"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod wer » Str 06.07.2011 10:23

nedovyvinuty klb je zo zdravotnickeho hladiska ok? hmm, tak potom v poriadku... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Amaguk » Str 06.07.2011 10:24

Dream, a nemal by 4kovy pes po case problem, pri hmotnosti php, ani v plnom pracovnom nasadeni?
artritide sa pri takomto stupni dysplazky vyhnut neda a ani dobre osvalenie jej nezabrani :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod pigie » Str 06.07.2011 10:25

Dream píše:ked o tom plemene nevies nic Wer tak sa nevyjadruj prosim,ked nema problem s pohybom tak potom v com je chory???

V tom, ze tie problemy nastavaju, ked je pes stary. Zide ovela rychlejsie ako zdravy pes a nikdy nepoda taky vykon ako zdravy pes. Napr. u fundlov DBK psi nikdy neskacu z clna - akoby to ani nevedeli...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 10:31

Spanieli to nejak neriesia ak ten pes nema problem tak to nie je prekazka, oni zase su tak extremne osvaleny ze im ta DBK az tak nevadi, a mastin ma od 60 kg - do 100 kg, kedze je to plemeno ktore nevyvija extra vela pohybu fakt mu to az tak nevadi, on ma instinkt nieco ako ekonomika sil, cize setri energiou diane pozera z vyviseneho miesta a ked treba zakroci, to je vsetko velmi realtivne, pozri takych Bernakov ty sa dozivaju v priemere 7-8 rokov a Pyrenejsky mastin ma priemer 12 rokov.
takze urcite je lepsie ak ma DBK 0 ale zase pri tomto plemene to nie az taky porblem aj vyssia DBK.

Wer to berie z pohladu toho ze ma pracovne plemeno ale toto je ine. To mas asi tak ze keby cisto teoreticky nedajboze napadol vlk - ovce ktory by strazil mastin aj s DBK 4 tak NO by v najhorsom pripade skoncil na zvieracom cintorine - a trvalo byt 5 minut - a to by bolo pracovne nasadenie mastina.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod pigie » Str 06.07.2011 10:35

Dream = neviem si to predstavit, mojmu psovi, ked druhy pes skoci na zadok (odzadu) ide k zemi a to je sama slacha a svaly ma od plavania celkom OK :ua: Okrem toho, ak pes sa moc nepohybuje a setri energiou - ako sa vlastne osvali? :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod wer » Str 06.07.2011 10:49

Wer to berie z pohladu toho ze ma pracovne plemeno ale toto je ine. To mas asi tak ze keby cisto teoreticky nedajboze napadol vlk - ovce ktory by strazil mastin aj s DBK 4 tak NO by v najhorsom pripade skoncil na zvieracom cintorine - a trvalo byt 5 minut - a to by bolo pracovne nasadenie mastina.


prepac, ale toto si si kde vycucal? :oo: neboj, poznam rozdiely medzi plemenami, aj ich vyuzitie... :ach:
ziadne pracovne nasadenie som na mysli nemala. iba kvalitu zivota. jedine, co som skonstatovala bolo, ze to nie je ZDRAVY pes.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 10:54

Pigie neporovnavaj to s fundlom.NF je taky dobrak ze aj zlodeja pusti.vies ze som mal fundla a to bol pes a moja 11 mesacna mastinka je tak mohutna ako bol moj fundlak a to mohutniet este
len zacne.takze asi tak ako sa osvali? no moja cely spi a ja samy sval
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 11:04

Wer tak prepac asi jsme sa zle pochopili. Moj nazor je taky ze DBK netreba podcenovat
Ani precenovat ale tiez to zavisi od plemena kde NO pri DBK moze mat viditelne problemy tak mastin
pri tej istej DBK moze lietat ako torpedo.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod QuintipaNO » Str 06.07.2011 15:56

Dream píše:ked nema problem s pohybom tak potom v com je chory???

dream normálne sa čudujem že si mohol vypotiť takúto chobotinu, že v čom je problé no asi v tom že DBK je dedičné ochorenie asi v tom, a nejde o to že či ten jedinec má problém alebo nemá problém pri chôdzi
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod pigie » Str 06.07.2011 16:25

Dream píše:Pigie neporovnavaj to s fundlom.NF je taky dobrak ze aj zlodeja pusti.vies ze som mal fundla a to bol pes a moja 11 mesacna mastinka je tak mohutna ako bol moj fundlak a to mohutniet este
len zacne.takze asi tak ako sa osvali? no moja cely spi a ja samy sval

Ja neporovnavam povahu predsa :ach: Porovnavam DBK. Proste na psovi nic nebadat, malokedy zapajda, ale akonahle mu skoci ktosi na bedra, ide zadkom k zemi. Zdravy pes to ustoji :ach: A tiez ma nik nepresvedci, ze pes ktory poctivo maka ma lepsie svaly ako ten, co cely den len spi :jazyk:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prvá výstava

Poslaťod angela0071 » Štv 05.01.2012 15:59

ahojte vsetci, mam jednu otazku, viem ze to sem nepatri, mozem ist zo psom na vystavu aj ked ma skratene usko? minuly tyzden v stredu na nasu labradorku zautocil bezdovodne vlciak a odkusol jej s ucha. teraz ma golier a bere antibiotika. ma 10 mesiacov.
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Prvá výstava

Poslaťod drymarchon » Štv 05.01.2012 18:50

na výstavu ísť môžeš, ale čo na to rozhodca je otázne. niektorí to ako vadu neberú, niektorí bez váhania zhoršia známku, už som videla, že za takéto "jazvy" psa poslali z kruhu :nwm: ale zas je len na tebe, či budeš psa na antibiotikách vôbec ťahať na výstavu...
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Haleth » Sob 27.10.2012 15:13

Neviem, či to patrí úplne sem, ale prehrabávala som sa touto témou, často sa tu spomínajú vyrazené zuby. Môže mi do PP zapísať vytrhnutý zub hocijaký veterinár alebo iba ten, čo to robil?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod AlicaGGG » Sob 27.10.2012 23:17

haleth: mate spravene aj RTG? nepytam sa preto, lebo to nejak suvisi s odpovedou, ale ma to zaujima :smile: moja ma vytrhnuty zub, mame to zapisane v PP, RTG nemam, a uz zacinam kvoli tomu stresovat co bude na vystave, a ci nas nepozenie rozhodkyna z kruhu :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Fraga » Ned 28.10.2012 8:08

Závisí od toho ktorý zub a kolko zubov je povolené aby chýbalo... U nas na klubovke - (weimarov) za chýbajúce zuby vylučujú, resp. zadajú známku D a može ti do PP a popísať celý "HP" sám najvyšší, že tam ten zub bol... ak nemáš z klubu potvrdený zubný vzorec keď bolo všetko OK tak nepomože nič s výstavami je koniec. Samozrejme niektorí rozhodcovia zuby nekontrolujú a ak iba namatkovo odhrnu pysky a to je všetko. U jazvečíkov sme tak vyradili slovinca, v tr. šampionov - chýbal mu rezák a tiež sa ujo dušoval, že doteraz nikde s tym problém nebol :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy