Trieda pracovná

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Trieda pracovná

Poslaťod leuska » Sob 19.09.2009 23:05

No bolo to uz davnejsie,este ked som mala foxikov :ach: Takze sa to uz zmenilo? :nwm: Ja som bola chvilku mimo diania a uz sa mi pri viacerich vyjadreniach stalo,ze nemam pravdu,ze uz je to inak :pac: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Trieda pracovná

Poslaťod keisanda » Ned 20.09.2009 14:03

Van píše:
keisanda píše:Čo treba poslať na SKJ,aby mi vystavili pracovný certifikát? Stále to odkladám a už dávno sme mohli byť v pracovnej :heh:

kopiu tabulky zo skusok a list, ze ziadas o vystavenie prac. certifikatu. Pripadne to tam odniest osobne a ak budu mat tetusky dobru naladu, mas to na pockanie.

Ďakujem :lol:
keisanda
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 253

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Van » Ned 20.09.2009 14:11

leuska píše:No bolo to uz davnejsie,este ked som mala foxikov :ach: Takze sa to uz zmenilo? :nwm: Ja som bola chvilku mimo diania a uz sa mi pri viacerich vyjadreniach stalo,ze nemam pravdu,ze uz je to inak :pac: :ahoj:
aktualne dostanes vystaveny certifikat,ktory ti este musi potvrdit klub a jeho kopiu prikladas k prihlaske na vystavu.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Trieda pracovná

Poslaťod leuska » Ned 20.09.2009 14:13

:pac: No to su novoty :oo: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Rika » Pia 28.10.2011 15:37

Aky je rozdiel medzi vystavenim medzinarodneho a maleho pracovneho certifikatu?
Na medzinarodny treba mat skusku, na ktorej sa udeloval titul CACT a na maly pracovny je jedno aku skusku ma pes zlozenu a ci aj so zadavanim titulu alebo bez ?

Dakujem.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Trieda pracovná

Poslaťod nikolletttka » Pia 28.10.2011 16:12

rika ja mam vystaveny medzinarodny pracovny certifikat a zlozili sme len obycajnu skusku kde sa titul nezadaval ale vraj uz sa velke certifikaty nebudu rozdavat na terrierov som pocula ale neviem co je na tom pravdy
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Rika » Pia 28.10.2011 16:45

Takze pokial by som zaslala teraz ziadost s tym, ze mam zlozene len oblastne skusky, tak by mi to malo platit?
Ak tak, zas zalezi odkedy to nebude platit. :lol: Ak od buduceho roku, tak mi to je jedno, kedze ja by som to riesila este tento rok.

Pytala som sa preto, ze v CZ to plati len na skusky s udelovanim CACT. A u nas som o tomto podrobnejsie nic nenasla.

Dakujem teda este raz. :no:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Trieda pracovná

Poslaťod moth » Pia 28.10.2011 17:46

Van píše:aktualne dostanes vystaveny certifikat,ktory ti este musi potvrdit klub a jeho kopiu prikladas k prihlaske na vystavu.

Fuha, tak to je ina diskriminacia a demokracia a co s tym ma klub? A co ked nie som clenom klubu? To je chore!!!! Ci ucast na skuskach je podmienena clenskym preukazom???
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Rika » Pia 28.10.2011 18:37

Preco by to malo byt podmienene clenskym preukazom?
Co sa aj tyka polovnych plemien, tiez clovek nemusi byt clenom chovatelskeho klubu a ani SPZ/SPK.
Akurat pokial je clenom, ma tie skusky o polovicu lacnejsie.

Plati to pre vsetky plemena, ze to musi klub potvrdit?
Nezdá sa mi to. Mnoho majitelov nie je clenmi a ani nebolo clenmi klubu, zato maju so svojim psom spravene skusky a vystavuju v triede pracovnej.

Od kedy je to "po novom" ?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Nyssa » Sob 29.10.2011 15:17

mne klub nič nepotvrdzoval. poslala som potvrdenie o vykonanej skúške na SKJ spolu so žiadosťou a oni mi zaslali pracovný certifikát, ale neviem, či sa odvtedy niečo menilo, sú tomu už 4 roky, čo som to riešila :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Rika » Pia 11.11.2011 14:36

Tak máme pracovný certifikát doma. Avšak, na základe tohto certifikátu nemá môj pes oprávnenie na zaradenie do triedy pracovnej na medzinárodných výstavách a pokiaľ dobre chápem, ani na výstavách v iných štátoch.
Je tam totiž jasne napísané "Pracovný certifikát oprávňujúci k zaradeniu psa do triedy pracovnej na Národnej, celoštátnych, klubových a špeciálnych výstavách na území Slovenskej republiky."

Keďže o tom nikde nič nie je, z tohoto som vyrozumela, že na medzinárodný prac. certifikát, ktorý oprávňuje psa k zaradenu do tr. prac. na MVP, či výstavách v iných štátoch, musí mať pes splnenú skúšku s titulom CACT. Rovnako ako to majú uvedené v podmienkach pre vystavenie Medzinár. prac. certifikátu v CZ.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Nisus » Pia 11.11.2011 14:50

Skôr by som povedala, že treba mať skúšku zo skúšky, kde bol udeľovaný CACIT. Alebo stačí, len aby sa tam zadával CACT? My máme skúšku, kde bol udeľovaný CACT (Národný field trial) a na certifikáte máme napísané: Menovaný pes má absolvované pracovné skúšky, ktoré ho oprávňujú pre zaradenie do triedy pracovnej na všetkých výstavách konaných pod záštitou FCI.
EDIT: ale trt, čo to trepem. Veď poznám aj psov, čo majú skúšky spravené v Hornej Dolnej a chodia do pracovky. Tak potom neviem :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Rika » Pia 11.11.2011 14:59

Tiež by som povedala, keďže CACIT je čakateľstvo na medzinárodného.
Ale keď v CZ stačí aj CACT... Neviem, nechápem. :ach: :lol:

"Mezinárodní certificat pro vstup do třídy pracovní a pro udělení titulu C.I.B. (a to pouze ze zkoušek se zadáváním titulu CACT ) a pro udělení titulu šampion ČR a pro lovecká plemena, které se podrobují zkouškám z výkonu dle FCI."

A tiež nechápem, že som platila 6 € a na SKJ majú napísané, že " medzinárodný pracovný certifikát - 5,0 € , pracovný certifikát (malý) - 3,0 € " :ach: :hmm:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Trieda pracovná

Poslaťod nikolletttka » Pia 11.11.2011 15:12

ja mam spravene obycajne skusky bez udelovania titulov a mam medzinarodny prac. certifikat...ale teraz sa zacalo riesit v klube, ze russell terrier nie je plemeno so skuskou, tak sa certifikaty vraj vydavat nebudu, len tieto male co dostala Rika :hmm:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Rika » Pia 11.11.2011 16:09

Tak mozno preto som uz dostala maly. Ale je to podla mna blbost. To uz potom aby si clovek spravil skusku v CZ a ziadal tam o medzinarodny. Tam maju rozdelene podla plemena, aku skusku s CACT musi pes/suka mat aby splnil podmienky pre udelenie medzinarodneho. Pre PRT a JRT samozrejme plati akakolvek skuska pre terierov.

Ako to je aka diskriminacia? :hmm:
Nie, ze by to bolo vsade rovnako a nie, ze by v tom ludi praveze podporovali.... ale oni to este zrusia!
Nemam slov a skutocne ani nechapem ten poplatok, ktory som za to platila.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy