Agresivita psov na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 9:43

btw
ludia, ktori navstevuju krajiny, kde este stale sao robia to co maju, strazia a pasu stada, by vedeli rozpravat krasne pribehy o tom, ako dve hodiny cakaju, pred nastupenou svorkou a neodvazia sa prejst, kym sa stado nevzdiali a neodvedie aj svojich strazcov :smile:

niektori krasne a niektori strasne. :lol: Moj kamarat, co zil rok sam vonku v azii na nich nespomina v dobrom a aj miestni mu hovorili, ze najnebezpecnejsi u nich su psi, ze uz boli kadejake pripady
Lenze okej, je to ich krajina, ziju na velkom uzemi, nechodia im tam psi z civiilzacie, a konieckoncov majitelia si ich vedia ustrazit, to je pravda.. :smile:

myslis Leila?
toto?
hlavne ak je to také hebedo. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ak mám takého psa, tak efektné vodítko bokom a radšej bezpečne predviesť.

sak hovori iba o zvladnuti majitelom. :nwm: :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Renata » Str 26.08.2015 9:47

vystava je umelo vytvorene pre psa neprirodzene prostredie a na to je potrebne fakt psa speci pripravit. ani v beznej prevadzke a nech je to akykolvek pes-psomil sa psiska nezoznamuju stylom predo mnou jeden pes, za mnou druhy a ja stojim ako puk a cumim. co vsak nic nemeni na veci, ze majitel to nezvladol, a je jedno ci pri tych dogach, alebo sao. pokial viem, ze mam problemoveho psa, tak ho sledujem signaly pocas celeho vystavovania a ak by mal vzniknut problem, tak z kruhu odchadzam.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 9:48

asi tak.. dobre zhrnutie.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 9:49

tak boli tu poznamky, ze nema ani vyjst na ulicu taky pes... :no:

a teda - este raz - podla povedaneho na vystave tu dogu drzala handlerka, nie majitelka. a mozno prave tu je ten problem - ze ludia tie psy podcenuju a zabudaju, ze su stale len psami a nie vystavnymi hrackami. mozno v rukach majitela by sa to nestalo. :no: mozno ti handleri sa tiez maju zamysliet, ci takeho psa dokazu zvladnut v krizovej situacii a necakat, ze kazdy psik je dobracik.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Str 26.08.2015 9:50

Silvuch: Mne proste vadi to oznacenie "problemovy pes". Neviem jak pasivna ma byt doga voci inym psom a provokaciam, ale mne to pride proste ako normalne spravanie psa. Aj ked samozrejme nestastne pre danu situaciu, kde by sme skoncili keby sa mohli psy na vystavach bit hlava nehlava, zeano.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 9:52

tak boli tu poznamky, ze nema ani vyjst na ulicu taky pes... :no:
- s takou majitelkou, co si ho nezvlada, nie s takou povahou..
a teda - este raz - podla povedaneho na vystave tu dogu drzala handlerka, nie majitelka.
To je jedno, majitelom, ci handlerom. Sak o tom hovorim uz odzaciatku.
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 26.08.2015 9:55, celkovo upravené 2
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod pigie » Str 26.08.2015 9:54

Ano ano, to si myslim aj ja :heh: Ten majitel je dolezity! Ked vidim psa, ktory nas ide zozrat, ale majitel vie, co robi a nesnazi sa len uboho drzat psa na voditku a chytat sa stromov, tak pohoda. Ja tu mam takeho RR, ktory viem, ze by sa pobil rad mat prilezitost, ale ten pes je ovladatelny, majitel mu neda prilezitost, aby sa pobil a pohoda, miname sa uz 2 roky bezproblemov. Ale toho psa vidiet v inych rukach, tak davam spiatocku :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 10:00

a kto hovori, ze s vami nesuhlasi, ze majitel/drzitel ho ma zvladnut? :heh: vsak o tom prave rec nie je, to je jasne vsetkym. :no:
Naposledy upravil wer dňa Str 26.08.2015 10:01, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod pigie » Str 26.08.2015 10:01

Kua, sa musi z niecoho uz konecne vyrobit diskusia, ta ne? :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 10:02

no a uz skoncila - vsetci sme sa vlastne zhodli. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 10:02

pigie chcela diskusiu, tak sme jej spravili ne? :heh:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod pigie » Str 26.08.2015 10:03

Dakujem, dakujem, dakujem vsetkym zucastnenym! :heh: :poklona:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod mairi » Str 26.08.2015 10:19

Silvuch píše:
tak boli tu poznamky, ze nema ani vyjst na ulicu taky pes... :no:
- s takou majitelkou, co si ho nezvlada, nie s takou povahou..

tak tak :jop: cely cas sa pise len o kombinacii povahy plus zvaldanie majitelaom, nikto neposiela psy co sa radi pobiju zit mimo civilizaciu, ale ak sa pes rad pobije a majitel ho "necha", to je skutocny problem na vystave aj v reale :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 10:21

inak Elfinka, u nas ked sa to tam rozvrcalo v kruhu, vyzeralo to podobne, az nato, ze nikomu sa pes z ruk neodtrhol, vsetci sme si ich nejak utisili, tak rozhodca to nejak neriesil, a ani nikto nebol vykazany z kruhu, dokonca sme podostavali Vcka. Lenze nedoslo ku ziadnym fyzickym utokom, ze by nejaky majitel/handler svojho psa nezvladol..

ale zas nie je fer, ked bary dostal bitku od psa v kruhu, ze mu ostal krvavy flak na cumaku, a este dostal V1 ten pes.. To sa mi ozaj zdalo nefer, lebo este posudzovatelka na mojho psa, ze ma dobru povahu, bo neodpovedal na utok (dostal to aj do posudku :joint: ).. A bol druhy, len zato, ze nebol taky lubivý na pohlad... (to sme boli len dvaja v kruhu :heh: )
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 26.08.2015 11:39

Cele to nestiham citat, tak netusim co sa stalo.
Kazdopadne mne v nedelu o BISa slecna s jazvecikom z 4. FCI provokovala moju fenu tym, ze na jazvecika vkuse cosi rozmaznane provokoativnym hlasom (ja viem, ze to by moju fenku nemalo ovplyvnit, asi to skor mna rozhodilo :D ) rozpravala, ale pchala sa so svojim psom/fenou mojej fene rovno k zadku ... asi 3 x som ju poprosila, nech si drzi odstup, na co som dostala odpoved, ze ako si ho asi tak ma drzat ... sorry, ale ked sa cosi v takomto pripade stane, tak zasa kto bude na vine?
Moja fena samozrejme v BIS kruhu po tomto bola mimo, pretoze slecna ju riadne vyviedla z miery, ale tak aj tak jej gratulujeme, ze bola resBIS, akurat nabuduce snad by viac sportoveho spravania a porozumenia nezaskodilo ....
Hej a to este som zhodou okolnosti zistila, ze jej fena jazvecika sa vola rovnako ako moja fenka, takze ...
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy