Práce pes chrbtom k psovodovi

Konkrétne triky a ich nácvik

Práce pes chrbtom k psovodovi

Poslaťod tera » Ned 15.01.2012 20:39

neviem, ako sa táto pozícia odborne nazýva, ale myslím pozíciu napríklad pri striedavých pohľadoch, keď je pes predomnou a ku mne je chrbtom :smile: chápete?

no a mám s tým výrazný problém, psa som učila otočky na nádobe a proste, nedokáže mať naraz aj predné nohy na nádobe a pritom stáť ku mne chrbtom (zostať stáť)...skúšala som kliker, naučený povel "zostaň", manipuláciu....všetko
pes sa vždy posunie a nikdy nezostane v tejto pozícii :nwm:
ako postupovať?
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Práce pes chrbtom k psovodovi

Poslaťod Sim » Pon 16.01.2012 21:33

neviem síce čo konkrétne myslíš s tou nádobou ale myslím, že "Cviky chrbtom k psovodovi" sa nazývajú vysielačky (na plazenie, chôdzu vpred a tak) :no:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Práce pes chrbtom k psovodovi

Poslaťod vavrena » Pon 16.01.2012 22:09

Tvárou von, facing out :yes: . Ale inak to nemá nejaký zaužívaný názov, zachytila som to len u jednej cvičiteľky.

Pokús sa, aby odmeny dostával len z druhej strany, či už ti niekto pomôže alebo ich budeš pred psa hádzať ty. A samozrejme pomôže to, aby pes počúval len hlasové posunky, aby si bol pred tebou istý. Môžeš učiť aj na target, baby z Čiech strašne radi nechávali psy pred sebou klusať s natiahnutým dáždnikom... aj to si skúšala?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Práce pes chrbtom k psovodovi

Poslaťod tera » Pon 16.01.2012 22:14

no on keď má zastaviť chrbotm ku mne, je z toho vedľa :nwm: nikdy som ho to neučila, všeobecne je mu pozícia, keď na "mňa" nevidí nepríjemná :smile: s targetom som neskúšala ani s ním nepracujem, ale uvidíme :smile:

musím zamakať aj na tých vysielačkách, keď mňa to tak strašne nebaví (asi potom ani psa), ja som skorej na triky :hi: :lol:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda


Späť na Triky