Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 9:54

http://www.muj-pes.cz/plemena/west-high ... er-38.html
Precitajte si to... urcite ste uz kazdy nieco take citali ale toto som ja este nejako nepostrehla.

Váha se pohybuje mezi 6,8 – 9,9 kg.
Výška je u psů kolem 27,5 cm, u fen asi 25cm.

Neviem ale na kazdeej stranke je napisane inak. Ja som citala ze Feny-Vyska do 27cm, Psy do 30cm...A ta vaha sa pohybuje 7-9kg. :nwm:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Str 22.07.2009 12:33

No to ešte neviem, ale 27. (v nedeľu) tam budem určite :lol:

v knihe WHWT od Penelope Ruggles-Smytheovej sa píše:
Velikost: V kohoutku přibližně 28 cm
o váhe som nenašla info


v knihe Westík od Ingrid Bolle-Kleinbubovej sa píše:
Velikost a hmotnost: výška v kohoutku asi 28 cm, hmotnost mezi 8 a 10 kg


Nejako mi nesedí, ak uvádzajú, že fenka má byť vysoká tak a tak a pes tak a tak. Veď potom ak také psy s odlišnou výškou kryjú, tak o nejakom vyrovnanom vrhu sa nedá hovoriť, či? Čo som kedysi čítala, tak tam sa písalo, že psy musia mať rovnakú veľkosť. Som z toho jeleň :ach:

takže pri Fergie by som túto váhu mohla ešte dohnať. Dnes ideme k veterinárovi, tak som zvedavá, čo nám povie, čo nám naordinuje a aké vyšetrenia absolvujeme. Ja by som obom psom dala spraviť aj odber krvi, ale bolo mi povedané, že je to zbytočné. Ale keďže dnes idem ku 2 veterinárom (do 2 ordinácii), tak to skúsim spomenúť aj u toho druhého.
Je však pravda, že psy boli odčervené naposledy pred necelými 5. mesiacmi :pac: po odčervení som však v stolici nič nenašla, ale problém môže byť skrytý niekde v tráviacich ústrojenstvách alebo možno aj úplne inde. Dúfam len, že dáme všetko pekne do poriadku a Fergie začne konečne priberať na váhe tak ako má. A Caesar taktiež. Ale on sa akosi vždy držal 7 kg. On je oproti iným westíkom aj menší. Dokonca je menší aj oproti Fergie. Lenže tá hustá srsť, ktorú má a ktorú sa mi nechce dotrimovať, ho robí asi väčším. :joint:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 12:53

No moj Tino je priblizne taky velky ako Fergie. No ale riadne baculaty. :lol: u Tina si neviem predstavit aby on bol taky chudy, to sa asi nestane. Aj keby som sa ako snazila, proste neschudne. No je este stena,takze nebudem sa snazit davat nejake drasticke diety. Mishel neodcervuju sa dospele psy raz za pol roka, cize 2 krat do roka??Teraz som sa na to pytala v jednej teme ako to vlastne je, ci kazde tri mesiace alebo raz za pol roka...No tak potom nam daj vediet ako to slo u veta, normalne zavidim ked pises ake sluzby mate u vas u veterinara :pac: u nas to nehrozi.. strasny zapadakov.. a potrebovala by som najmenej cely majetok... pretoze ked uz u nas veterinar take nieco robi tak pyta nekrestanske peniaze.. :nwm: nepochopim to... Tinovi zasa zacalo pukat v nozicke.. :pac: asi ma trafi, jemu to je jedno, nic ho neboli, ale ja idem umiet. Zasa je to tu, vtedy nam pukanie zacalo ked vypadavali prve zubky, prestalo sa to ked aj zuby vypadavat prestali no ci boli vsetky tak to neviem. Teraz v poslednom case je taky divny...no zacal mi vracat, teda iba raz a rychlo dychat .... nosom... neviem preco.. je mozne ze vonku nieco zozral???
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Str 22.07.2009 13:08

inak kedysi som hľadala všelijaké informácie o westíkoch, ktoré som chcela potom dať na svoju stránku. A jednou z nich bol aj tzv. Originálny názov plemena West Highland White Terrier (tak som to pomenovala, robila som to ako 13 ročná :hi: ), tak tu to je:
v češtine Vesthajlendský Bíly Teriér
v slovenčine Vesthajlendský Biely Teriér
v nemčine West Higland White Terriër
v angličtine West Higland White Terrier
v polštine [color=#FF00BF0]Westiego[/color]
v čínštine /?/ 웨스트 하일랜드 화이트 테리어
historické názvy Poltalloch Terrier, Roseneath Terrier, White Roseneath Terrier

:heh:
a ešte toto som našla. Robila som to sama za pomoci mne dostupných informácii. Poznámka: chcela som byť presná :ha:
Preloženie názvu tohto plemena West Highland, britská Západná vrchovina, teda Škótsko, odtiaľ pochádza. White, z anglického biely, určuje jeho farbu srsti. Terier, z latinského terra, čo znamená zem, určuje jeho povahové vlastnosti, využitie a črty.

Systematika FCI skupina 3. Teriéry Teriéry sú psy najčastejšie využívané v poľovníctve (škodnej alebo inej zvery), v dnešnej dobe však čoraz viac slúžia ako rodinné psy využívané napr. pri kynologických športoch.

Odkiaľ pochádza Jeho domovom je Škótsko, ktoré je jedným zo štyroch častí spojeného kráľovstvá, Veľkej Británie, (zvyšné tri sú Anglicko, Wales a Severné Írsko) a tvorí severnú časť ostrova, ale presnejšie pochádza z West Highlandu, zo Západnej vysočiny.
Naposledy upravil MisheliQ dňa Str 22.07.2009 16:35, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 15:14

No tak som doma, musela som ist k veterinarke, nedalo by mi to spat.
Ked mi Tino zacal nasavat nosom vzduch napadlo ma vselico, no keby pred tym ( asi tak 1minutku) nevracal tak by to bola aj pravda. Nestalo sa mu to este.Najedol sa a asi po 5tich minutach zacal vracat, no vypluvol len polovicu, ta druha sa mu vratila, a to nasledne sposobilo dusenie, teda Tino nevedel co robit a zacal dychat nosom (zrychlene ) a snazil sa to este vyvracat co sa mu samozrejme nepodarilo, musela som ho ukludnit aby sa to co prehltol s5 vratilo tak kde to ma byt... :pac: boze moj co mna este tento den caka...priserne som sa zlakla, no srdce som mala nikde v zaludku...
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 15:16

MisheliQ píše:v slovenčine Vesthajlendský Biely Beriér


Biely Berier :lol: utiekli ti pismenka na klavesnicni alebo si to tak pisala naschval???Lebo berier to je urcite.. :heh:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod majja » Str 22.07.2009 16:21

Adushiik, dnes maju naši psíkovia asi nešťastný deň. Lara asi pred hodinou skočila na včelu :hmm:
Dala som jej octový obklad, liek proti opuchnutiu a teraz oddychuje. Ale labku stále drží vo vzduchu.
Zatial jej to nepuchne, ani žihadlo som nenašla, tak dúfam že to rýchlo prejde.
A takto vipadala po uštipnutí:
http://www.images.dogforum.sk/files/jwy ... gjno9p.jpg
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 16:25

Presne takto vyzeral Tino nedaj boze zeby mal polozit labku, len davaj obklady ono ju to musi samo prejst pokial nesu opuchy. Zihadlo sme tiez nechali v labke, kedze sme ho nenasli, aspon mas istotu teraz ze nie je alergicka na ustipnutie... Ja som mu dala vreckovku a obviazala obvazom... ale ked prisiel jeho kamarat (najlepsi :d) kaslal na obvaz hned vyskocil akoby znova ozil a zabudol na bolest labky, cize to velmi pomaha.. :D
Ked najdem foto tiez dam ako sa tvaril ked ho stipla svina mala...
No Tino mi zasa vrackal, uz nedavam nic... aby pretravilo...
Ako sa ma teraz Lara??
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod majja » Str 22.07.2009 16:28

A k tomu odčervovaniu čo ste spomínali len toľko, že ak chceš mať úplnú istotu že psík nebude mať parazity, tak treba odčervovať každé tri mesiace. Ale je to každého osobná vec ako často to bude robiť a ako mu záleží na zdraví psa. Lebo niektoré parazity voľným okom v stolici nie je vidieť.
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: Westík

Poslaťod majja » Str 22.07.2009 16:30

adushiik4 píše:Ako sa ma teraz Lara??


Už pomaly začala aj chodiť ale tá labka je stále hore :smile:
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 16:32

Hmm.. to poznam... jednoducho herectvo musi byt.. prave hladam foto.. o chvilu bude

tujeee...
Obrázok
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Str 22.07.2009 16:40

Adushik, teraz mu už nič nedávaj jesť, nech sa žalúdok ukludní. Vieš aj prečo vracal? Dala by som mu momentálne aj diétu. A dobre by padol aj nejaký čajík, neviem si presne spomenúť ktorý.

a k tomu odčervovaniu, ak niekto kŕmi surovou, odporúča sa odčervovať každé 3-4 mesiace. A my sme to o mesiac pretiahli, takže máme zadeláno :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 16:42

Nemam ani sajn preco vracal :ua: To nasavanie vzduchu ma ale riadne prestrasilo... No tak na cajik by si si spomenut mohla, padol by nam...
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 22.07.2009 16:47

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Takze par foto zo vcerajska... Na tej prvej je Tino ako velky strazca. :heh: .. strazili sme kamoske psa.. toho jeho najlepsieho kamosa...
na druhej foto je jeho kamos.. musel poslusne lezat :lol:
Na tretej sme doma.. ta fotka ma strasne pobavila, kedze tam ma take malicke ocka.. :D heh.. uz zatvaral oci :D alebo to sposobuje ta srst pri ockach...
A na stvrtej je Tino este ked sme strazili toho kamosa.. strazil si kost, aj ked nebola jeho, ale privlastnil si ju...
fotky su nekvalitne, fotene telefonom.. a Tino nie je upraveny, vcera nebol cesany :pac: aa neviem preco na tej prvej foto vyzera ako totalne spinavyyy :pac: :pac: :oo:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Str 22.07.2009 17:33

Častým trápením psov je zvracanie a hnačky. Ak tento stav netrvá dlho a pes sa inak správa normálne, pravdepodobne zjedol niečo zlé a má len pokazený žalúdok. V tom prípade vystačíte s domácim ošetrením - 24-hodinovou hladovkou a horkým čajom.

http://www.pes.mobilenews.sk/zdravie-in ... orenia.htm
Pri žalúdočných ťažkostiach môžete iba zmierňovať ich príznaky. Pri vracaní dvadsaťštyri hodín nepodávajte potravu ani tekutiny a ďalších dvadsaťštyri hodín ponúknite psovi iba vodu........nedávajte psovi pevné krmivo, mlieko ani mastnú potravu. Ponúknite mu malé a časté dávky tekutín - najlepšie roztok glukózy alebo slabí vývar z mäsových kociek.

http://www.psi-web.estranky.cz/clanky/c ... rostlivost
o aký čaj ide, som nikde nenašla. Asi to malo spojitosť s niečim iným a ja som si to len zle zapamätala.

A došli mi nejaké fotky z KE, ktoré nám porobila p. trimerka, tak ich tu dám:
Obrázok Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI