorý nepoznáte tento starý klip od Dary Rolins... nechápem, akú súvisí klip s tou pesničkou :-D ale je tam niekoľko nemeckých ovčiakov...najviac sa mi páči, ako je tam vidieť rozdiel v povahách tých šteniat. čierne šteniatko je pohodák-maznak, kdezto vlkosede je stelesnený temperament :aaa:
https://www.youtube.com/watch?v=4zDog6tTmrs
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 03.02.2020 20:05

:heh: ja si toto vobec nepamatam! ako je to mozneee? :aaa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Pon 10.02.2020 15:03

Nuž čo, bussines is bussines... :oo: Viki, pamätám ešte AX Nitru ako JEDINÚ medzinárodku na SK (koniec 70 rokov) s účasťou 150 NO, kde sa behalo na betóne 4 hodiny v kuse a za slušného tepla. Tam sa neskrylo nič - žiadne záprstia, žiadne väzy, žiadna mizerná kondička... Ale ani žiadne sukničky, mejkap a štekle :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod ivanpa » Uto 11.02.2020 9:53

pravdu máš........

v 80´rokoch minulého storočia sa robievali kvalifikačné preteky na Majstrovstvá mládeže SSR podľa SVV 2.
Začínalo sa to okresným kolom a bola nás v okresnom kole asi 8 súťažiacich.
Potom nasledoval kraj a potom M SSR.

Na prvú bonitáciu NO v 83´ som išiel v piatok večer sám so psom vlakom do BA, potom nejakým autobusom na dostihovú dráhu do Ovsišťa .
"Stará" bonitácia prebehla bez akéhokoľvek predchádzajúceho tréningu v mieste konania bonitácie.

Na bonitácií bolo predvedených asi 60 jedincov.
A potom takým istým spôsobom domov.
A zobudil som sa v nedeľu ráno v odstavenom vagóne vo Fiľakove :heh: :jupi: :haha: :haha:
A to som nebol pod vplyvom akýchkoľvek návykových látok.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod zaza03 » Štv 13.02.2020 19:52

moja mladica... na poli pri nás zrazu utekali dvaja bažanti a ona sa len na chvíľku začudovane pozrela a išla pekne dalej :hi: skvelá je...a ked si predstavím, ako som sa bála kúpiť si ovčiaka k trom deťom, a ja som z nej socializáciou urobila labradora :lol:
Prílohy
IMG_3469.jpg
z dislky.png
IMG_3466.jpg
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Ulf » Pia 14.02.2020 5:34

Tuto jeden s dedinysi kupil papieroveho exterieraka... havino ma 5 mesiacov, chuda gumene smatlave a on to denno denne vlaci na voditku po betonovej hradzi 5km. Ze ved ma 5 mesiacov.. :plac: niektori ludia ozaj postradaju mozog, tam nemaju ani vzduch v tej hlave...mozno vakum. Ten pes na tych nohach fakt ledva stoji..ked sme sa rozpravali, tak to sa mu len tak podlamovalo pod telo. Ach jaj.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Pia 14.02.2020 6:41

ivanpa píše:
v 80´rokoch minulého storočia sa robievali kvalifikačné preteky na Majstrovstvá mládeže SSR podľa SVV 2.
Začínalo sa to okresným kolom a bola nás v okresnom kole asi 8 súťažiacich.
Potom nasledoval kraj a potom M SSR.


S dospelými to nebolo inak : okres, kraj, Slovensko, nakoniec republika... republika spravidla 24 psov z ČR, 8 z SK a zvyšok ozbrojené zložky, išlo sa vtedy podľa tzv. 500 boďáku. Cestovalo sa ako sa dalo, psiská väčšinou na mieste akcie priviazané okolo hotela spravidla 2 noci. A boli takí, ktorí v noci aj strážili, takže tretí deň boli totálne vyblití... V tú dobu - len na porovnanie - to tak bolo, a jediný psovod, ktorý vždy dokázal svojho boxera nejako prepašovať na izbu, bol - nemenujem. :no: A v tej dobe všetci na neho hľadeli ako na k..ta. Dnes keby niekto nechal priviazaného psa pri strome, tak ako na k...ta hľadia na neho. To je presne ten rozdiel medzi dobami... :hi: A ešte niečo zo spomienok - 1981 cesta na M republiky do Jihlavy. Preplneným rýchlikom z Košíc do BA. Vlak natrieskaný tak, že sa tehotná žena nedokázala pretlačiť na WC, pes pod nohami... Zo stanice na miesto konania - pešibus... Cesta späť, totálny komfort - podarilo sa psa natlačiť do kutici umyvárky... A to ešte českí priatelia mali taký dobrý úmysel :jazyk: - v piatok si prišiel a šupli ti trojhodinovku na kameňoch a vo vetre, nech sa pes vyšťaví hneď prvý deň. :heh: Takže aj toto je taký malý úvod do toho, prečo bývali v tej dobe niekedy také body, aké boli.
A ešte jedna taká malá spomienka na cestu na Majstrovstvá záchranárov do Č. Krumlova, tuším v 1984. Nahovoril som kamaráta a šli sme autom - nezvyčajné, totálny komfort. Vyrazili sme vo štvrtok v noci o druhej, spal som cestou. Za Zvolenom sme sa nadránom vybúrali, auto na totálku, kamarát ostal zariaďovať veci okolo a mňa vyhnal na vlak. Zo Zvolena ráno vlakom do Prahy, večer do Budejovíc a nadránom do Krumlova. So psom pod nohami... Na cvičák som došiel po pol ôsmej, o ôsmej nástup na poslušnosť, o 11tej špeciálky a o pol tretej stopa. Hotoví sme boli popoludní a cesta naspäť v ten istý deň trvala 36 hodín... Aj takúto podobu mala kynológia pred pár desaťročiami... Koniec spomienok. :heh: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pia 14.02.2020 7:55

Taaak to som zazila aj ja - a to bol rok 1997. :ha: Mala som 15, takze ziadne auto, ale veeela casu... :ha: na cvicak sme chodili s 2 prestupmi busmi, pesi cez centrum mesta a potom este zo 5 km cez vinohrady, tam sme odcvicili vsetko rad za radom a potom rovnako cesta naspat. A obcas sme si dali domov priamo z cvicaku na pesi - 20 km cez lesy... :joint: na tabory vlakmi, pesi, pes pri strome, v stane, ci v cudzich kotcoch...
A vlastne tak to bolo az do 2007, kedy som si kupila 1. auto. A to ma rozhyckalo :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod zaza03 » Sob 29.02.2020 23:35

ja som pracovala, a psica sa tvárila, že ma stráži :heh:
Prílohy
IMG_3595.jpg
IMG_3594.jpg
IMG_3601.jpg
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod hewča » Str 19.08.2020 7:18

Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod ivanpa » Ned 20.09.2020 23:01

V dňoch 11.9. -13. 9.2020 sa v Kutnej Hore konali Majstrovstvá ČR ZVV3.

HAK z Kostiviarskej /Afra Charlie´ s court x Cir z Vydří louky/ obsadil 8. miesto. :jupi: :aplause: :jop:

http://www.kynologie.cz/akce/vyberove-s ... a-hora.htm

Ďakujem Ti Richard a gratulujem Vám
:jop: :jop: :jupi: :jupi: :jupi:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.04.2021 5:53

Veľmi dobrý kamarát (má chovku NO) si predvčerom doniesol z HU 4 mesačné šteňa. Už som aj zabudla, aké je šteňa NO jedinečné. :heh: Povahu to má super, všetko ho zaujíma, aportuje, je pozorný... Proste NO. Exteriér nebudem komentovať - pre mňa je to tak krivé a na pohľad nezdravé, až to bolí.

171433721_1185310501906533_5653240473989261853_n.jpg
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kives » Pia 09.04.2021 7:07

Nahodou, krasna maska. Fotku v postoji asi nemas :angel:.
Pekny fesak.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI