valanie sudov

Konkrétne triky a ich nácvik

valanie sudov

Poslaťod chico.beno » Ned 07.10.2007 19:25

Ahojte,
vie mi niekto poradit ktory slovny povel je na tento "cvik" najlepsi... (sudy, valaj, otoc???) a akym sposobom je to najlepsie ucit?
Zacal som so psikom v polohe lah, a pamlsok som mu "obtocil" okolo hlavy popri krk, aby sa sam prevratil. Bohuzial to nefunguje, musim ho mechanicky pretacat, ale dost sa brani... zadne dava naschval nasiroko aby som ho nepretocil (9 mesacny jack russel).
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 07.10.2007 19:31

podla mňa by bol dobrý povel sudy..lebo napr otoč môžeš používať pri otočkách..a ako ho to naučiť to neviem..môj sa vie len prevaliť a to pomocou pamlsku...a najskôr som ho musela trošku prevracať aj ja..veľa šťastia :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Pon 08.10.2007 16:56

Ja používam povel "Gúľaj"... a učila som to tak, že najprv som ju naučila robiť mŕtvolku "Beng", z mŕtvolky ju prekotila... tiež sa mi najprv bránila ako ten Tvoj Tebe, no keď vedela mŕtvolku, tak už nie :smile: ..... a pochopila to rýchlo. A neuč to na tvrdom podklade - parkety, kachličky,...
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod archelsa » Pon 08.10.2007 19:20

ja používam povel Kotúúúľ a učila som to tak, že som ho kotúúúľala a kotúúľala až kým sa nekotúľal sám :smile:
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod chico.beno » Uto 09.10.2007 18:05

ten kotuuul... je technicky nieco ine... ale to neva, podstatne ze to robi... gulaj sa mi paci...
no... uz to vie ale iba s pamlskom... :-) v tomto momente mu je jedno na aky povel ten nevnima, ide cisto za tym co mam v ruke, ci masko, alebo lopticku...
dik.
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Poslaťod lucia » Str 10.10.2007 16:21

no a v tom pripade si docielil co si chcel.... to je zatial uplne jedno ze to robi len kvoly pamlsku hlavne ze ti to robi on povel zacne pocase vnimat.... a ja pouzivam povely do jednej strany otoc do druhaj zakrut ( uz len "za")
lucia
 

Poslaťod Clea » Štv 11.10.2007 7:12

Ja používam povel kotúľ. Zatiaľ sme v štádiu, že iba z ľahu vedia urobiť kotúľ. Ale pomaly sa zdokonaľujeme. :aplause:
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Štv 11.10.2007 7:38

No my mame "mrtvy"...telo stuhnute, len chvostom nevie prestat svihat :heh: ....a s toho potom "otoč" :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bíglica » Štv 18.10.2007 22:55

No ja a moja fantázia na vymýšlanie povelov...heh...ja mám povel KOPRC :D atiež som ich gulala najprv uplne a potom som iba postrčila až to zvládli sami
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: valanie sudov

Poslaťod margot » Štv 28.08.2008 20:21

Ja používam guuuľaj a najprv som ho pretáčala ručne toľko krát až kým to nepochopil a neprekrúcal sa sám... :jop:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: valanie sudov

Poslaťod kikula22 » Pia 29.08.2008 9:51

Keď bol menší tak to vedel ako BÁC lenže som to hovorila tak pomaly a davala dôraz na Á a tak to pomaly aj robil. Teraz je to SUD a stale to robí tak pomalšie. Keď sa ale rozblazni no tak vála sudy ostošesť. :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: valanie sudov

Poslaťod antenka » Sob 20.09.2008 18:40

fiiiha, no ja sa len chystám naučiť to môjho trhača, ale povely už mám vymyslené. do jednej strany sud, do druhej gúľaj.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: valanie sudov

Poslaťod Tweety » Ned 07.12.2008 15:30

my máme tiež povel gúľaj,úplne vyhovuje.
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: valanie sudov

Poslaťod Luciq » Pon 06.07.2009 15:05

my este nemame vela prvkov vychytanych :hi: ale na valanie sudov do jednej strany davam "SUDY" a do druhej by som chcela valaj alebo gulaj, ale zatial sa neda nejak presvedcit ze ja kcem aj do druhej, ze nelen do jednej :)
a fakt ze ked zistil ze je za to odmena, tak to robi aj sam ked mam nieco co velmi kce :)
a mne sa to tiez najlahsie ucilo ze som ho prve naucila lezat na boku (tam mame "hajaj") a potom uz sa lahsie dokotulal sam :) no a druhu stranu bojkotuje aj pri hajaj :lol:
'Arguing over the internet is like running in the special olympics; even if you win, you're still retarded'
Luciq
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Vrakuna, Bratislava

Re: valanie sudov

Poslaťod Betka » Pon 06.07.2009 19:33

My máme povel sudy :smile:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Ďalší

Späť na Triky