Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Ned 25.08.2013 19:36

Téma o obľúbených knihách tu je, mňa by ale zaujímalo, čo čítate práve teraz :smile:

Môj terajší spoločník je kniha "Once Were Warriors" http://www.goodreads.com/book/show/1334 ... riors?ac=1 . Maori sú moji obľúbenci už veľmi dlho, preto som po nej siahla. Je fajn, ale zaoberá sa skôr sociálnym aspektom, kdežto mňa viac baví magický realizmus či fantasy, nie som až tak na knihy, ktoré sú príliš realistické. Každopádne ju dočítam a teším sa na ďalšiu :smile:

Tak, a teraz vy - inšpirujme sa navzájom! :king:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 25.08.2013 19:38

Jane Killionová - Jak trénovat nemožného psa :joint:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hruska » Ned 25.08.2013 19:39

Hobbita :prd:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Margita » Ned 25.08.2013 19:40

ja mam rozcitaneho Robina od Zdeny Frybovej :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Ned 25.08.2013 19:43

hruska píše:Hobbita :prd:


Tolkien stále nič? Mňa možno najviac od neho bavil Silmarillion, čo je podľa 100% ľudí, čo poznám, nečitateľná kniha :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hruska » Ned 25.08.2013 19:46

absolutne nic, nesedi mi styl pisania, ale ked uz to mam rozcitane, dorazim to, hoci ozaj je to mimo mna. Ale nic dalsie od neho uz neplanujem.
Naposledy upravil hruska dňa Ned 25.08.2013 19:47, celkovo upravené 1
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod weron » Ned 25.08.2013 19:47

ja mam rozcitaneho toho viac ... A.C.Doyla, udolie babik, zasvätený ... neviem kedy sa k tomu dostanem a ajtak asi musim zacat odznovu :heh:

ale zajtra ide stary na nocnu tak sa chystam a tesim na Štát a právo Aztékov :aaa:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Bára » Ned 25.08.2013 20:19

začala som Laurent Gounelle - Muž, který chtěl být šťastný, preskočila som na Pryorovú - Svého psa nestřílejte a teraz neviem, s ktorou pokračovať :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod sabe » Ned 25.08.2013 20:49

hisham, mne sa Silmarillion pacil :) Aj Hobbit :) Ale cela ta trilogia bola hrozna... s tazkostami som sa dostala do polky druhej casti a potom som to zavrela, ze to fakt nejde.

Inak ja citam co mi amazon poradi momentalne :heh: citam seriu Ghosts, seriu o Catherine Kimbridge, seriu Soulcatcher (alebo tak nejak) a cakam kym zlacnie posledna kniha v serii Wheel of Time :)
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Phoenix7 » Ned 25.08.2013 21:23

Ja som sa znova pustila do trilogie Temne hmoty od Philipa Pullmana, prvy krat ma to nebavilo tak skusam znova... lebo mi to tiez pride ako taka fantasy klasika.. :smile:
a dnes je taky krasny den na citanie, ked uz sme dostatocne vymokli zo psom vonku, tak uz len si na stereomood.com vyberiem zaner hudby rainy alebo sleepy a citam :smile:

hisham: stranku goodreads.com mam rada.. ked hladam inspiraciu tak napriklad pozriem v zozname 1001 Books you must read before you died http://www.goodreads.com/list/show/952. ... Die?page=1
Phoenix7
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 76
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Ned 25.08.2013 21:55

Silmarillion bol v pohodičke. Veľa objasnil. Ale tiež si myslím, že je iba pre ľudí, ktorí sú do Tolkiena zažratí.

Momentálne stále Hra o trůny :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Ned 25.08.2013 22:23

Phoenix7 píše:Ja som sa znova pustila do trilogie Temne hmoty od Philipa Pullmana, prvy krat ma to nebavilo tak skusam znova... lebo mi to tiez pride ako taka fantasy klasika.. :smile:

hisham: stranku goodreads.com mam rada.. ked hladam inspiraciu tak napriklad pozriem v zozname 1001 Books you must read before you died http://www.goodreads.com/list/show/952. ... Die?page=1


Temné hmoty bola pre mňa jedna z tých kníh, ktoré človek dočíta a chce ich čítať znovu. Za posledný rok som mala takých kníh málo :ua:
Goodreads sú v pohodičke a takéto zoznamy často využívam pri výbere filmov :smile:

Haleth píše:Silmarillion bol v pohodičke. Veľa objasnil. Ale tiež si myslím, že je iba pre ľudí, ktorí sú do Tolkiena zažratí.

Momentálne stále Hra o trůny :lol:


Ja sa nepovažujem za nejakého tolkienistu, aj keď ho zbožňujem :heh: Ale prvá strana zo Silmarillionu - o tom, ako svet vznikol z hudby - je pre mňa jedno z najkrajších čítaní, aké som kedy zažila.

Tipujem, že Trůny sú super, seriál ma baví :angel:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Bebis » Ned 25.08.2013 22:25

Laini Taylor - Dni krvi a trblietavých hviezd :joint: ano, ano, ľúbim fantasy, anjeli, upíri, vlkolaci, mŕtvoláci, víly a tak podobne, to je moje :heh:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Mackie » Ned 25.08.2013 22:52

nepamatam sa, ci som mala niekedy rozcitanu len jednu knihu

Stephen King: Temna veza posledny diel
Portia de Rossi: Unbearable Lightness
Ellen DeGeneres: The Funny Thing Is...

a jednu od[b|p]ornu :ach: MySQL 5.1 Reference Manual
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Darcia » Pon 26.08.2013 9:43

Ja mám práve rozčítané Storm Front - Jim Butcher a Drawing the Head and Hands - Andrew Loomis, to je prvý krát po dlhej dobe čo len takto málo lebo sa mi akurát podarilo podokončievať The Ocean at the End of the Lane od Gaimana a Percy Jackson sériu čo som mala rozčítané popri, takže už poškuľujem po tom, čo ďalej :smile:

Offtopic: ináč hisham zaregistrovala som že si pred nejakými pár dňami chcela Neilove knihy, ak to nebola len chviľková chuť tak ja ich mám dosť, celého Sandmana, Neverwhere, American Gods, The Ocean, Stardust, Anansi Boys, Fragile Things, The Graveyard Book a Coraline & Other Stories, takže kľudne požičiam :smile:
Naposledy upravil Darcia dňa Pon 26.08.2013 10:06, celkovo upravené 1
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou