Háranie a výstavy

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Nessiak » Pia 25.03.2011 14:49

Lucik má pravdu, netreba to zaháňať do extrémov. Neviem, ja mám teda sučku trpaslíčieho špica a moj BSP si všimol že hára až keď mala špicu a vtedy by som ju logicky na výstavu nebrala, lebo aj ona sa vtedy správala ako malá defka a nie ako dáma :lol: mohlo by sa tu konzultovať o možnom riešení : napríklad vystavovať najprv psov (všetkých) a potom suky ... (ešte by sme si možno mohli aj my so sučkami dlhšie pospať :heh: ) a nie len tvrdohlavo hlásať svoj názor - a vy všetci čo ho máte iný ste idioti a nezáleží vám na zdraví vašich v tomto prípade sučiek... :au: a Jednoznačne otázka tých financii o ktoré prídete, lebo sučka práve nečakane hára ... pre niekoho je ten poplatok, pár desiatok €, smiech.. no pre niekoho kto napríklad študuje a nie je zárobkovo činný ani nie :nie:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Haleth » Pia 25.03.2011 16:05

Nemali by sa vystavovať a vystavujú sa, tak je to aj s double-handingom a kto s tým čo robí ? Nikto nič. Stačí sa ísť pozrieť na dobermanov do kruhu a keby sa rozhodca držal výstavného poriadku, tak by nemal koho posudzovať. Ja som za to, aby sa nevystavovali hárajúce suky, ale aby sa v tomto prípade vracali výstavné poplatky. Pokiaľ sa nevracajú, tak sa ani nečudujem, že s háravkami chodia na výstavy.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod QuintipaNO » Pia 25.03.2011 16:39

Haleth presne ták, a nielen toto pravidlo sa porušuje, skôr si myslím že je menej pravidiel ktoré sa neporušujú ako tích čo sa porušujú.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Nessiak » Pia 25.03.2011 16:59

Haleth :jop:
a double-handling mi stačil na klubovke RTW. Toľko pískajúcich hračiek pred očami mi ešte v živote neskackalo :ua: ale niektorí rozhodcovia to vraj nedovolia... ale ešte som nepočula nejaké konkrétne meno..
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Liola » Sob 26.03.2011 10:50

lucik píše:A keďže viem, že aj pes sa DÁ vychovať tak, aby mu nešibalo z háravky, tak proste v tomto si robím tak, ako uznám za vhodné.

Suhlasim, urcite sa da vychovat a pre vystavovatela je to vzhladom na situaciu nevyhnutnost. Ale nestotoznujem sa s tym, aby si takymito argumentami niekto vynucoval akceptaciu porusovania pravidiel a znevyhnoval pri tom inych. Nakoniec, aj clovek sa DA vychovat tak, aby si vazil sam seba aj druhych natolko, aby dodrzal co sa vyslovene a na papieri zaviazal. A predsa sa to nie vzdy podari...
Nessiak píše:mohlo by sa tu konzultovať o možnom riešení : napríklad vystavovať najprv psov (všetkých) a potom suky ... (ešte by sme si možno mohli aj my so sučkami dlhšie pospať ) a nie len tvrdohlavo hlásať svoj názor - a vy všetci čo ho máte iný ste idioti a nezáleží vám na zdraví vašich v tomto prípade sučiek

Toto forum nie je miesto na zmenu pravidiel SKJ. Vec riesit treba inde a inak...ale je urcite jednoduchsie navazat sa do tych, co nemaju na ignoraciu pravidiel aj slusnosti podobne benevoletny nazor, nedajboze este ked si dovolia poukazat na nejake to riziko. Nemam vedomost, ze by som niekoho urazila invektivami ako su v citate, v zivote by som takymto arogantnym sposobom na fore nekomunikovala (a ani som si nevsimla, ze by v tejto suvislosti to urobil niekto iny), ale asi sa iste nazory niektorym ludom velmi zle citaju, ked takto osocuju a zavadzaju. Vela ludi sa tu na Dogfore tvari strasne pro-dog, ale v konecnom dosledku vobec o psov nejde, iba o vlastny zaujem, robit si vzdy co uznam za vhodne, tak aby to vyhovalo mne, aby som nedajboze ani centik nevynalozil zbytocne...ostatni nech sa daju so svojimi pravami aj financnymi stratami vypchat, ved aj tak su bud ticho, alebo ich pripomienky zadupeme pod ciernu zem - je nas predsa dost!
Klobuk dolu pred cestnymi a slusnymi ludmi :poklona: , je ich aj na psich vystavach pomenej tak ako vsade inde, ale este stale ich je dost na to, aby vystavy boli prijemny zazitok, co je super :jop: .
A beriem to tak, ze viacero vasnivych obhajcov práv majitelov suciek tu hovorí o veciach, ktoré reálne nezažili a nemaju s nimi najmensiu skusenost, nemaju prestavu co skutocne obnasaju, pisu iba co si myslia, ze sa "DA" alebo pripadne poculi, ze raz jedna pani povedala... - potom to podľa toho aj vyzera :nwm: .
Skoda casu, da sa stravit aj prijemnejsie a uzitocnejsie. :ahoj:
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Kamelia » Uto 03.05.2011 10:22

sice sa to sem nehodi, ale neda mi...

...som za zmenu, aby harajuce sucky mali volny vstup na vystavu ale v poradi najprv psy, potom sucky...ved napriklad na agility je to povolene :no:

...my sme zacali navstevovat agility treningy ako zaciatocnici a mmt mi hara sucka a chodime pravidelne na treningy, psy okrem jedneho nereaguju a posluchaju a my si v pohode cvicime ... dokonca s jednym rocnym psikov sme v skupine a nemame ziaden problem :lol:
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 03.05.2011 11:08

to si predstavuješ ako Hurvínek válku... vieš, že do kruhu nastupujú v jeden deň aj rôzne plemená?
Takže podľa teba by najskôr išli napríklad všetci psi beaglov, potom dalmatíni, potom RR, slávnostne by odišli a nastúpili by všetky suky? A čo súťaže napríklad o BoBa, kde nastupujú suky a psi spolu? :ach:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 03.05.2011 11:38

Kamelia píše:krem jedneho nereaguju a posluchaju a
moj za tvojou nechodi ale za tou druhou :no: a okrem toho ked moze haravka volne pobehovat neviem preco by pes nemohol pobehat :no: takze nech dava pozor majitelka haravej sucky :no: nie ze pes musi byt na voditku a harave si pobehuje kde chce :no: :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod MisheliQ » Uto 03.05.2011 11:47

Offtopic: Zdenka tak to prrrr :nie: pokiaľ pes/sučka neovláda privolanie, tak nemá čo robiť navoľno!!! Fergie tiež chodí navoľno po vonku, keď hára. Ale privolanie má 100% a v prípade potreby si ju viem privolať/odvolať. Môžeš to povedať aj ty??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod bubka » Uto 03.05.2011 11:55

Ja si myslim, ze respektovat sa maju obidve strany navzajom, aj majitel psa, aj majitel sucky a nie osocovat sa, kto ma byt ten zodpovedny... :smile: Ked to tak priroda raz zariadila, tak dam pozor na svojho psa, aby neobtazoval harave feny a svoju fenu nebudem vystavovat psom pod nos, aby za nou besneli...
A co sa tyka vystav, zatial neviem, ako bude moj pes reagovat na haravky, no v tejto chvili s tym nemam problem, ak je majitel suky natolko rozumny a nebude sa s nou premavat po celkom vystavisku, ale bude ju drzat niekde mimo - auto a pod. a prinesie ju len na to vystavenie do kruhu a hned prec. Mozno za par mesiacov zmenim nazor :lol:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod wendy1 » Uto 03.05.2011 12:05

Prave som pisala jeden prispevok, mam podobný nazor ako bubka a misheliQ. Fena je par dni pripustna pre psa, ale co majitel psa, ktorý obtazuje feny aj pred haranim, aj po, aj v klude? Je to cisto o vychove psa. Preco si ma majitelka strazit fenu ked jej fena neodbieha za psami, ale psi za nou? To ale nepochopia majitelia psov.Majitel psa by mal byt korektny a odvolat si psa, ak ho nevie odvolat, tak by si ho mal zapnut. Minule jedna u nas na sidlisku povedala ze sa z toho zblani z tych haravych fien a majitelia fien sa nemaju zblaznit ked ich psy otravuju feny a poniektore aj ked su na voditku?
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Kamelia » Uto 03.05.2011 12:05

ZdenulkaM píše:
Kamelia píše:krem jedneho nereaguju a posluchaju a
moj za tvojou nechodi ale za tou druhou :no: a okrem toho ked moze haravka volne pobehovat neviem preco by pes nemohol pobehat :no: takze nech dava pozor majitelka haravej sucky :no: nie ze pes musi byt na voditku a harave si pobehuje kde chce :no: :no:



nespominala som taaa :smile: ale minule behal za Kami ( aj spolu dali tunel ) :) ale mne to nevadiii pokial to nevadi majitelke psovi , zatial nie sme plodni tak mi to je fuk ci beha za nou, ona si ho odozenie po svojom (zavrci, utecie.. ) :lol:

..ked bude pripustna na trening nepojdeme
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Lindchen » Uto 03.05.2011 15:16

Kamarátke obťažoval na výstave neuveriteľne dotieravým spôsobom suku, ktorá nehárala. Hárajúca fenka zostala doma a bola s ňou po ukúpaní v kontakte len ráno pred odchodom. Takže ja si myslím, že ak sa jedna fena hára, tak by sa nemala vystavovať celá chovka :jazyk: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 03.05.2011 15:42

Kamelia píše:
ZdenulkaM píše:
Kamelia píše:krem jedneho nereaguju a posluchaju a
moj za tvojou nechodi ale za tou druhou :no: a okrem toho ked moze haravka volne pobehovat neviem preco by pes nemohol pobehat :no: takze nech dava pozor majitelka haravej sucky :no: nie ze pes musi byt na voditku a harave si pobehuje kde chce :no: :no:



nespominala som taaa :smile: ale minule behal za Kami ( aj spolu dali tunel ) :) ale mne to nevadiii pokial to nevadi majitelke psovi , zatial nie sme plodni tak mi to je fuk ci beha za nou, ona si ho odozenie po svojom (zavrci, utecie.. ) :lol:

..ked bude pripustna na trening nepojdeme

tak som rada ze si ma nespominala :ha: no jasne on si rad s fenkami da tunel :pac: a ked len tunel tak to my nevadi :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod wendy1 » Uto 03.05.2011 17:45

Lindchen píše:Kamarátke obťažoval na výstave neuveriteľne dotieravým spôsobom suku, ktorá nehárala. Hárajúca fenka zostala doma a bola s ňou po ukúpaní v kontakte len ráno pred odchodom. Takže ja si myslím, že ak sa jedna fena hára, tak by sa nemala vystavovať celá chovka :jazyk: .

To myslis vazne? Ja si myslim ze zo srandy kvoli tomu smailu :jazyk:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy