Výstavy v Maďarsku

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Výstavy v Maďarsku

Poslaťod Evel!n » Str 05.11.2008 20:01

Dobrý deň!

Ako je to s výstavami v Maďarsku? My to tu máme na skok (cca hodina do Pešti), takže rada by som sa jej zúčastnila...

Avšak...taký kicsi problémik...absolútne nerozumiem tomu, čo je napísané na tejto stránke:

http://www.kennelclub.hu/dogshow/index.html

Tu sú všetky výstavy...
Neviem po maďarsky, a anglická verzia tam nie je...

Neviete mi prosim Vás povedať, kedy bude najbližšia vystava psov v Madarsku? Nemusite to lustit z madarciny
iba z toho odkazu :D...ďakujem všetkyyym!!!

S pozdravom

Evel!n

P.S.: Alebo boli ste niekto už niekedy na výstave v Maďarsku?
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Emily » Str 05.11.2008 21:17

Ahojky,
Da sa to rozlustit, len podla datumov a zdraveho rozumu. Tiez mi to robi dost problemy, orientovat sa na tej stranke.
Co sa tyka vystavy v Pesti. Boli sme tam len raz, teraz na Euro Dog Show. :jop:
A UZ NIKDY VIAC. Nic v zlom, ale v Budapesti najdes, len tri tabule. Nie je sa podla coho orientovat. Mozno niektori vystavovatelia maju iny nazor. Ale nie je viac rozburane a zle oznacene mesto ako Budapest. :nie:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Bibiana » Str 05.11.2008 21:29

My sme boli na 2 medzinárodkách v Tate. Musím povedať, že výstava super zorganizovaná, označenie si nepamätám, keďže sme šli tri autá za sebou, no našli sme to rýchlo. Trošku bol problém pri platení poplatkov na mieste, keďže sme chceli zaplatiť oba dni v sobotu ráno, no bez maďarčiny sa tam ťažko dohovoríte. A tak celkovo mi na výstavách v H prekáža väčšina maďarských rozhodcov a neskutočný počet psov pridelených jednému rozhodcovi. :nwm:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Esticsillag » Štv 06.11.2008 12:50

V madarsku je najlepsie nalepit sa na nejakeho slovenskeho vystavovatela ktory vie po madarsky... :joint: Ja napr. viem, tak s tym problem nemam, a rada pomozem aj s prekladanim ak niekto nevie madarsky! :yes: Ja osobne si myslim, ze v madarsku maju vystavy taku inu atmosferu ako u nas, mne sa tam zatial stale pacilo, ostatni chovatelia su supiš čo sa pozname, a nemali sme zatial ani nikdy problem najst vystavisko, väčšinou je smer značeny uz pri vstupe do mesta! Obrovskou vynimkou bola fakt tohtorocna euro dog show! :ua: Bolo to hrozne, všetko sa im vymklo spod kontroly od prijazdovych ciest, cez registraciu, kruhy, proste to bol otras... :ach: Nebit chovatelky s ktorou som sla, a pozna BUdapest tak sa tam sama nedostanem ani s Bozou pomocou!? :plac: Ale celkovo si myslim ze maju dobre vystavy! :ahoj:
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Evel!n » Štv 06.11.2008 15:55

Aha...ďakujem

A ako je to s platením, iba vo forintoch sa dá platiť? Jasne, ze s korunami asi nie :heh: ale napr. s euráčmi...

A neviem, či mi na toto bude niketo vedieť odpovedať, ale v Junior Handlingu? Ako sa tam dohovorím, keď sa ma spýtajú, ukaz anatomiu, ja ju neviem vymenovat po anglicky a nie este po madarsky...
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Jannka » Štv 06.11.2008 16:21

plati sa len euracmi. forintami mozu platit iba clenovia MEOE (madarske SKJ :D)
plati sa bud prevodom na ucet, alebo na mieste, vtedy byva priplatok 5 euro.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Eva K. » Štv 06.11.2008 17:08

Boli sme v Budapešti niekoľkokrát, vždy sa výstava konala vonku, bolo to výborné. Boli sme vždy na duo CACIB, tak sme tam prespali neďaleko Pešti v penzióne. Treba si dať časovú rezervu, pretože treba prejsť celú Pešť a sú tam zápchy.
Ešte sme boli v Gyory, a v Sombathely tiež boli vonku. Ja si nesťažujem. Na EV sme neboli, boli sme po vážnej chorobe, tak že výstavná kondícia veškerá žiadna. S Maďarčinou nemáme problém, manžel ovláda, ja vôbec.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Esticsillag » Štv 06.11.2008 18:08

Jannka píše:plati sa len euracmi. forintami mozu platit iba clenovia MEOE (madarske SKJ :D)
plati sa bud prevodom na ucet, alebo na mieste, vtedy byva priplatok 5 euro.

Ja bezne platim prevodom vo forintoch a zatial som nemala problem...
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Evel!n » Štv 06.11.2008 18:12

Aha...a ako je to so sutazami? Ked sa Vas daco spytaju o tom psovi...ja neviem po madarsky..ani po nemecky..po naglicky sa dorozumiet viesm, ale radsej sa na to nespolieham :heh: ...

Ako sa tam dostat, tak to sa este da dorozumiet, ale v kruhu...

A neviete prosim Vas mi poslat daky odkaz, kde by som si mohla najst prihlasky na Madarsku vystavu "Budapest Derby"?

Ďakujem..ja nikde neviem nic najst :ach:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Jannka » Štv 06.11.2008 19:57

prihlaska na tu vystavu nie je. treba pouzit univerzalnu. propozicie (ak sa to da takto nazvat) su tu:
http://kennelclub.hu/dogshow/2008/Derby.pdf

Esticsillag-to je divne,ze platis vo forintoch,pokial viem,zahranicny vystavovatelia musia platit ceny v eurach (podstatne vyssie,ako tie pre madarov) a IBA madari (clenovia MEOE) mozu platit vo forintoch. Leda by to mohlo byt este preto,lebo mas madarske narodne plemeno, tam nemate nejake ulavy potom?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Bibiana » Štv 06.11.2008 20:41

Offtopic: Ja len, že členom MEOE môže byť aj "nemaďar" :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Esticsillag » Štv 06.11.2008 20:59

Jannka píše:prihlaska na tu vystavu nie je. treba pouzit univerzalnu. propozicie (ak sa to da takto nazvat) su tu:
http://kennelclub.hu/dogshow/2008/Derby.pdf

Esticsillag-to je divne,ze platis vo forintoch,pokial viem,zahranicny vystavovatelia musia platit ceny v eurach (podstatne vyssie,ako tie pre madarov) a IBA madari (clenovia MEOE) mozu platit vo forintoch. Leda by to mohlo byt este preto,lebo mas madarske narodne plemeno, tam nemate nejake ulavy potom?


Ano mam mad. nar. plemeno, ale na to aby som mala tu zlavu musim byt clenom MEOE, a musim mat zaplatene clenske. Lenze kedze moj havi bol teraz este prďásek tak sa mi to moc neoplatilo... Ak by som teda bola clenom, platila by som 50 %, na niektore vystavy dokonca nic! A to, ze mi zatial nevytkli to ze platim vo forintoch moze byt aj preto, lebo som ho este mala stale zapisaneho v madarsku u nich v MEOE, a nie u nas v SPK. Ale dnes sme uz poslali papiere tak uz budeme oficialne reprezentovat "naše farby"! :yes: :lol:
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Lenďa » Štv 06.11.2008 23:36

Bibiana píše:Offtopic: Ja len, že členom MEOE môže byť aj "nemaďar" :smile:

Priatelka, ktora je Slovenka je uz dlhe roky clenkou MEOE prostrednictvom chovatelskeho klubu a vyuziva zlavy na vystavnych poplatkoch.
Inak v Madarsku sme boli vystavovat velakrat a vystavy sa mi vzdy pacili. Akurat Eurodog sa nevydaril....ale cesta na vystavisko je jednoducha, cez Alzbetin most a potom stale rovno...akurat treba dat pozor na odbocku k vystavisku, ta nie je velmi dobre znacena.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Jannka » Pia 07.11.2008 1:02

aha, a ako sa slovak moze stat clenom MEOE, ak ma psa zapisaneho v SKJ? to sa fakt da?

Esticsillag-jj,v tom bude pes zakopany,ze si ho mala este v madarskej plemennej knihe :) ale ted uz ked je spkp, tak uz asi budes tiez musiet platit v euracoch, ako my. inak aj ja mam psa z madarska :jop:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Výstavy psov v Maďarsku

Poslaťod Lenďa » Pia 07.11.2008 8:19

Myslim, ze v tom nemoze problem. Aj niektore nase chovatelske kluby maju zahranicnych clenov. Vo vseobecnosti sa clenstvo neviaze na psa, ale na cloveka :smile:
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Ďalší

Späť na Výstavy