Krívanie

Konkrétne triky a ich nácvik

Krívanie

Poslaťod stanqa » Sob 03.12.2011 13:30

Ahojte , ako by ste / ako ste naučili vašeho psa krívať ?
V knihe 101psích trikov je jeden "návod" ale podľa toho mi to nefunguje .. Nemáte nejaké vy rady ? :plac:
stanqa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 95

Re: Krívanie

Poslaťod moschino » Sob 03.12.2011 14:46

@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Krívanie

Poslaťod lusy » Pon 26.12.2011 13:23

pomooooc nejake rady. ja to psa nedokazem naucit. a to uz dooost dlho. proste vie drzat labku zdvihnutu dlho, ale pohnut sa nie a nie. potrebuje si ju proste vylozit na moju ruku. inak chodit na 3 nechce. uz neviem co s tym.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Krívanie

Poslaťod lusy » Pon 26.12.2011 18:19

ten pes asi pochopil moje zufalstvo a rozhodol sa, ze to krivanie zacne robit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Krívanie

Poslaťod MontyTheDog » Sob 24.03.2012 16:02

:ahoj:

Mám doma čivaviaka menom Monty. Mám taktiež tú knihu, je veľmi dobrá a tiež nám to za pomoci slučky a vodítka nešlo, Monty tomu nechápal.. Skúšala som všetky rôzne spôsoby aby pochopil, že má mať jednu labku vo vzduchu až som prišla na to, že mu stačí na danú labku nalepiť kúsok lepiacej pásky, alebo dákej lepky.
Nalepila som mu ju na prednú labku, sadla si pred neho a drgla mu do nej, aby ju dal hore a vyzývala som ho povelom a pamlskom, aby urobil ku mne pár krokov. :smile: Hneď na prvý krát sa mu to podarilo, urobil asi 3 kroky so zdvihnutou labkou - tá páska bola akýmsi znamením, že ju má držať hore....ak náhodou pustil labku dole, opäť som mu do nej drgla a vyslovila povel ráznejšie. Poviem len toľko, že do pol hodinky sme vedeli krívať bez pásky na povel :no: :smile: Bola som veľmi šťastná, všade bolo písané, že je to veľmi zložitý trik a kým sa ho psík naučí, bude trvať niekoľko mesiacov...a moja čivava ho vedela do pol hodiny :jupi:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Krívanie

Poslaťod aNeMiC » Pia 09.01.2015 19:52

My sme krívanie tiež neučila z kníh a ani videi, nič nepomáhalo..
Moju fenku som najprv naučila mať zdvihnutú packu vo vzduchu na povel "au". A to tak, že som jej dala pod labku misku s vodou (bolo leto). Učila som ju to v kúte. Povedala som "au" a prisunula misku a keď ju zdvihla poriadne som začala odmeňovať a tešiť sa. Pri tomto prvom kroku odporúčam nebyť nervózny a tešiť za z toho, že to spraví, lebo to, že je pes v rohu a pod packou má misku asi nie je príjemné... potom, keď vedela zdvuhnúť na povel, začala som ju učiť povel "krívaj".Keď stála som jej vzala packu do ruky a hovorila krívaj, pričom som ju lákalal na pamlsok a držalal jej packu, taakže akoby krívala s mojou pomocou. Následne som ju nechala len tak stáť, nastavila ruku na krívaj a lákala ju vpred s pamlsom, pričom sa snažila ísť s tou packou vo vzduchu do mojej ruky, takže spravila jeden krok - za to som ju poriadne odmenila. Potom som predlžovala a teraz to máme tak, že ju dáme sadnúť 5m pred mnou a poviem "krívaj", pričom ide ku mne s krívaním... asi 2 mes. učenia
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡


Späť na Triky