KK Dvory nad Žitavou

Konkrétne agility cvičáky a kluby

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:55

Tak sa najprv pracuje na poslušnosti (mnohé kluby vyžadujú chodiť najprv k nim na poslušnosť a potom na agi). Klasika stopka a učiť psa vôbec spolupracovať so psovodom a psovoda so psom. Agility nie je nič iné, len vyššia poslušnosť a tú treba budovať na niečom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Vikiki22 » Sob 30.07.2016 11:51

Sorry, ale... Tie psy videli prvý krát tunel a skočky, tie psy, ktoré došli, to prišli vyskúšať. Chodia aj na povinný základný výcvik, niektorým to ide dobre, iným menej. Áno, skúsili sme to aj navoľno, ale jedno šteňa si spravilo potom asi 5 kolečiek po cvičáku, kým sa dal chytiť (privolanie sa ešte len učí).
Nechápem, prečo to vodítko tuto dramatizujete, nešlo predsa o agi pretek, ale čisto o hru, spestrenie výcviku, zažiť niečo iné ako furt poslušnosť. Som si nemyslela, že zrovna vy budete považovať agility za šport, ktorý si môže vyskúšať každý, nie len nejaký pes s BH (obrazne povedané). :nwm:
Aspoň Elis a elf pochopili.
EDIT: Ešte dodám, že nie každý má agility ambície a túžbu naučiť sa narábať s klikrom, pozerajte sa na to aj z pohľadu bežného človeka, ktorý chce mať psa len tak pre potešenie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod šeltie » Sob 30.07.2016 12:03

Vikiki22 píše:Sorry, ale... Tie psy videli prvý krát tunel a skočky, tie psy, ktoré došli, to prišli vyskúšať. Chodia aj na povinný základný výcvik, niektorým to ide dobre, iným menej. Áno, skúsili sme to aj navoľno, ale jedno šteňa si spravilo potom asi 5 kolečiek po cvičáku, kým sa dal chytiť (privolanie sa ešte len učí).
Nechápem, prečo to vodítko tuto dramatizujete, nešlo predsa o agi pretek, ale čisto o hru, spestrenie výcviku, zažiť niečo iné ako furt poslušnosť. Som si nemyslela, že zrovna vy budete považovať agility za šport, ktorý si môže vyskúšať každý, nie len nejaký pes s BH (obrazne povedané). :nwm:
Aspoň Elis a elf pochopili.
EDIT: Ešte dodám, že nie každý má agility ambície a túžbu naučiť sa narábať s klikrom, pozerajte sa na to aj z pohľadu bežného človeka, ktorý chce mať psa len tak pre potešenie.



vikiki ked o agility vieš prd tak si to a, bud naštuduj alebo po b, nevrtaj sa do kynologickeho odvetvia o ktorom nemaš ani paru. Lebo si sem napisala par viet a je mi jasne, že nemaš aniparu čo agility je. Mne prešlo rukami stovky psov a predstav si ani u jedneho sme nikdy nepotrebovali voditko. Jednak je to pre mna NEBEZPECNE a bezpečnost by mala byt prvorada a za druhe k agility proste voditko nepatri a basta :hmm: je pekne že mate novy cvičak a teraz sa snažite hrrbrr začat so všetkym, čo suvisi so psami ale je 21 storočie, toho ako trenovat agility je plny internet a navyše okolo maš nejake kluby kde sa trenuje. Si tam trener tak by ta malo zaujimat ako trenovat spravne a nielen začat s agility, aby ste boli zaujimavi
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Vikiki22 » Sob 30.07.2016 12:05

Tak, agi tréner u nás nie som ja. Práve preto, lebo sa do toho nerozumiem. :no:
A poprosím, kroťte svoje emócie, píšete, ako keby bol nejaký šport výhradou jednotlivcov. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod moschino » Sob 30.07.2016 12:42

Uplny suhlas so seltie. Voditko je na prekazkach nebezpecne. Pes sa moze zahankut za bocnicu ako skace, zachytit sa o drziak tunela a priskrtit. Ravnako na acku, je vysoke, voditko sa ako nic zasekne o vrchol. Bud si sposobi zranenie alebo ho najblozsie na tu prekazku nedostanete.
A elfinka, nejde o to, ze voditko je nico zle, ale asi nevies, ze v agility nejde o to prekazku prekonat (skocku preskocit), ale je aj dolezite, ako to ten pes urobi. Hlavne by som mala najskor naucene ine veci, ako by som tahala na prvom treningu psa rovno na skocku s nastavenou vyskou a vysvetlovala mu voditkom, co ma robit :ach:
Pes ak zdrha, tak treba poriesit motivaciu na placi, vedla parkuru a potom tahat psa na parkur samotny. A to hovorim z vlastnej skusenosti zdrhajuceho psa.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 12:47

moschino píše:Hlavne by som mala najskor naucene ine veci, ako by som tahala na prvom treningu psa rovno na skocku s nastavenou vyskou a vysvetlovala mu voditkom, co ma robit

Toto beriem :yes:
Otazky by som este mala, ale asi ten oftopik necham a uvidim ked by som sa tomu nahodou chcela venovat poriadne :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod kasei666 » Sob 30.07.2016 13:13

Sheltie: sorry ale bud Viki nepoznas a absolutne nemas ponatia o co ide, alebo si kvalitne zakomplexovana. Podla mna je super, ze mlade dievca aj napriek tomu, ze ma huskyho ( co asi vies nieje typicke plemeno na agi natozdiel od sheltie ) sa s nim rozhodla nieco robit aj ked zacali pred 2 mesiacmi a je to pes prvy rok zivota venceny na voditku ci stopke a nic viac. Neviem ako Vas ale mna mama ucila neodsudzovat niekoho a nerobit unahlene zavery pokial nepoznam viac skutocnosti ako jednu fotku.
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 13:15

Ale však tu nešlo o odsúdenie babeny, čo sa snaží niečo robiť s huskym :oo: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod kasei666 » Sob 30.07.2016 13:23

Lindchen tak dojdi a skus toho haskaca motivovat :lol: inac to pre mna nieje nic len prazdne zakompl. reci
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 13:26

Ako sorry, ale takto sa neargumentuje. Niekto tu niečo vytkol, poukázal (mimochodom dlhoročný tréner agi) a toto má byť na to reakcia? :nwm: Že mám ja prísť motivovať huskáča? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod kasei666 » Sob 30.07.2016 13:27

Samozrejme, lebo kej je to dlhorocny trener nemal by to byt problem :lol:
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 13:28

A prečo teda mám prísť ja? :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod moschino » Sob 30.07.2016 13:29

Tu je mimo asi niekto :lol: ved super, ze nieco robia. Aj husky moze behat, aj civava, aj jazvecik. Ale ide o to, ze takto sa to uz desatrocie neuci. A je jedno, ci dany clovek chce s tym psom raz mozno na zavody alebo si budu hopkat na zahrade, bezpecnost by mala byt :nwm: ved tu ide o zdravie a bezpecnost psa a vycvikar by mal spravne nasmerovat
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod stano269 » Sob 30.07.2016 13:29

:lol:


ako zas tak hrozné to neni ako to opisujete resp. ako to vyzerá. z ďaleka sa toto nedá nazvať ako agility tréning, bola to iba socializácia, psi NEbehali s max rýchlosťou a neprekonávali celý parkúr dokonca ani viac prekážok za sebou. si myslím že z nás každý vie že prekonávať prekážky s vodítkom je hodne nebezpečné ale tuto fakt nič nehrozilo. vodítka mali preto lebo sa nedajú na prvý krát privolať a mali sme tam aj psov ktorým vadí keď sa nanich vyrúti pes. privolávačku sa učia samozrejme tak isto aj chodiť navoľno. toto nie sú psy ktoré by reagovali na kliker, väčšina z nich ani na meno nepočúva a ľudia s nimi (zatiaľ) nemajú ambície chodiť na preteky či súťaže. mali to iba na spestrenie.
k tomu skákaniu, neťahali sme ich cez prekážku či cez tunel bolo to čisto na ich vôle a boli motivovaní (dokonca pozitívne) a skočky mali niektorí preto na Skách lebo skákať cez prekážku (nie skočku) už skákali tak nech to majú o niečo zaujímavejšie

nemyslím si ale snáď sa mýlim že tí ludia v tom budú pokračovať aj naďalej aspoň teda určite nie všetci

zatiaľ spoznávali len tunel a skočku tí čo už skákať vedeli z domácich blbnutí... v tomto budeme aj pokračovať hodne dlho a časom sa snáď pridajú aj ďalšie.

nikto netvrdí ani o mne ani o ostatných že sme tréneri agility.
postavili sme cvičák, ľudia sa nazbierali s nesocializovanými psami a mi sa im snažíme vysvetliť čo majú robiť aby mali lepší vzťah so psom.
mňa osobne agility baví viac ako poslušnosť tak sme objednali tunel, zohnali skočky a plánujeme niečo začať, možno sa to uchytí a neskôr z toho bude aj niečo väčšie... veď každý nejak začínal :smile:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: KK Dvory nad Žitavou

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 13:33

Hej, hej, však my sme sem neprišli hejtovať, len tuto tvoja kolegyňa to vzala nejako moc hopom :lol: .
Neuvažujete nad nejakým seminárom :angel: :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Cvičáky agility