Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 06.11.2019 7:02

... k tej búde - matrace a deka budú veľmi rýchlo premočené, do búdy je najideálnejšia dobrá bezprašná slama a na vchod dajte "lietačku" - kus deky alebo čokoľvek čo zabráni vnikaniu chladu a úniku tepla...
... ak má byť vonku, tak nestriedať pobyt dnu a von, pretože sú to veľké teplotné šoky pre to zviera. Jednoducho si ten organizmus postupne privykne, leda zvýšiť kŕmnu davku, pretože v zime ide dosť energie na zohriatie sa ...
... mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 7:40

Efa píše:... k tej búde - matrace a deka budú veľmi rýchlo premočené, do búdy je najideálnejšia dobrá bezprašná slama a na vchod dajte "lietačku" - kus deky alebo čokoľvek čo zabráni vnikaniu chladu a úniku tepla...
... ak má byť vonku, tak nestriedať pobyt dnu a von, pretože sú to veľké teplotné šoky pre to zviera. Jednoducho si ten organizmus postupne privykne, leda zvýšiť kŕmnu davku, pretože v zime ide dosť energie na zohriatie sa ...
... mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:

Dakujem :hi:

Ano ma taky plast (prechodove dvierka) ako lietacky,co sa v skladoch pouzivaju a nad tym teraz este taky akoby polokoberec,aby nefukalo.
Uz riesim slamu. Cez noc este chodi dovnutra,ale cez den su vacsinou von. Myslis,ze aj v noci “byt dnu skodi”?
Ja ju nechcem nijako “odpalit”, fakt jej nic nie je (klop klop) krasna zdrava poctivo slahnuta ako na zaciatku :hi: tak sa zichrujem :nwm:

Dakujem :smile:
Tasikooo
Okoloidúci

Poslaťod Ulf » Str 06.11.2019 9:14

Inu nie že by som bola za zlú, ale bol by veľký problém aby dnu aj dožila? :hi: :otaznik:
Ulf
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 15:27

Ulf píše:Inu nie že by som bola za zlú, ale bol by veľký problém aby dnu aj dožila? :hi: :otaznik:

Nie si za zlu a nestras,ze dozitie. :oo: .. aby som upresnila,nik nechce “vyhodit” psicu von.
Vonkajsok si uziva,besni sa s kamosom,dnu ani poriadne nechce byt tak tu riesim ako co najlepsie spravit... ide o to ze dnu nema take podmienky a pyta sa praveze von-a uprimne nie vzdy mam podmienky ich nechat dnu ked robim...mali by byt pod dohladom-cez noc su zatial vzorni bo su znaveni a spia- kamos co ma absolutne neznesie byt dnu kedze bol von a ona sa pyta za nim,je s nim vo “vaznom vzathu” :lol:
Cize cez den sa pyta von a na noc ju musim ja tahat dnu.Ked je on von chce byt s nim cize taham aj jeho... no proste kolotoc- :lol: Kebyze ju necham dnu neriesim, pre mna by to bolo najlahssie riesenie popravde,len to uz sme skusali a nejako nechce...
Tasikooo
Okoloidúci

Poslaťod Ulf » Str 06.11.2019 16:22

Jaaj, je zamilovana, tak nic :lol: :heh: drzim palce
Ulf
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Sob 16.11.2019 14:07

Efa píše:mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:

Inak, ani nehovor. Lyka bude mať (klop, klop, klop) v marci 1O rokov. O zdraví pomlčím, ale vzhľadom na to, že rodičia pravdepodobne odišli na srdce, ani som nedúfala...
A Cya je nezničiteľná podľa mňa, tá mi tu bude piť krv dalších 7 rokov minimálne :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lara » Pia 29.11.2019 12:57

Moja Larinka umrela v utorok vo veku 11,5 roka.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Efa » Pia 29.11.2019 13:03

je mi to ľúto :plac: , no veľmi pekného veku sa Ti dožila :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Buchťa » Pia 29.11.2019 14:59

Lara, je mi to líto :plac: , upřímnou soustrast :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 29.11.2019 15:42

Je mi to luto, drz sa :-\.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tasikooo » Pia 06.12.2019 21:19