Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne výstav.
Odoslať odpoveď

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sob 14.04.2018 19:14

Drahšie poplatky nemá. Ja som Freyu tiež zo začiatku vystavovala pod ČR číslom v PP, kým nemala hotový exportný PP a nebola zapísaná v SPKP. Pri dovoze psa zo zahraničia musí mať pes exportný PP (žiadaj u chovateľa), následne sa pes zapisuje na základe žiadosti do SPKP, na základe čoho dostane pes slovenské číslo, pod ktorým môžeš vystavovať.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 14:58

Ahojte, co prosim znamena vo vysledkovej listine "nemozno posudit" pri mene psa? Pes bol na vystave pritomny, videla som ho, avsak, musela som odist skor nez siel do kruhu, takze som nevidela, co sa tam udialo. Ake mozu byt dovody? Vdaka

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:00

mozno zdrhal, alebo bol agresivny, alebo sa nenechal prehmatat

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:01

Ak neukáže zuby, plazí sa po zemi, majiteľ nie je schopný uviesť psa do klusu, nie je schopný udržať ho ani sekundu v postoji, kríva... Dôvodov môže byť veľa.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:27

Môže byť aj pri kupírovanych psoch, ak sa rozhodca rozhodne neposúdiť, nie?

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:30

Tiaali píše:Môže byť aj pri kupírovanych psoch, ak sa rozhodca rozhodne neposúdiť, nie?

Pri plemenách, ktoré majú povolené zúčastňovať sa na výstavách kupírované to nie je dôvod na neposúdenie. Súhlasím s Lindchen

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:38

Pochopiteľne nehovorím o plemenách, ktoré to majú v štandarde povolené. Je to takto uvedené vo viacerých propozíciách.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:49

Tak ak ide o plemeno kde krajina povodu upravila standard a kupirovanie zakazala alebo v krajine kde je to zakazane tak urcite takého psa neposudia

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:55

Pokiaľ ide o agresivitu alebo pre nejaké porušenie pravidiel zo strany handlera, píše sa "vylúčený".
Ale stáva sa, že rozhodca pre mierne alebo hraničné agresívne správanie udelí aj "neposúdený".

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 15:55

Tiaali píše:Pochopiteľne nehovorím o plemenách, ktoré to majú v štandarde povolené. Je to takto uvedené vo viacerých propozíciách.

Áno, uvádzajú to aj na stránkach výstav ako upozornenie. Ale tak snáď nikto normálny tak nepríde s kupírovaným dalmatínom (len príklad :lol: ) to je podľa mňa už skoro to isté ako keby niekto chce vystavovať psa s hendikepom :pac:

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 22:04

velmi casto je to za zuby, semenniky, alebo predvedenie v pohybe, nespolupracu s handlerom, ze pes je ustrachany a vobec sa nepredvedie. to su najcastejsie dovody.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Uto 13.08.2019 23:18

Lindchen píše:Pokiaľ ide o agresivitu alebo pre nejaké porušenie pravidiel zo strany handlera, píše sa "vylúčený".
Ale stáva sa, že rozhodca pre mierne alebo hraničné agresívne správanie udelí aj "neposúdený".

Nemusí byť, aspoň teda ja píšem a rozhodcovia sa doteraz snažili to uhrať na neposúdeného alebo tak, že vlastne vôbec nenastúpil. A to zahraniční aj domáci

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sob 17.08.2019 8:20

Prosim znale - na specialni vystave se zadava titul CAC?

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sob 17.08.2019 11:33

Pokiaľ to uvádzajú propozície, tak áno. Môže byť aj bez aj s.
Klub môže usporiadať ročne len dve výstavy s udeľovaním CAC. Môže ale urobiť ešte ďalšie špeciálky, ale už bez CAC. Popravde, neviem, či som sa s tým vôbec stretla.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sob 17.08.2019 21:47

A jake by se zadavaly tituly, kdyz by to nebyla cac vystava ?
Odoslať odpoveď