Kedy začať s agillity

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 02.08.2011 18:58

Iwka píše:len nie položené na zemi)
preco :nwm: u nas v klube steniatka maju polozene na zemi tycky :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod kikula22 » Str 03.08.2011 7:13

Zdenka ak by pes počas behu na ňu stupil a odkotulala by sa mu pod nohami tak si môže poškodiť klby alebo mäkké tkanivo.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ShiShinQa » Str 03.08.2011 10:24

Ale prosím vás... Samozrejme stane sa, že pes/šteňa môže na ňu stúpiť, ale vo väčšine to šteňa nie je slepé a práve tu tyčku prekročí/preskočí... A v prvom rade si treba uvedomiť, že pes je zviera a nie človek, takže má určite pevnejšie kosti, kĺby a tkanivo... Keď sa šteňatá hrajú, tak zakopávajú a búchajú sa niekde jedna radosť, prečo by to pri agility a jednej tyčke na zemi malo byť iné :nwm: Lebo navádzate psa cielene? Aaaaaale... Vždy sa to tak robilo a aj robí vo veľa kluboch a ja mám šeltiu úplne v poriadku, ktorá dokonca tuším v 4-5 mesiacoch začala robiť kladinu. Šteňa ti nebeží takou rýchlosťou, aby spadlo a hlavne vtedy je na vodítku, alebo ho držíš, istíš a idete pomaličky... Drndin brat v 4 mesiacoch vedel hojdu... Samozrejme nie sám, s pomocou a vankúšom pod zostupkou, ale učil sa a žije... A ja vždy hovorím, aj tak je najdôležitejšie čo robíš zo psom mimo parkúru a tréningov...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod naty.sykorova » Str 03.08.2011 11:11

shi :jop: aj náš klub to robí, a pokial viem sa žiadnemu šteňatu ešte nič nestalo, a presne tak, pes nie je hlúpi a slepý....
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod šeltie » Str 03.08.2011 12:49

simonka s tou kladinou v 5 mesiacoch by som sa velmi nechvalila :ach:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod AlicaGGG » Str 03.08.2011 13:25

ja som s orianou skusila asi dvakrat kladinu ked mala nejake 4 mesiace a po tom, ako mi z hora zletela na zem - potkla sa o vlastne nohy (dalsich 5 min. vrieskala na plne usta, ani chodit nemohla poriadne, len sa naklanala na stranu - som myslela ze ma rebra dolamane) som kladinu uz viac nerobila az kym nemala priblizne rok... a to bolo aj dostatocnym poucenim pre mna do buducnosti :ach: som si nadavala este dalsich par tyzdnov za to, ze som nebola schopna niekolko mesiacov vydrzat a chcela som vsetko rychlo :ach: a aj teraz ked na to myslim si nadavam - fakt to neni sranda so stenatom - ma to captave nohy, nesustredi sa ani poriadne a lahko moze zletet... radsej pockat, ved nikomu nic neujde
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ShiShinQa » Str 03.08.2011 14:13

mirka, myslím, že je to každého vlastná vec...

edit: Keď som tak nad tým uvažovala, musela mať viac... Keďže 5 mesiacov mala v decembri, kde si zlomila nohu a plus ešte bol aj sneh, čiže tréningy sme nemali. Dva mesiace mala nohu v bandáži a ten ďalší v kľudovom režime... Čiže, pomýlila som sa, omlúvam sa :poklona: A presný dátum, kedy prvý krát v živote stúpila na kladinu je 20.marca :no:

Ale normálne poznám psov, ktorí na kladine boli ako šteňatá... Iný klub, iné metódy... Drndin brat určite a behá skvelo...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod šeltie » Str 03.08.2011 19:34

pozrela by som si potom zony toho psa ak sa pusti na kladinu predtym, než ich začne riešiť kladina je prekažka so ZONOU nie prekažka po kt. treba prejsť :jop: :no:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ShiShinQa » Str 03.08.2011 19:45

Neboj sa, Drndin brat má pekné zóny :no: http://www.youtube.com/user/11ozz99#p/u/0/FBln1dqKXlw
Ona ich učila ešte keď bol šteniatko, ako som písala v 5 mesiacoch, niekde v tomto videu: http://www.youtube.com/user/11ozz99#p/u/14/Qgpi5HJETUs

A keď si narážala na mňa, že som Drndu pustila skôr na zónovky ako zóny vedela, tak nemaj strach, zóny už vie :no: Joj len je škoda, že ti to nemám ako ukázať... Keď dostanem to video z Brna z pretekov, tak tam je aj na áčku aj kladine :no:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod šeltie » Štv 04.08.2011 0:45

kde je ta pekna zona :nwm: ja ju tam nevidim :nwm: prvy krat zostrihnute, druhy krat spadla z kladiny a treti krat zastala kvoli miske :nwm: osobne neuznavam metodu ala miska pred kladinou to spravi každy pes zonu ked sa mechanicky zastavuje na žradlo a pokial viem simonka mala si isty čas problem, že ti pes na zonovky ani nechcel isť či mylim sa ? :ach:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ShiShinQa » Štv 04.08.2011 1:03

Žeby to boli tréningy a seminár? :ach: A myslím, tak ako som napísala, je každého vec ako si psa učí a tak isto iný klub iný spôsob učenia... Len pre zaujímavosť, tu je jej druhý pes (starší) učený tou istou metódou pokiaľ viem: http://www.youtube.com/watch?v=uC2MtxBi ... r_embedded
A keď sme pri tom, tiež by som si tak svojho psa neučila :no:

Áno Mirka, Drnda sa mi bála kladiny (s áčkom problém nebol) ČISTO MOJOU CHYBOU, keďže ja som VONKU nie na kladine! spravila niečo čo som nemala a jednoducho mala strach, lebo sa kladina podobala tomu čo som urobila vonku, ale dnes ho už nemá a nemá vôbec žiaden problém! s kladinou, zóny má, tak už prestaň útočiť a vyťahovať tu niečo o čom nevieš ako a čo bolo :no:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod šeltie » Štv 04.08.2011 15:44

prečo berieš to ked niekto povie iny nazor ako ty za utočenie? :ach:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod ShiShinQa » Štv 04.08.2011 18:01

Podľa teba to čo tu vyťahuješ o čom nič nevieš je názor? :ach: Skús si to po sebe ešte raz prečítať a potom hovorme niečo o názoroch :no:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod wami » Štv 04.08.2011 21:07

Offtopic: šeltie
možná, až nebudeš tak ironická, nebudou mít lidi pocit, že na ně ve svých příspěvcích útočíš :hi:


Jinak ale nechápu, proč ta diskuze... copak je jen jedna cesta k cíli? zrovna "ta vaše" a ta je nejlepší? Přece pro každého psa je ideální jiná metoda, u nás umí trenéři nabídnout víc metod, než jednu, a ve spolupráci se psovodem pak vybranou metodou vedou psa k cíli...

takže se u nás trénují zastavované zóny, sbíhané na ruku, nebo třeba na misku nebo pamlsek... Psi běhají s laťkama na zemi, na desítkách, nebo mezi bočnicema a pak jdou v podstatě na plnou výšku nebo se to zdvihá ppostupně... teď se trénuje skoková technika podle SS - ano, objevili jsme Kolumbovo vejce, ale objevili jsme taky, kolik psů vlastně skákat neumí...
zkrátka - pokud psu metoda vyhovuje a vede k žádanému cíli... proč ne. Díky bohu, že jsme schopni vymyslet různé varianty pro různé psy.

To, že je pak psovod lempl a nedotáhne to do konce (o čem bych mohla vyprávět, no s každým dalším během a psem jsem poučenější a dotahuju a dotahuju :angel: ), to už je věc jiná...
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Kedy začať s agillity

Poslaťod DeNnY » Pia 05.08.2011 15:14

Offtopic: wami: prosím ťa, čo je skoková technika SS? :angel:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility