Pracovný certifikát

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 10:30

Shel-chan píše:
wer píše:Offtopic: a inak - vraj sa riesi, ze vycvikar uz nebude volna zivnost, ale bude to podmienene absolvovanim kurzu vycvikar/figurant... :joint: preco mam pocit, ze to je zas len o naplnani pokladnicky..? :heh:

Offtopic: no jasne :ach: dufam, ze ked som uz tri roky zabila aby som dostala ich zbytocny titul tak ma nebudu nutit robit si este dalsi kurz :money:


Offtopic: to sa rata :lol: ja som skor zvedava, ci to budu akoze chciet od vsetkych vycvikarov v klube :haha: lebo kluby podliehaju ZSK, zivnostnici asi tazko...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod Shel-chan » Štv 23.07.2020 10:32

Offtopic: inak mozno to maju na ZŠK. ale na tej stranke sa absolutne neda vyznat, plus teda v mojom idealnom svete by taketo info malo byt zverejnene na hlavnej stranke, nie ze musi clovek siahodlho patrat po strankach jednotlivych dcerskych organizacii.
elis, obdivujem to nasadenie

tak mozu to vyriesit tak, ako "vyriesili" bezpapierakov, nie? :joint: mozno vycvikarovi bez ich kurzu nedovolia usporiadat majstrovstva slovenska a zrazu si vsetci urobia kurz :haha:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 10:42

Offtopic: akurat vycvikar nic neorganizuje... jedine tak klubu mozu zakazat usporiadavat skusky, ale to s tym nic nema.
ved uvidime, ci sa to vobec uskutnocni, ale asi by ma to uz neprekvapilo... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod Elis » Štv 23.07.2020 10:51

Offtopic: tak jasne -kluby maji podporovat vycvik, tak jim sebereme vycvikare, aby to meli jednodusi :pac: ale ja jsem se dneska rozhodla, ze budu koukat na svet v ruzovych brylich a tak verim, ze kurz bude bezplatny :haha:
Naposledy upravil Elis dňa Štv 23.07.2020 10:57, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod wer » Štv 23.07.2020 10:53

Offtopic: urciteee. inak teraz tie kurzy byvaju 1x rocne... :heh: a clovek musi absolvovat 20 hodin.. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod Elis » Štv 23.07.2020 10:58

Offtopic: tomu se rika osveta a podpora -takhle se natahne vice lidi do kurzu :haha:
no nic -udelej si na to volnou zivnost a mas klid :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod Vikiki22 » Str 05.08.2020 7:28

Doplním info ohľadne získania pracovného certifikátu u poľovných psov:
Platí, že na vystavenie malého pracovného certifikátu, ktorý oprávňuje psa na zaradenie do triedy pracovnej na NV, CV, OV, KV a ŠV na území SK, je potrebná skúška minimálne v II. cene na skúškach, kde sa udeľuje CACT.
Pre vystavenie medzinárodného pracovného certifikátu, ktorá oprávňuje psa na zaradenie do triedy pracovnej na medzinárodných výstavách, je potrebná vyššia skúška aspoň v II. cene.

Skupina III. - teriéry:
Malý pracovný certifikát: JSMP, VSMP, FSMP, LSMP, BL FD, SD VP (výnimka airedale teriér, bedlington teriér, bulteriér, írsky teriér bez BL / airedale teriér bez SD / welshteriér bez VP)
Medzinárdný pracovný certifikát (len pre plemená border teriér, jagdteriér, foxteriéry, jack russel teriér, lakeland teriér, parson russel teriér a welshteriér): JSMP, VSMP, FSMP, LSMP, BL, FD, SD

Skupina IV. - jazvečíky:
Malý pracovný certifikát: JSMP, VSMP, FSMP, LSMP, BL, FD, SD, MŠFSJ, EPJ
Medzinárodný pracovný certifikát: JSMP, VSMP, FSMP, LSMP, BL, FD, SD

Skupina V. - severské poľovné psy:
Malý pracovný certifikát: JSMP, VSMP, LSMP, FD, SD (výnimka jämthund bez SD)
Medzinárodný pracovný certifikát (len pre rusko-európsku lajku, východoeurópsku lajku a západosibírsku lajku): LSMP, VSMP, SD

Skupina VI. - farbiare:
Malý pracovný certifikát: PF, IHF
Medzinárodný pracovný certifikát: PF, IHF

Skupina VI. - duriče:
Malý pracovný certifikát: LSMP, VSMP, FD (u plemien alpský jazvečíkovitý durič, baset, bígl, bíglhariér, čiernohorský horský durič, nemecký durič, drever, istrijské duriče, malý hrubosrstý vendejský baset, švajčiarske nízkonohé duriče, slovenský kopov, smalandský durič, juhoslovanský horský durič, srbský trojfarebný durič, štajerský durič, tirolský durič, westfálsky jazvečíkovitý durič, tatranský durič aj SD / u plemien alpský jazvečíkovitiý durič, slovenský kopov a tatranský durič aj PF / u plemena rhodézsky ridgeback IPO-R alebo BZ (ČR), BZH (ČR))
Medzinárodný pracovný certifikát: detto ako pri získaní malého pracovného certifikátu, ale nie FD

Skupina VII. - stavače:
Malý pracovný certifikát: JSS, VSS, FT (u plemien pointer, anglický seter, gordon seter, írsky červeno-biely seter, írsky červený seter aj GQ)
Medzinárodný pracovný certifikát: detto ako pri získaní malého pracovného certifikátu

Skupina VIII. - retrievery:
Malý pracovný certifikát: JSR, VSR, FTR, SRPMZ, VP, NWT
Medzinárodný pracovný certifikát: detto ako pri získaní malého pracovného certifikátu

Skupina VIII. - vodné psy:
Malý pracovný certifikát: JSMP, LSMP, VSMP (u plemien clumber španiel, anglický kokeršpaniel, anglický špringeršpaniel, sussex španiel, welsh špringeršpaniel aj JSR / u plemena americký kokeršpaniel aj SD)
Medzinárodný pracovný certifikát: JSMP, JSR, FSMP, LSMP, VSMP

Kompletný zoznam plemien, s ktorými možno zložiť poľovné skúšky, aj so žiadosťou je na https://polovnictvo.sk/predpisy/kynologia

Viac o druhoch a zameraní skúšok tu: viewtopic.php?f=93&t=21417#p1072700
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pracovní certifikát

Poslaťod Shel-chan » Uto 22.09.2020 14:00

Elis píše:Ale organizace, ktera porada zkousky - asi teda zsk - vydava po slozeni urcite zkousky ( to se lisistat od statu)certifikat opravnujici k ucasti na vystave ve tride pracovni - platny uz pro vsechny fci vystavy

mno. ja som sa pytala ceskej komisie pasenia, ci mi vydaju pracovny certifikat oni (= organizator sksuky). odpovedali mi, ze mam najprv skusit na slovensku.

a inak ako elis? pochodila si?

Vikiki22 píše:Viac o druhoch a zameraní skúšok tu: viewtopic.php?f=93&t=21417#p1072700

viki, odkial beries info? kedze SPZ ma vraj na starosti u nas aj pasenie, celkom by sa zisiel link. mozno ( :heh: ) to maju niekde oficialne spisane. (ale zatial som to teda nenasla.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pracovný certifikát

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.09.2020 8:40

Fuu, tak s týmto som sa na stránkach SPZ nestretla. Ohľadne poľovných psov tam je všetko, ale pasenie a iné veci ee. Nemá to na starosti ZŠK? Skúšala si klub?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pracovný certifikát

Poslaťod Shel-chan » Str 23.09.2020 8:54

má to na starosti SPZ.

a teda k téme... dneska mi došla pošta!!! AAAAAAA :aaa: :aaa: :aaa:
120041969_3015012778726012_5838069764166148228_n_small.jpg
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pracovný certifikát

Poslaťod Shel-chan » Pia 29.01.2021 15:27

aha. nasla som sheltiu, ktora ma velky pracovny certifikat :ha:
http://www.promar.nazwa.pl/PASTUSZKOWO/pastuszkowo_agroturystyka/files/1006038_574539425920764_396410024_n.jpg?fbclid=IwAR1ufiVidmQoyEoxFEXcFuiOOr79JQXn1rNuoVq2jzFmnQvCJNdFKUhE5NY
takze precedens by bol :joint: len to mozno len poliaci nevedeli, co robia
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Predchádzajúci

Späť na Výstavy