[F] Filmové novinky

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[F] Filmové novinky

Poslaťod drymarchon » Štv 08.07.2010 0:31

zakladám tému o novinkách v kinách, kde by boli informácie o new filmoch, nejaké tie recenzie, zoznamy a tak, aby v tom bol nejaký prehlad :smile:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod drymarchon » Štv 08.07.2010 1:09

z tohtoročných noviniek som bohužiaľ videla iba Alice in Wonderland a The Wolfman

Alice ma príjemne prekvapila, pre mňa príjemný film s perfektným obsadením :smile:

Nový Vlkolak, tak to som bola zvedavá, keďže sa hovorilo o novom spracovaní a o obsadení ako Anthony Hopkins. Jednak som si od toho sľubovala čosi nové, čo tu ešte nebolo, ale zároveň som sa až bála sklamania.
páčilo sa mi obsadenie herca Benicio Del Toro do hlavnej úlohy, od prepracovania postavy, ktorú zohral Anthony Hopkins som pravdupovediac očakávala viac, ani neviem prečo, ale herecký výkon ako vždy výborný. S Emily Blunt mám však trošku zmiešané pocity. tiež som čakala trochu zamotanejšie vzťahy medzi postavami, nie však natoľko, aby to prevýšilo hlavný námet.
páčilo sa mi, že dielo bolo vytvorené podľa starých filmov, že to nebola žiadna naháňačka vo veľkomeste ako sa točí dnes.
čo sa týka konca filmu, ak mám pravdu povedať, skončila by som ho asi inak, ale sama neviem ako :lol: neviem, ale chcela by som koniec aký tu ešte nebol, niečo rozvratné, čo človek nečaká...ale to už je len môj názor :ahoj:
film sa ale určite oplatí pozrieť :smile:
http://www.youtube.com/watch?v=PVKyeMQc ... r_embedded
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod Mackie » Štv 08.07.2010 6:54

z tohto roku si pamatam a cakam len na Harryho Pottera :no: niekedy v novembri
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod Silwuska » Štv 08.07.2010 6:59

Jojo, pre mna Vlkodlak tiez nic moc...herci sa mi sice velmi pacili, ale inak :nwm:

Jo a chystam sa na Predatorov :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod čierna oliva » Štv 08.07.2010 7:15

videla som 3 sezóny v pekle, chválim, chýbala tomu síce trochu štava, ale kľudne by som si to pozrela znova

na Alici som zaspala :nwm:
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 489
Bydlisko: TT

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod drymarchon » Štv 08.07.2010 7:52

Silwuska píše:Jojo, pre mna Vlkodlak tiez nic moc...herci sa mi sice velmi pacili, ale inak :nwm:


ja ako neľutujem, že som ho videla, mne sa film v niečom páčil a v niečom zas nie, ale ešte čo som zabudla vytknúť, tak okrem atmosféry mi ani tak hororový neprišiel, skôr mi prišlo že ide o spracovanie staršieho námetu, ako o to, vytvoriť horor :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod Silwuska » Štv 08.07.2010 11:03

Mne prislo stvarnenie vlkodlaka uplne smiesne...ta maska..no neviem :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod Darcia » Štv 08.07.2010 15:52

Tak ja by som pridala moj nazor na How to Train Your Dragon. Animovany film ktory ma skutocne zaujal. A to spracovanim, rovnako ako aj pribehom. Hlavna postava pribehu (ako inac drak) je proste roztomily, dialogy su vo vacsine pripadov ozaj dobre vymyslene. Proste odporucam :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod drymarchon » Štv 08.07.2010 21:43

Heh, no dnes som si pozrela film Shutter Island. No čo vám poviem, pred pár dňami som zhliadla trailer, nijak extra ma nezaujal a ešte ma aj odrádzalo obsadenie DiCapria, ktorého moc nemusím. Nevadí, prečítala som si zopár názorov a našla som viacero pozitívnych reakcií, tak teda že si to pozriem.

Neľutujem, film sa mi páčil, aj keď to nie je niečo, kvôli čomu by sa nedalo spávať.
Nejako by som ho neškatuľkovala ani medzi naj filmy, ale ani medzi tie zlé.
Zaujímavé bolo, že mi počas filmu vôbec nevadilo že hlavnú rolu hrá DiCaprio.
Možno takým negatívom je podľa mňa to, že už v začiatkoch filmu prídete na to, ako sa dej bude uberať pri konci, respektívne v čom je hlavný problém. Taktiež už len z toho, že kde sa dej odohráva a prislúchajúcich okolností veľa zistíte už vopred.
Spočiatku mi trochu vadili scény z minulosti, teda vlastne ich spracovanie a nie príliš premyslené chaotické časti.
Páčil sa mi spôsob natáčania, pohľadu na daný príbeh, pripomínalo mi to staršie spracovania filmov. Čo sa mi ale na filme páčilo najviac, je otvorený koniec a hlavne posledná veta, vďaka ktorej si divák môže vybrať ako to naozaj bolo...

Každopádne, určite to nie je film pre každého, myslím že sa nájde dosť ľudí, ktorým by celková atmosféra a dej dosť liezol na nervy.
Ale ak mám hodnotiť v rámci toho, čo sa dnes točí, tak som rada aj za tento kúsok...

ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod drymarchon » Pia 09.07.2010 1:42

A takto to vyzerá, keď si pozriete film bez toho aby ste čítali recenziu...

...hodina a pol zabitého času pri pc a ešte aj veľké sklamanie :ua:

Nové spracovanie filmu Súboj titanov je pre mňa sklamaním roka. Starý film som videla už strašne dávno, tak som bola zvedavá čo s tým spravili, bohužiaľ nič. Pôvodný film si už tak moc nepamätám, ale mám taký pocit, že z nového boli vynechané niektoré body. Film je nezaujímavý a pomerne nudný. Celý dej akosi splýva. Strašne slabé prepracovanie väzieb medzi jednotlivými postavami a ich následnými činmi, všetko mi prišlo akoby nasilu. Nestrhne vás ani dej, ani efekty. Nič čo by vás zdvihlo zo stoličky. :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.07.2010 9:01

Darcia píše:Tak ja by som pridala moj nazor na How to Train Your Dragon. Animovany film ktory ma skutocne zaujal. A to spracovanim, rovnako ako aj pribehom. Hlavna postava pribehu (ako inac drak) je proste roztomily, dialogy su vo vacsine pripadov ozaj dobre vymyslene. Proste odporucam :smile:

S týmto súhlasím. Bol to celkom zaujímavý animovaný príbeh. :yes:
Toho Vlkodlaka som si chcela pozrieť, ale nejak som sa k tomu ešte nedokopala. Ale keď vravíte, že je to o ničom... :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod Mackie » Pia 09.07.2010 12:17

drymarchon píše:Nové spracovanie filmu Súboj titanov je pre mňa sklamaním roka.

dakujem za varovanie :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod drymarchon » Pia 09.07.2010 16:20

Vikiki22 píše:Toho Vlkodlaka som si chcela pozrieť, ale nejak som sa k tomu ešte nedokopala. Ale keď vravíte, že je to o ničom... :ach:


Nepovedala by som, že je to o ničom, len nečakaj nič svetoborné. Ono v podstate je skvelé obsadenie hercov, atmosféra a spôsob akým to natáčali, len akurát to, čo by malo zaujať a to celkový dej je dosť slabý a vo filme je atmosféra viac hororovým prvkom ako samotné scény s vlkodlakom. Taktiež sa mi viac ľudí sťažovalo na to stvárnenie vlkodlaka, niektorí ho zas chválili. Mne by lichotil viac vlčí, ale zas tie bezsrsté štvornohé potvorky, čo vídať vo filmoch tiež nemajú s vlkom moc spoločného... :ua:
Ešte 1 vec čo mi tam vadila- na scénach, kde vlkodlak útočí, mi neskutočno prekážalo, že to bol miestami desný chaos a 1 potvora za 2 minúty vyvraždí trištvrte prítomných.
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod šeltie » Pia 09.07.2010 16:55

ja som včera pozerala film kick ass podla obsahu som neočakavala nič svetaborneho ale ten film ma uputal od začiatku až pokoniec ,zaujímavy dej, niekedy nadnesený humor a naozaj cely film som hltala čo sa mi davno nestalo .... takže vrelo odporučam
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Filmové novinky 2010

Poslaťod drymarchon » Sob 10.07.2010 2:15

No ja som už hrozne zvedavá na SAW 7, len dúfam že to nejak nedovrzú...

Heh, no inak počula som že 7 má byť posledná, ale potom že vraj nie, že majú byť ešte 8 a 9, akože ďalšia trilógia SAW. No teda len nech to nepokazia... :ach:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou