Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavný postoj

Poslaťod gabrievamfim » Str 18.06.2008 16:57

Nia píše:ja mam takisto pamlskovy probem, bo ked vidi, ze mam nieco prichystane, ihned skace po mne jak sibnuty...musim bud si neak predtym pripravit nejake dobroty, aby on nezbadal...abo niekedy staci len aby som natiahla ruku a on sa za nou pozre, poviem stoj, nastelujem nohy a vydrzi "az" 5 sekund, ale podla mna na zaciatok je to slusny vykon :jupi:
vystavovanie mam podobne...on je este hravy a on by sa s niektorymi tak rad pohral a nikto s as nim nechce...tam mam potom len jeden povel "pod" , sice sa otaca ale ide.


5 sekúnd je akurát, moja čubina prvýkrát vydržala 2sekundy a teraz stojí 5 minút :no: Na začiatok som sa vykašľala na štelovanie, podstatné je, aby vydržaala v danej polohe v stoji a sledovala mňa..pamlsok..hračku. Veľká odmena a keď to zvládala, tak potom som jej začala naťahovať nohy. Fungovalo to zatiaľ u všetkých psov, ktorých som chystala na výstavu. Ak si z Levíc, cez víkend rada predvediem :no:

bubonic píše:nia len si treba uvedomiť, že york sa vystavuje určitým spôsobom, teda majiteľ kľačí vedľa neho a drží mu chvostík, či ako je to. no skrátka, že nie všetky plemená sa dajú vystavovať tu spomínaným prirodzeným postojom.

a u takého havinka ako máš ty by to asi vyzeralo divne. týmto spôsobom sa ináč bežne vystavujú psy z V. skupiny a slovensky sa tomu hovorí aj voľné vystavovanie, najlepšie je vidieť pri samojedoch.

v každom prípade treba trénovať a trénovať, len to netreba preháňať. stačí chvíľočku denne, aby si psík zvykol ale aby sa mu to nezunovalo ešte skôr, ako nastúpi na výstavnú kariéru.

A ja trošku nesúhlasím. Nikde nie je neapísané, ako sa má york vystavovať, to si len vymysleli ľudia, keď to nešlo inak.. Aj čínske chocholaté psy sa vystavujú s tým, že handler kľačí, ale nekontaktné predvedenie tam takisto uvidíš a macher-rozhodca skôr uprednostní takto vedené zvieratká. :ahoj:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Str 18.06.2008 19:18

gabrievamfim píše:5 sekúnd je akurát, moja čubina prvýkrát vydržala 2sekundy a teraz stojí 5 minút :no: Na začiatok som sa vykašľala na štelovanie, podstatné je, aby vydržaala v danej polohe v stoji a sledovala mňa..pamlsok..hračku. Veľká odmena a keď to zvládala, tak potom som jej začala naťahovať nohy. Fungovalo to zatiaľ u všetkých psov, ktorých som chystala na výstavu. Ak si z Levíc, cez víkend rada predvediem :no:


noo ja som rada, ze vydrzim aspon toto :smile: ..ano, som priamo z LV. asi by som aj potrebovala s tym pomoc, kedze toto je moj prvy havino, ktoreho pripravujem na vystavu a vazne skusenosti nemam.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Jack » Str 18.06.2008 20:35

Tak dnes som spravil pár foto, má trošku na dlhšie nohy ale inak som nestíhal keďže som sa fotil sám nastavoval som časovač a tam je tuším 10 sekúnd, tak som spustil a bežal ho postaviť, tak som nestihol naprávať nohy :hi:

Obrázok Obrázok

Tu je ešte jedna fotka kde má dobre zadné nohy ale bol zle položený foťák :ua:

Obrázok
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Kača » Str 18.06.2008 20:37

Ja keď som fotila s časovačom a stavala Sindy, dopadlo to hrozne :ach:

Ale Jack je už hrozne veliký... a ide mu to perfektne!
Ako si ho učil aby sa sám postavil, prosím poraď...
Ahoď do témy beagle nejaké jeho fotky :foto: :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavný postoj

Poslaťod kikula22 » Str 18.06.2008 20:37

Heh, taký malý a už tak stojí :jop:

Offtopic: Jukel inac ty si riadny somar, :heh: jednu fotku co sem das kde si aj ty aj to bez hlavy!! :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Jack » Str 18.06.2008 20:43

Ten postoj ako vraví maggie natural show stand som ho ani neučil on sa tak postaví vždy keď stojí. Ale treba trénovať ešte aj to. Asi gény alebo čo :nwm:

Offtopic: kikula heh to by si chcela vidieť, ani za nič :ha:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Kača » Str 18.06.2008 20:47

hihi, Jukel sa zase ide vychvastovať slávnymi rodičmi, aj keď pesík može vyrásť iný :haha: (Ne, to bolo zo srandy...)

Offtopic: Kika: presne som aj ja dúfala ze konečne uvidím Jukela, ale asi si budem musieť počkať na augustovú blavu :jazyk:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Jack » Str 18.06.2008 20:55

Tak a treba spomenúť :ha:
hlavne táto foto :love: :love: :

http://www.conandarksan.szm.sk/sk/foto/ ... foto17.jpg

:love: :love:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Výstavný postoj

Poslaťod kikula22 » Str 18.06.2008 20:59

:heh: :heh: Si tomu dala Katka, ze si spomenula

Ale nie naozaj badenko je naozaj kraasny, :poklona:
Naposledy upravil kikula22 dňa Pon 11.08.2008 10:31, celkovo upravené 1
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Kača » Str 18.06.2008 21:03

to taký fotomodel :dancing:
Naposledy upravil Kača dňa Pon 22.06.2009 21:26, celkovo upravené 1
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Zilla » Štv 19.06.2008 9:04

Jukel, Jackov postoj je fakt :jop: :aplause:
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Rika » Štv 19.06.2008 13:49

Náááádherný je. škoda, že mne vyšmykli spred nosa Jonáška môjho zlatučkého. Hihi, to by sme mali aj dvoch podobných psíkov a ešte k tomu aj na J. :smile:
Offtopic: Ved to, že v BA ho aj tak uvidíme, tak neviem čo sa tají :lol:

Ja tiež fotím s časovačom 10 s. ... najprv postavím do postoja, odídem nastaviť časovač a potom už len bežím rýchlo podržať chvostík a natiahnuť hlavičku :smile: .
Obrázok Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Výstavný postoj

Poslaťod rybicka » Štv 19.06.2008 13:53

Rika, tak to je nadherne predvedeny postoj...ten Vam mozeme my len zavidiet.... :jop:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Zilla » Štv 19.06.2008 13:54

rybicka píše:Rika, tak to je nadherne predvedeny postoj...ten Vam mozeme my len zavidiet.... :jop:


jj presne tak :aplause:
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Rika » Štv 19.06.2008 13:56

Ved mi je nanič, na nej si môžem akurát tak trénovať moju zručnost, ked pripudne do našej smečky "papierák" :heh: . Ved na výstavách nepapierákov a orieškov idú so psami ako na prechádzke. Nik nedáva psa do postoja (česť výnimkám).
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy