Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Van » Uto 17.06.2008 8:34

rybicka, to s tym pamlskom poznam....ale to pride casom...my sme zacinali s vystavami tiez trochu neskor, takze som skusala co bude najlepsie, rozne druhy mlsiek atd. az sme skoncil pri lopticke...na nej sme odvystavovali dve sezony...tuto som skusila mlsku (samo, ze nie obycajnu, najlepsia je pre nas mala susena kuracia paprcka) a uz to ide aj na mlsku. Tak casom mozno budeme aj bez nicoho :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Výstavný postoj

Poslaťod rybicka » Uto 17.06.2008 8:45

Van u nas to ide bez nicoho, natiahnem ruku dopredu, ona sa k nej naciahne a ja jej poviem stoj, alebo zostan, poopravim zadne nohy a stojime...cvicime vystavny postoj od 4 mesiacov a ma 1,5 roka, ale na pamlsok to neislo nikdy...vzdy len na skrabkanie za usami, alebo ked som chcela, aby mala zdvihnutu hlavu, tak na skrabkanie pod bradou. S pamlskami nespravi ani tuk len to, ze si predo mna sadne a caka, kedy ho dostane... a ked sa pohnem, tak sa hybe za mnou a stale si sada...ale vystavny postoj zvlada v poho...veeelmi castokrat doma krasne stoji vo vystavnom postoji len tak, ked natahuje nufak, ze nieco citi na stole ale vie, ze k stolu nemoze.... :lol:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 17.06.2008 8:54

To poznám, nesmiem mať pamlsok v ruke, keď cvičíme postoj, Cathy ho chcela rýchlo dostať a tak si sadala a skákala, ale teaz už sa naučila, že ak chvíľu postojí, ukáže zuby, potom odmenu dostane. Horšie je na výstavách to, že od 2 rokov veľmi nemusí sučky, odkedy ju jedna napadla, a tak sa v kruhu obáva otočiť sa k susedke chrbtom.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Výstavný postoj

Poslaťod rybicka » Uto 17.06.2008 9:01

Tak tocenie v kruhu tiez pozname, moja si zase vsetkych musi obhliadnut, ze kto tu je a ked stoji niekto za nami ci pred nami nepostoji, kym si vsetky neonucha. Aj rozhodcu si musi onuchat zo vsetkych stran, inak na seba nenecha ani siahnut pomaly...a stale sa otaca za priatelom, co stoji mimo kruhu s fotakom, vzdy ked uz krasne stoji a moj ju ide vyfotit, otoci hlavu k nemu a pohne sa tak, ze jej na kazdej fotke ziaria tyrkysovo oci :pac:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Uto 17.06.2008 12:00

Tak pridavam fotky z dnesneho treningu nase najmladsie...8 tyzdnov :no:

Obrázok

Obrázok
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Ivanka.P » Uto 17.06.2008 12:05

Meggie :poklona: nemám slov, tie psiská ťa žerú očami :jop: a Bačkov postoj je tiež úžasný :winner:
Asi aj ja si to vyskúšam s mojím psom :lol: ona sa za jedlo rada naučí aj nemožné.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavný postoj

Poslaťod katka » Uto 17.06.2008 12:23

Ivanka...ďakujeme :lol: .... je to tiež naučené len z Bakovej pažravosti po piškotikoch...teraz mi stačí len strčiť ruku do vačku, povedať postoj a je to :heh:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Poca » Uto 17.06.2008 12:24

Fuziky su uzasne, niektore psy pozuju od malicka ani ich to nikto neucil.. (moje teda nie, len som to uz niekde videla)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Výstavný postoj

Poslaťod bubonic » Uto 17.06.2008 14:38

meggie nemôžeš to nazvať "voľné vystavovanie"? :jazyk: a musím ti odporovať, nedá sa každé plemeno vystavovať voľne. sú plemená, kde máš jednoducho postoj predpísaný a vrtenie chvostíkom je tam milé, ale nežiadúce :no: nehovoriac o tom, že nie každé plemeno má mať chvostík hore, ako napr. bradáče.

mimochodom nikdy sa mi nestalo, že by som mala v posudku napísané nedostatok tempramentu, nakoľko Falinko sa každému rozhodcovi tešil. ani som sa s tým nestretla, ale asi som mala len šťastie a zlatého hafinka.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Uto 17.06.2008 14:48

bubonic vies ze ani nie nemozem nejak som sa to takto naucila a nejde mi ani vyslovit ze volne vystavovanie... :ua: :no:
zaucal ma v tom paraguaysky profihandler a vsetko v anglictine takze asi preto to tam mam zafixovane....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Fraga » Uto 17.06.2008 17:14

Bubonik u nas v kruhu ak sa nevie rozhodnut medzi dvomi tak dá tomu, ktorý chvostom vrtí. Rohodca to bere tak, že psa to baví nemá problém sa predvádzať a že sa vlastne predvádza. :nwm: Pritom nemá ísť o mávanie chvosta zo strany na stranu, alebo vztýčený chvost taký ho majú jazvečíky, ktoré sa "cítia" a to nie je žiadúce, ale spustený dole a jemné kmitanie žiadúce je... :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Jack » Uto 17.06.2008 17:35

Meggie tak teraz si ma nakazila :pac:

s Jackom už skúšame natural show stand ala "voľné vystavovanie" :jop:

A celkom mu to ide pochopil to asi za 10 minút skúsim neskôr hodiť foto :ahoj:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Fraga » Uto 17.06.2008 17:41

Inak tiež možem potvrdiť, že ak sa krpec postaví do postoja sám vyzera to omnoho lepšie ako ked ho štelujem povedala by som že to štelovanie výslovne neznáša, akurát, že zase ten voľný postoj nevydrží dlho no... :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Uto 17.06.2008 17:49

jukel sorry to som nechcela :no: ale neprehanat bo sa to zunuje hlavne je odmenovat lebo tym dosiahnete hypnotizujuce ocka na vas.... tym ukazujete rozhodcovi dokonalu suhru pes / handler... aj ja musim este dopilovat hypnotizujuce ocka v behu.... :ua:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Uto 17.06.2008 19:58

ja mam takisto pamlskovy probem, bo ked vidi, ze mam nieco prichystane, ihned skace po mne jak sibnuty...musim bud si neak predtym pripravit nejake dobroty, aby on nezbadal...abo niekedy staci len aby som natiahla ruku a on sa za nou pozre, poviem stoj, nastelujem nohy a vydrzi "az" 5 sekund, ale podla mna na zaciatok je to slusny vykon :jupi:
vystavovanie mam podobne...on je este hravy a on by sa s niektorymi tak rad pohral a nikto s as nim nechce...tam mam potom len jeden povel "pod" , sice sa otaca ale ide.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy