"Papiere" na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

"Papiere" na výstave

Poslaťod Kača » Str 26.03.2008 13:25

čaute ľudia, Nitra sa blíži, a tým, že kukám čím ďalej tým viac netových stránok o tom, mám aj isté nejasnosti.. hlavne čo sa týka "papierov" (nemyslím iba PP) čo všetko mám vziať do krhu, príp. ako je to presne zo zapisovaním posudkov a pod.? počula som na to rôzne veci...
Vďaka...
a mám si zobrať aj fotokópiu niečoho? (neviemčoho)

:ahoj:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Fraga » Str 26.03.2008 13:40

Nedá sa zaloziť jedna téma Výstava od A po Z kde by ludia písali ako je to od príchodu na výstavu až po odchod ako to tam prebieha? je to tu tak nakuskované...tam by sa mohlo písať aj ako na súťaž, lebo ja som bola prvý krat tiež zmatená čo robit ak psík postupi...jasne neostalo mi iné len pozerať a robiť čo ostatní... Silwik?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Bibiana » Str 26.03.2008 13:47

Taakže, idem sa realizovať, tak ma hádam nikto nepredbehne.. :heh: Napíšem to ale krok za krokom, aby moje odpovede neboli vytrhnuté z kontextu :ahoj: Dúfam, že to nikomu nebude vadiť, ale sama dobre viem, aké to bolo keď som šla na výstavu prvý krát a nič som nevedela a viem, že toto môže aspoň trošku pomôcť..

Na výstavu si zoberieš originál PP, očkovák, návratku a ak máš tak môžeš ale nemusíš pracovný zošit. Keď prídeš na výstavisko preukážeš sa návratkou, ktorá slúži ako vstupenka, potom na vybratie katalógu a nakoniec na identifikáciu psa pri príchode do kruhu (vysvetlím ďalej :lol: ). Neviem či vieš, ale na výstavisko má voľný vstup jedna osoba na jedného psa (takého, čo sa ide vystavovať). Zbytok si kúpi lístok :lol: Ukážeš očkovák a jedeš dál. Naj by bolo ísť si priamo pre katalóg, miesto rozdávania je vyznačené na mape areálu (priamo oproti vchodu), tam ukážeš návratku a oni ti dajú katalóg (návratku ti vrátia späť).. Pôjdeš ku kruhu, zložíte sa a s návratkou pôjdeš k stolčeku do kruhu, tam si tvoju pesano odfajknú a dajú ti "zakladač" (niekde ti dajú aj igelitku s darčekovými predmetmi alebo s poukážkou na vybratie nejakej mlsky v danom stánku, niekde ti zas nedajú nič -okrem tvojho katalógového čísla- a zakladač spolu s papiermi dostaneš po posúdení). Keď už máš všetko pri sebe, môžeš sa zatial venovať iným veciam, len dávaj pozor aby si neprešvihla svoju triedu :ha: Keď sa začne posudzovanie (mala by si byť viditelne označená číslom) už uvidíš ako to tam chodí. Pobežíte si spolu v kolečku, potom príde samostatné posúdenie každého psa zvlášť a vtedy rozhodca diktuje posudok, ktorý zapisovateľka zapíše... Rozhodca určí poradie, do posudku napíšu výsledok.. Ak dostaneš CAJC alebo CAC, papiere ti nevrátia, nakoľko neskôr nastúpiš do kruhu o BOB (Best of Breed- najkrajší predstaviteľ plemena). Ak sa ale umiestniš na inom mieste, podídeš ku stolčeku a oni ti dajú posudok, stužku a možno aj diplom.. Ak sa ti výsledok bude páčiť, môžeš ísť do výstavnej kancelárii, kde ti výsledok zapíšu do PP (musíš mať pri sebe samozrejme rodokmeň a posudok). Veľa ľudí si dáva zapisovať len CAJCov a CACov, niektorí aj to, keď majú aspoň V (výborný) a niektorí zas všetko, je to na tebe :ahoj: Ak ale postúpiš do užšieho výberu (CAJC, CAC) nastúpiš ešte raz do kruhu o BOBa. Tam sa rozhodca rozhodne, ktorí pes sa mu najviac páči a podla toho udelí titul. Všetci dostanú späť posudky, stužky a CAC, resp. CAJC kartičky. Potom si môžeš ísť dať zapísať výsledok (berieš si PP, posudok a kartičku) a vyzdvihneš si medailu alebo konkordu vo výdajni medailí..

Ak náhodou dostanete BOBa :ha: Čakáš na záverečky.. Vyhlásia tvoju FCI (Pripravia sa víťazi plemena FCI x :lol: ) a nastúpiš do predkruhu (vraj sa treba preukázať kartičkou BOB, ale odo mňa si ju ani raz nepýtali..).. Vo veľkom kruhu si zabehneš pár kolečiek, vystavíš a rozhodca si vyberie užší výber a potom poradie prvých 3.. Pri odchode z kruhu ti dajú pohár za BOBa..

To by malo byť všje, ak som sa niekde pomýlila alebo niečo zabudla, pls doplňte ma :heh: :ahoj:
Naposledy upravil Bibiana dňa Str 26.03.2008 14:04, celkovo upravené 1
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod lusy » Str 26.03.2008 13:51

biba :poklona: myslim, ze uz sa ani nik nemusi na nic pytat. snad pre kazdeho zrozumitelne. fakt :jop:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod meraja » Str 26.03.2008 13:52

Katka ja ti s tymto asi nepomozem tiez som s tych vystav :pac:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod lusy » Str 26.03.2008 13:57

Katka ja ti s tymto asi nepomozem tiez som s tych vystav


boze :pac: tak si precitaj co pisala biba.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Fraga » Str 26.03.2008 13:59

Bibik :jop: ešte doplním, že ak je to MVP môže sa stať, že sa súťaží aj CACIB, za CAC, CACIB a BOB sú väčšinou medaile, ktoré si človek vyzdvihne vo výdaji medailí, alebo poháre, ktoré si tam človek tiež môže vyzdvihnúť okrem pohára, resp. ocenenia za BOB. Ked človek nastúpi do súťaže BOG (best of group) kam ho posunulo získanie titulu Bob (best of breed), tak potom ak ho vyberú medzi troch naj... získa poháre dva jeden za BOB a jeden za BOG...niekde na výstavach je to 1-5.miesto. ak vás vyberu v BOG na I. miesto, posúva vás to zase do dalšej súťaže o BOD (best of day) ak je výstava dvojdnova, alebo o BIS (best in show) ak je jednodnová. Ak je dvojdnová a vyhráte v sobotu, musíte sa znovu vrátit do kruhu v nedelu a suťaziť o BIS s nedelným výťazom BOD.

Ak som na niečo zabudla doplnte :lol:

Ja ti dam cicu! to je tak ked sa nekdo ponáhla :heh:
Naposledy upravil Fraga dňa Str 26.03.2008 14:39, celkovo upravené 1
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Bibiana » Str 26.03.2008 14:01

Ešte by som hádam doplnila :lol: Je menší rozdiel ak je výstava celoštátna (ako táto Nitra), medzinárodná a národná..
Na národnej výstave môže dostať mladý pes a mladá suka ocenenie Národný víťaz mladých. A psy a suky (zvlášť) nastupujú do kruhu o titul Národný víťaz (jeden titul pre suku, jeden pre psa).. O BOBA potom nastupujú už len NVM a NV.. Podobne to je aj na Oblastnej výstave..
Pri medzinárodke sa udáva titul CACIB, zadáva sa podobne ako Národný víťaz (čiže psy a suky, kt. dostali CAC- zasa zvlášť), no CACIB sa zadáva len psom z triedy strednej-otvorenej-šampiónov-pracovnej, čiže CAJCovia majú pohov. Potom o BOBa nastúpia CACIB fena, CACIB pes, CAJC fena a CAJC pes :ahoj:

A ma napadlo.. K tým záverečkám.. Je ešte súťaž o Najkrajšie šteňa (pohlavia zvlášť), Najkrajší dorast (pohlavia zvlášť), Najkrajší mladý pes a mladá sučka, Najkrajší veterán. Tam nastupujú zvery, ktoré získali VN1, CAJC a V1 v triede veteránov..

Dobre mica, veď som aj myslel :no:
Naposledy upravil Bibiana dňa Str 26.03.2008 15:36, celkovo upravené 1
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod meraja » Str 26.03.2008 14:03

lusy:trosku neskoro ale stalo sa :yes:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Kača » Str 26.03.2008 16:14

Díky moc, všetkým, :smile:
Naposledy upravil Kača dňa Ned 09.08.2009 14:32, celkovo upravené 1
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Lenďa » Pon 31.03.2008 10:30

Bibka, spisala si to velmi pekne. Pridala by som len jednu prakticku drobnost: okrem spominanych dokladov si vzdy na vystavu beriem doklad o platbe vystavnych poplatkov, ci uz vypis z uctu alebo ustrizok z postovej poukazky. Niekedy platba nie je identifikokovana alebo zla zaradena a treba ju pri prijme znovu overit. Stava sa, ze ak clovek nema doklad, pytaju od neho peniaze znovu a trebars ani tolko nema so sebou.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod halositam » Pon 19.01.2009 17:02

Ahojte mám fenku Bullmastif nar.5,/2008 a chcel by som ist snou na výstavu,na akú výstavu by som mohol ísť stímto plemenom ?
halositam
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod lucik » Pon 19.01.2009 17:25

ma fenka preukaz povodu? ak nie, tak mozes ist v lete na Orieskiady, ak ano, spytaj sa chovatela podrobnosti, alebo v klube, alebo precitaj v sekcii Vystavy tu na fore vsetko co ta zaujima
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod Donna » Pon 19.01.2009 17:43

mozes ist na vsetky vystavy pokial mas s PP fenecku... cize oblastne celsotatne medzinarodne a ja neviem jake
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: "Papiere" na výstave

Poslaťod meraja » Pon 19.01.2009 17:43

Tu na fóre vyhľadaj výstavku alebo potom na tejto stránke http://www.molossklub.sk/new/index.php tam na boku máš klubové akcie.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Ďalší

Späť na Výstavy