Rozhodcovia

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Rozhodcovia

Poslaťod kajík » Sob 09.08.2014 19:01

Leila Tobrok píše:
kajík píše:Má niekto skúsenosť s Pavolom Semanom...aký je?
A tiež s Vierou Staviarskou? Bude na JH v Lučenci...je prísna alebo v pohode? Bude to môj prvý JH v živote :hi:


je v pohode ale veľmi spravodlivá, kontroluje vystavovateľa ako vystavuje a myslím, že je fajn :jop:


tak som rada...som zvedavá ako dopadneme kedže ja som trémistka aj keď netreba :ach:
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozhodcovia

Poslaťod hermy69 » Štv 21.08.2014 12:02

Má niekto skúsenosť s rozhodcom Wojciech Burski?? Máme ho v októbri v BA.
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Bebis » Sob 06.09.2014 12:14

pozna niekto Boroš Devi Danijel, SRB? mala by som pri nom zapisovat :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Bebis » Sob 13.09.2014 15:27

Bebis píše:pozna niekto Boroš Devi Danijel, SRB? mala by som pri nom zapisovat :lol:


Moje dnešné dojmy a postrehy k tomuto rozhodcovi, pri ktorom som dnes v LC zapisovala:
Celkovo sympatický chlapík, hneď z rána prišiel dobre naladený, k nám, personálu, aj vystavovateľom celkom milý a priateľský :smile: Sám hovoril, že je síce rozhodca, ale nad nikoho sa nepotrebuje vyvyšovať, ako to robia iní :lol: V pohode sme si pokecali, občas hovoril po maďarsky, potom prešiel do angličtiny (ktorú údajne neovláda), my sme ho naučili pár slov po slovensky a sem tam sme sa museli dorozumievať rukami nohami :lol: ale v pohode, nemali sme problém rozumieť.
No, čo sa týka posudzovania, tak to pôsobilo, ako keby to chcel mať čo najskôr za sebou :nwm: Dal odbehnúť jedno kolečko, kukol na zuby, psa narýchlo trochu prehmatal a hotovo :nwm: sem tam dal ešte odbehnúť jedno kolečko, ak sa nevedel rozhodnúť. Posudky takmer všetky ako cez kopirák, rýchle, heslovité, kľudne som si ich mohla dopredu napísať a nič by sa nestalo :ach: Inú známku ako V a VN ani nedal. Titul dostal asi každý pes. Zároveň mi to prišlo, že veľa vecí "prehliadol", a radšej ich nenadiktoval, ako by mal skritizovať. Pes, ktorý sa po ňom niekoľko krát ohnal a raz ho takmer nepekne uhryzol dostal V2 a RCAC :nwm:
Zvedavá som na zajtra, opäť by som mala byť s ním, ale tento raz bude posudzovať boxerov - "svoje" plemeno.
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Bebis » Ned 14.09.2014 14:42

celkom funny, vysetľovať rozhodcovi, že môže dať aj BOB aj BOS :joint: :aaa: a akoze sorry, ale posudzovať 12 psov VIAC nez hodinu a pol :aaa: :aaa: urciteho slovenskeho pana rozhodcu uz nikdy viac prosím :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rozhodcovia

Poslaťod kajík » Sob 18.10.2014 12:09

Niekto kto má skúsenosti s Čairović Vladimir budeme ho mať pri SBT v Nitre.
A tiež Kanás Róbert, SK bude na JH
kajík
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozhodcovia

Poslaťod kajka18 » Sob 18.10.2014 21:23

kajík píše:Niekto kto má skúsenosti s Čairović Vladimir budeme ho mať pri SBT v Nitre.
A tiež Kanás Róbert, SK bude na JH

Róberta Kanása poznám, je super :smile: je čestný a spravodlivý :smile: nestrháva zbytočne body ako niektorí rozhodcovia :no:
kajka18
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Manuska » Pia 24.10.2014 18:51

Ahojte poznate niekto posudzovatela Belskyy Vitaliy, UA . Budem ho mat 29.11 v Nitre , tak ci sa mam na co tesit :yes: :no:
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 97

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 26.10.2014 9:21

Damir Skok, Chorvátsko, na Európe v Brne.
Hovoril lámanou česko - slovensko - chorvátštinou. Mali sme ho v šteňatách, veľmi sa tešil šteniatkam, bol otvorený, nepotreboval postoj, radšej si štneiatko prehmatal, vylúbil, vyškrabkal, oceňoval otvorenú povahu šteňaťa. Dal predvádzať psy v trojuholníku, nie len v kruhu, ale aj iné tvary.
Čo sa mi VEĽMI páčilo, jeden pán si chcel ukľudniť psa, čo mu hopsal a dal mu dosť silnú po hlave. Keď to videl rozhodca, okamžite mu povedal, že ešte raz uvidí takéto správanie, OKAMŽITE ide z kruhu von. To sa mi fakt páčilo. Dával si záležať na povahe, ani plaché a ani agresívne psy nehodnotil na titul. Inak mal veľmi príjemnú povahu, bolo ho ale treba sledovať, lebo si rád psy delil a porovnával medzi sebou, takže ho bolo treba stále mať v oku, či náhodou nechce niečo práve po vás. Posudzoval svižne, ale zase si prekontroloval všetko potrebné.

V hovíkoch sa zatiaľ nevyznám, neviem, či vybral dobre, ale viac menej, čo sme sa mimo kruh bavili, kto by mohol vyhrať, tak vyhrali tí, čo sme si mysleli.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 21.12.2014 18:36

poznáte prosím týchto?

Deutscher Erwin (A)
De Giuliani Claudio (I)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Vikiki22 » Pon 22.12.2014 20:06

Poznáte niekto De Cuyper-Boesmans Viviane (BE)? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 22.12.2014 20:53

ja som začala cez you tube hľadať

https://www.youtube.com/results?search_query=De+Cuyper-Boesmans+judge

veľa je tam videí rozhodcov, vidieť tam aspoň niečo.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Vikiki22 » Ned 28.12.2014 12:13

Vďaka. To mi ani nenapadlo hľadať na youtube.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Connie » Sob 03.01.2015 3:03

Nejaké skúsenosti s
Zamoyski Andrzej (PL)
Blaha Monika (AT) ?? :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Vikiki22 » Ned 01.03.2015 20:56

Vreteničić Sanja (MN)
Včera i dnes som u nej robila vedúcu kruhu na MVP v NR. V sobotu posudzovala teriére a v nedeľu BOC, DK, KK, BC a korgiov. Pani je veľmi milá, ani raz nemala ani štipku zlej nálady. Je trpezlivá, niektoré veci berie s nadhľadom (obzvlášť pri šteňatách) a aj keď sa jej niečo fakt nepáči, tak je zdvorilá a nerobí cirkusy. Plynulo rozpráva po anglicky. Jej štýl posudzovania sa mi veľmi páčil, bola vyslovene detailná a neunikla jej ani jedna krivka alebo zub. Každému psovi pozrela zuby, pohmatala ad hlavy po chvost. Ak sa pes nechcel predviesť, tak znížila známku na VD, taktiež, ak má pes nejaké hrubé nedostatky alebo chyby (ako napr. tento víkend bulteriér s podkusom alebo fľakatá BOC), tak milo vysvetlí, že toto sem nepatrí a dá možnosť odstúpiť. Čo sa hodnotenia týka, tak je dosť prísna. Dnes u BOC-iek rozdávala VD-čka jedna radosť. Možno 7 z 20 dostalo V. Tak isto bola veľmi nespokojná aj u DK, po posúdení povedala, že to bola dnes jedna veľká katastrofa. Hlavne vytýkala srsť a divne chodiace psy. Myslím si ale (aj keď nie som na tieto plemená odborník), že posudzovala celkovo férovo. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy