Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavný postoj

Poslaťod lucik » Ned 15.06.2008 18:13

ja som sa tento vikend ucila vystavovat yorka :hi:
ak nam to vyjde a pani majitelka ( :ahoj: Zuzi) si to nerozmysli, dotrenujeme sa a v novembri ho budem vystavovat ja.. celkom ma to bavilo, havinko je super nauceny stat a nechat so sebou manipulovat, tak uz sa musim doucit len ja a zosuladit sa s malym.. :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Bibiana » Ned 15.06.2008 20:47

Nia, najskôr nech stojí akokoľvek, ale nech stojí.. Potom začni tú manipuláciu s labkami a keď bude aj to v poho, začni ho stavať do finálneho výstavného postoju. Zbytok nechaj zatiaľ tak, časom to príde samo :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Ned 15.06.2008 20:51

nia ako je hafos stary?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod bubonic » Pon 16.06.2008 12:09

nia len si treba uvedomiť, že york sa vystavuje určitým spôsobom, teda majiteľ kľačí vedľa neho a drží mu chvostík, či ako je to. no skrátka, že nie všetky plemená sa dajú vystavovať tu spomínaným prirodzeným postojom.

a u takého havinka ako máš ty by to asi vyzeralo divne. týmto spôsobom sa ináč bežne vystavujú psy z V. skupiny a slovensky sa tomu hovorí aj voľné vystavovanie, najlepšie je vidieť pri samojedoch.

v každom prípade treba trénovať a trénovať, len to netreba preháňať. stačí chvíľočku denne, aby si psík zvykol ale aby sa mu to nezunovalo ešte skôr, ako nastúpi na výstavnú kariéru.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Kača » Pon 16.06.2008 12:17

Ja by som to chcela so Sindy, prirodzene, ibaže sa aj tak musím zohnúť a druhou rukou pridržať ocásek :nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Tatiana » Pon 16.06.2008 13:28

ja napriklad vystavujem stafbulku prirodzene aj ked uz i to vytkli kedze to mam asi uz zauzivane z vystavovania bulikov,kedze stafbulici sa tiez upravuju do postoja,pridzaju im hlavu atd,ja to nerobim,nastastie sa Ajka rada vystavuje a nema problem sama zaujat spravny postoj,ucila som ju od chvile co som ju doniesla na piskotik :smile: Obrázok
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Pon 16.06.2008 13:32

bubonic s tymto nejak nemozem suhlasit kazde plemeno sa da vystavovat natural show stand. len musis docielit to aby sa s toho psik tesil tym padom mu nemusis pridrzat chvost lebo s nim vrti a k tomu ze to vyzera efektne nikdy sa ti nestane ze mas v posudku napisane malo temperamentu lebo na psikovi je vidno ze sa s toho tesi tym padom mu nechyba temperament.

pridavam par fotiek z dnesneho treningu

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod katka » Pon 16.06.2008 13:48

u nás vystavovanie vyzerá takto http://sk.fotoalbum.eu/images/12032/63911/00000003.jpg..
ešte to nie je stopercentné, ale poctivo trénujeme.
Inak yorka by som takto asi nevystavovala...je predsa len maličký a treba pri ňom kľačať....
mne sa pri tréningu osvedčilo používanie jedného povelu ....napríklad my máme "postoj"...chvíločku vydržal, dostal piškótik...potom som intervaly predlžovala...toto sa dá určite použiť aj u tréningu yorka :smile:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Kača » Pon 16.06.2008 13:59

Jj, my máme tiež "postoj"... dá sa naučiť "samostatný" postoj s klikerom? :otaznik:

myslím že to neni odveci
Naposledy upravil Kača dňa Uto 18.08.2009 15:10, celkovo upravené 1
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Ell » Pon 16.06.2008 15:53

Môj hafkáč vie postoj uź celkom pekne. Je ešte malinký, ale aj tak vie už celkom fajn...kúpili sme ho, keď mal 5 mesiacov. Teraz má 6 mesiacov.

Stáť vydrží asi tak 15 sekńf, potom sa už vrtí...

Ale ináč celkom v poho...

Ja som ho učila tak...Úplne KLASICKY!
To jest:

1.) Dala som ho na stôl
2.) Dala do výstavného postoja
3.) Keď vydrźal aspoň 2 sekundy tak stáť, dala som mu maškrtu.
Zopakovala som to za sebou asi tak 3 krát...

Samozrejme, každý psík je maškrtný, takźe si spojil postoj s odmenou... :jazyk: ...

Za deň skúšam postoj 2-maximálne 3 krát, lebo chcem, aby psík mal z toho radosť a neliezlo mu to na nervy...

Stále sa zlepšuje...
Voľakedy som mu nemohla ani nôžku pohnúť, lebo už mu to bolo dosť...Ale teraz uź bez problémov...(celkom :lol: )

Havinko sa eśte musí zdokonaľovať, ale myslím si, že sme na dobrej ceste...hádam sa to nezmení...

P.S.: vźdy som postoj ukončovala ukázaním zubov: predný skus, oba boky a taktiež mu otváram papuľku...(tú už hneď keď sa mu dotkem zubov otvára :lol: ...hehe, ani sa nemusím snažiť mu ju otvárať... :heh: )

Takže...toľko odo mňa...ináč NIKDY NA PSÍKA NEKRIČÍM, NEKARHÁM HO, a NEDAJBOŽE BIŤ- to NIE!!!
Psík si potom bude postoj "zobrazovať" s karhaním a krikom...psík predsa z toho musí mať radosť, nie?

Toľko...
Ell
 

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Pon 16.06.2008 17:49

meggie26 píše:nia ako je hafos stary?

havino ma 9 mesiacov..uz bol na jednej vystave, v auguste ideme na dalsiu..ale teraz na prvej mi ho previedla chovatelka a jej sa dal v pohode dat do potoja a men sa stale vrti, ale uz sme trenovali a velm rychlo sa to naucil takze este dotrenujeme a bude to oka :smile:
katka: mas pravdu...pri yorkovi treba klacat a pridrzat mu chvostik...popripade hlavicku, ked to est enie je dokonale, jeho by som do natural nestavala...pre man je tera hlavne, ze na povel "stoj" ako tak zareaguje a mozem mu upravit nozicky a vydrzi na to, ze sme to zacali prudko trenovat asi v sobotu, par sekund a potom si lazka :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Pon 16.06.2008 19:49

No ja ucim postoj hned od 8 tyzdnov 9 mes je podla mna uz trosku neskoro ale da sa... :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Pon 16.06.2008 20:22

noo totiz my sme ho kupili ako domaceho milacika a nejak sme neplanovali vystavovat a potom sme boli pozret na jednej vystave a chovatelka nam povedla,a ze nech vyskusame a tak sa ucime az teraz...aj ja viem ze je to neskoro, ale pokusim sa nejak to nacvicit s pomocou vsetkych, co mi tu radite :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Pon 16.06.2008 21:53

ked je pazravucky pouzivaj hlavne pamlsky hlavne to co zboznuje a davat len po vykonani toho co chces...je to to iste ako ked ucis sadni lahni alebo nieco ine....kup si ho ... :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod rybicka » Uto 17.06.2008 6:07

Vsetci ako tu citam pouzivate pamlsky...urcite je to skvely napad, no u nas sa neosvedcil, moja ked vidi cokolvek na zranie v ruke, nepostoji ani keby som neviem co chcela, pohlad je upriameny na pamlsok a hned si predo mna sada, ze chce to, co drzim a hypnotizuje mi ruku, mozem s nou hybat, davat hore, do stran davat prikazy-ked u nej stojim a drzim pamlsok pred nou-stojim vedla nej, ze jej zrovnam nohy, tak sa mi za tym pamlskom natahuje-ale bohuzial nemam tak dlhe ruky, aby na neho nedociahla, ked jej staviam zadne nohy-treba len porovnavam. Akonahle sa priblizi k pamlsku, tak sa vrti, kruti, sada si, otaca sa....takze u nas vsetko muselo prebiehat bez pamlsku len s natiahnutou rukou-ale ten pamlsok tam nesmela citit, inak nerobila nic, co som chcela :ach: :nwm:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy