Nečitateľné posudky

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Lindchen » Str 06.04.2016 15:37

Posudky sa píšu v jazykoch FCI, kľudne by si ho mohla dostať vo fínčine a bolo by to ok :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod clupko » Str 06.04.2016 15:38

tak zrovna anglictina sa u nas (a vo vacsine europskych krajin) uci uz pomaly od skolky uplne bezne, tak by som povedala, ze je dost dobra sanca, ze nebudes mat najmensi problem si to prelozit sama alebo to dat prelozit nejakej kamoske.
finstina by uz bola horsia :lol:
Offtopic: fincina alebo finstina?
edit: fincina! sorry :hi:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Elis » Str 06.04.2016 15:48

tak jako ono i pro fina posudek ve slovenstine bude orisek :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Margita » Str 06.04.2016 16:07

ved ked pojde vystavovat na slovensko tak to je v poriadku
skratka by sa mali pisat posudky podla toho aky uradny jazyk je v krajine v ktorej vystavujem a basta
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod elfinka » Str 06.04.2016 16:09

Rozhodca si zvykne citat a kontrolovat co zapisovatel napisal?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Lindchen » Str 06.04.2016 16:20

Veľmi zriedka.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Lea a Stew » Str 06.04.2016 16:23

ja som uz som sa stretla s tym ze prekladatel prelozil nieco uplne ine ako rozhodca nadiktoval. Zmenilo to uplne vyznam toho co chcel povedat, nastastie rozumiem tak som radsej pocuvala co rozhodca mi hovori o tom psovi.
Na tejto vystave nadomnou pravidelne rozhodca stal a cital si co som napisala, tazko povedat, ci kontroloval alebo len chcel vediet co vsetko uz nadiktoval, vacsinou to bolo v pauze ked bol pes v pohybe.
Prelozit si tie 2-3 vety nemoze byt problem a tiez takto vies ci je to good, correct, exc., alebo ake. lebo aj to niekto zvykol bar ako prekladat a vsetko bolo len dobre.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Elis » Str 06.04.2016 16:25

elfinka píše:Rozhodca si zvykne citat a kontrolovat co zapisovatel napisal?


bezne koukne pres rameno -aby se podival, co uz nadiktoval treba.

ale teda kdyz uz jdu na vystavu, tak specialku - tam ty posudky maji vetsi vyznam asi :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod elfinka » Str 06.04.2016 16:26

Ostatne tlmocit presne v realnom case aby sa to stihlo zapisovat, to je vykon za ktory si ludia nechavaju dobre zaplatit :lol: Mozu prestat pisat posudky uplne a basta :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Lea a Stew » Str 06.04.2016 16:27

Ja som zvykla pisat hned po slovensky ked sa prekladali posudky, mne je nejak jedno po aky to pisem ci v slovencine ci v anglictine
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Elis » Str 06.04.2016 16:36

elfinka píše:Ostatne tlmocit presne v realnom case aby sa to stihlo zapisovat, to je vykon za ktory si ludia nechavaju dobre zaplatit


:haha:
vetsinou jsou to nadsenci hlavne :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Lindchen » Str 06.04.2016 16:42

Elis píše: :haha:
vetsinou jsou to nadsenci hlavne :-)

No tak nejako by som to aj ja nazvala :heh: . Lebo za 5 hodín tlmočenia často v strese to za tie peniaze musí skutočne byť hobby :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Nisus » Str 06.04.2016 16:44

Lindchen píše:Posudky sa píšu v jazykoch FCI, kľudne by si ho mohla dostať vo fínčine a bolo by to ok :heh: .

Opravím ťa, nemohla. Jazyky FCI sú angličtina, nemčina, španielčina a francúzština.
EDIT: Margita, je predsa jednoduchšie, keď si ty doma sadneš s posudkom k počítaču a budeš ťukať do google translatoru po jednom slovíčka, ako keby mal rozhodca každé jedno slovo kontrolovať v slovníku keď často krát máme okolo 90 psov, nie? Pretože on po slovensky nerozumie a tak logicky sa pod to nemusí chcieť podpísať.
A nefrfli, si mladá baba :heh: A starý pán poľovník má isto vnuka/vnučku, čo mu to preloží :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod elfinka » Str 06.04.2016 16:54

Elis píše: :haha:
vetsinou jsou to nadsenci hlavne :-)


Nadšenci ale asi nedávajú presné preklady. Pre niekoho čo nerozumie na mieste okej aby bol v obraze, ale keď mám doma čas si to preložiť tak preferujem presne rozhodcove slová
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Nečitateľné posudky

Poslaťod Lindchen » Str 06.04.2016 17:00

Nisus, ďakujem, pravdu máš :jop: .

Mala som zapisovateľky, čo tvrdili, že písanie ok v angličtine a koľké slová tam boli, čo ani neexistujú :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy