Lučenec

Konkrétne agility cvičáky a kluby

Re: Lučenec

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 10.10.2010 9:22

neni začo, máš mladučkého psíka, takže máš mnoho pred sebou a verím, že s tvojím prístupom to môžeš aj ďaleko dotiahnuť. Pre začiatok by ste mohli kuknúť tunel od Triexie, alebo nejaký detský v Tescu, alebo kde také mávajú. Zvyknú byť dosť lacné a hádam by na začiatok aj postačil.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Lučenec

Poslaťod Iwka » Ned 10.10.2010 9:58

obycajny detsky tunel maju za 14 eur v ikey a ten by vam na zaciatok urcite stacil.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Lučenec

Poslaťod Monca » Ned 10.10.2010 10:06

Offtopic: ten tunel z ikey budeme mať aj my :jupi:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Lučenec

Poslaťod DeNnY » Ned 10.10.2010 17:48

hmm..ak sa dostanem do Ba..ale som kukala cez net tak aj s postovnym som nasla jeden aj ked iba 2,7 metrovy za 38.8 ecok..ale ten moj valibuk by taky lahky nylonovy rozprasil v priebehu tyzdna.. :ua: ...a obavam sa ze od Trixie by nam to tiez dlho nevydrzalo.. :ua:

a inac akurat sme dnes robili povel "sleduj"..my ho mame tak tak neviem ako to napisat...aby sme nezabudli..inac mimo parkur aj frontcross zabehu tiez mimo parkur sme sa dnes len hrali..behali a tak.. :smile:


a este:
Natalia a Biff píše:máš mladučkého psíka, takže máš mnoho pred sebou a verím, že s tvojím prístupom to môžeš aj ďaleko dotiahnuť.

jeee...dakujeme dufam ze sa raz stretneme niekde na oficialkach...chystam sa vyskusat aj niaky ten agi tabor cez leto takze to nam dost pomoze ..dufam
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Lučenec

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 11.10.2010 9:12

Denny to by bolo super ak by sa ti tábor podaril, získala by si mnoho cenných rád i skúsenosti. Tie otočky sa práve pri hre dajú veľmi dobre nacvičiť, nie len frontcross, ale aj francúzska otočka a účinok sa znásobuje tým, že sa jedná o hru, psík aj ty máte radosť. Môžete takto nacvičovať aj povel okolo, okolo stromov, lavičiek a podobne. Držím prsty.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Lučenec

Poslaťod DeNnY » Pon 11.10.2010 11:55

no pomaly na mna...zatial nam staci front a povel sleduj este chvilu pockame a potom zacneme francuzsku otocku a tak.. :smile: ..ale normalne sa tesim ze uz v tom mam konecne nejaky ten system prvni krucky takmer precitane uz mi zostava len kapitola sekvence takze...som si takmer ista ze uz budeme konecne napredovat... :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Lučenec

Poslaťod zeane » Pon 11.10.2010 12:00

Offtopic: :lol: zaujal ma povel "sleduj" - môžeš prosím ťa podrobnejšie, čo to je? Ništ sa nedeje, len som zvedavá.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Lučenec

Poslaťod DeNnY » Pon 11.10.2010 12:27

no neviem ako to inak nazvat..proste poviem ten povel ked ide nejaka nahla zmena smeru aby sa sustredil na moj pohyb..neviem ako to inac opisat..napriklad to pouzivam pri frontcrosse ked si ho idem prehodit poviem sleduj aby cakal zmenu smeru
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Lučenec

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 11.10.2010 12:49

aha... to bude asi obdoba keď sa povie psovi "na", aby sa priradil k ruke. Ja používam na to meno môjho psa.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Lučenec

Poslaťod DeNnY » Pon 11.10.2010 15:40

no na meno mi on velmi vonku nechce reagovat..aa..ja som to len citala v agility prvni krucky a tam bolo len ze ako to ucit a ze dat pri tom povel..tak som si dala ze sleduj mi to prislo take logicke.. :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Lučenec

Poslaťod Iwka » Pon 11.10.2010 17:25

ak sledujete metodiku Markety Lovaszovej, ona psov uci povel sleduj kvoli lepsej koncentracii :)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Lučenec

Poslaťod DeNnY » Pon 11.10.2010 20:01

hmm...neviem jej metodiku tu som nejak "neskumala"...ale bolo to v knizke agility prvni krucky takze..tak no.. :ach:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: Lučenec

Poslaťod zeane » Pon 11.10.2010 21:43

:nwm: skoro každý takýto povel má - niekto" na", niekto meno psa, ja (okrem mena) mám až dva s ľahko odlišným významom :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Lučenec

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 12.10.2010 12:43

to hej, každý máme niečo iné, čo nám i psíkom vyhovuje. akurát ten povel sleduj mi príde trošku dlhý, si neviem predstaviť kričať sleduj, sleduj v parkúre, ale samozrejme to na každom záleží. ono vlastne časom keď psík na to bude reagovať, dá sa to slovo skrátiť len na ssssss napríklad, si myslím. :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Lučenec

Poslaťod DeNnY » Uto 12.10.2010 16:22

takze tu je link na to video co som slubila...nie je to boh vie co tak pls ked ma chcete zdrbat tak trochu citu do toho... :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=IA9Q4bi8bL4
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cvičáky agility