Agatha Christie

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Sob 29.09.2012 11:21

Tak mi uz asi nic ine neostava :nwm: Ale dakujem za link, aspon to mam teraz vsetko po kope :heh: A ja nieco poradit tebe? Ved ja som citala dokopy sest knih, vsetko poznas :no: Citaj za radom :jazyk:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Ned 21.10.2012 15:43

Sl. Marplova uz stvrty tyzden po sebe! :aaa: A formuly su vyradene :rocky:
Ale musim povedat, ze sa mi tato sfilmovana "Hracka" vobec nepacila :nono: Som mala obcas pocit ze z tej knihy zobrali len mena :ach:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod blueberry » Pon 22.10.2012 16:01

Ja som bola z toho sklamaná maximálne :hmm: Také chaotické to celé bolo.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Pon 22.10.2012 20:27

Presne, ako keby to ani nebol ten pribeh, cele zle :ach: Viac postav chybalo, niektore veci boli dovymyslane cim sa to len komplikovalo a bolo to nezrozumitelne, niektore skutocnosti (ako napr. ze tam sl. Marplova vobec nemala byt) boli ocividne prehliadnute, ale co mi najviac vadilo bolo ze ten charakter, povaha a aj motiv vraha sa vobec nezhodoval, oni ju na konci vykreslili ako nejaku zufalu trosku a pritom to bola typicka "Christieovska sialena vrahina". Aach a ja som si to vsetko tak perfektne predstavovala a takto mi to zhovadili :au:
Inak aj minuly tyzden, to Vrecko plne zrna, to som sice necitala, ale prislo mi to dost o nicom tiez... Ziadne typicke vyvrcholenie, postupne prejdenie celym pripadom a usvedcenie vraha, nee, oni si to s inspektorom posuskaju v restauracii ci kde a konec :pac:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod blueberry » Pon 22.10.2012 20:48

Presne presne! Tá žesnká by podľa mňa ani nebola schopná vraždiť, veď sa ledva držala na nohách. Každá jedna postava nevýrazná, ničím zaujímavá. Ako, keby že som to predtým nečítala, tak sa totálne stratím v deji. Takto som aspoň trochu mala šajnu o čo šlo.
A takisto aj Vrecko plné zrna. Vrah bol tak nepresvedčivý, pritom v knihe sa mi až skoro páčil. Ale bolo to lepšie ako tá Hračka :ach:
Obe boli natočené tak, že keď si predtým neprečítaš knihu, ani nevieš o čom to je a absolútne ťa to ani nezaujme. A.Ch. dokáže perfektne vyjadriť charaktery postáv, ich zmýšľanie a činy. A toto tamtí herci nedokážu zahrať a to mi vadí asi najviac.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Str 24.10.2012 15:41

Ved toto... Ja teraz aspon trochu vidim rozdiel, ze Hracku som citala, tam som sa aspon trochu cez to nejak preluskala, ale videla som to na mamine, ktora sa ma kazde dve minuty pytala, ktora je toto, ktora je henta postava :pac: A ani na konci stale nevedela kto je napr. Bridget... No a Vrecko som necitala- a to bol uplny chaos... Idem si to zajtra pozicat z kniznice, nech sa mi to aspon trochu vyjasni :heh:
Inak som velmi zvedava, co bude teraz v nedelu, ale ak to bude jedna z tychto "super premier" tak neviem ci sa mi to vobec oplati pozerat (ale ako sa poznam, zvedavost a nadej ze "toto hadam bude lepsie" u mna urcite zvitazi :ach: )
Inak myslim, ze jedna zo skutocnosti, preco sa mi tieto casti nepacia je aj to, ze tam hrala nejaka Mckenzie a nie ta zlata okata sl. Marplova ktora neviem ako sa vola :hi:

A k vrahovi este - nebola schopna zabit svoje dieta, ale tych pat ci kolko inych ludi hej... (ocividne velmi silna materinska laska, no neviem co si mam mysliet :ach: )
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod blueberry » Str 24.10.2012 17:46

Presne, tá nová sl. Marpleová mi teda vôbec nesedí! Strašne nesympatická osoba a vyzerá, ako keby mala každú chvíľu dostať infarkt a zložiť sa tam niekde na zem :heh:
Adel píše:A k vrahovi este - nebola schopna zabit svoje dieta, ale tych pat ci kolko inych ludi hej... (ocividne velmi silna materinska laska, no neviem co si mam mysliet :ach: )

Proste vystihli charakter vraha :ach:
A aj na ďalšiu nedeľu bude tá nová, som zvedavá, čo to bude :heh: Ja budem pozerať všetko už len preto, že je to Agatha Christie :heh:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Str 24.10.2012 21:21

:heh: No to si jej dala :heh: :heh:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod blueberry » Str 24.10.2012 21:30

Tak čo si budeme nahovárať :piskot:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Ned 25.11.2012 17:26

No zaujimave, tieto nove casti... Minuly tzyden ci kedy som bola veelmo prekvapena z tej casti, lebo pozeram nazov ze Nevidiet pre oci, hm, nepoznam... A ako povedali tie prve mena, ze Marpleovej dve starsie kamaratky Ruth a Carrie Louise a ze k nej pojde a ja pozeram ze ved to iste teraz citam, len pod nazvom Robi sa to trikom :oo: Tak ze dobre, docitala som :heh: A toto co bolo dnes, ten Modry muskat ci ako, celkom zaujimave, zdalo sa mi ze to je z tych Trinastich zahad sl. Marpleovej, jeden z tych pribehov... Sa mi zda ze sa celkom lepsia tie casti, oproti tej Hracke to bolo fajn :smile: (tie predtym co boli si uz nepamatam :angel: )
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod blueberry » Ned 25.11.2012 19:08

Ja som dnes nevidela :ua: A tak som to chcela vidieť... Inak toto sú úplne nové časti, či už aj predtým ich vysielali? Tiež sa mi páčia :yes: Dúfam, že ešte dlho to bude chodiť :lol: A potom na ďalší rok by mali byť nové časti Poirota :jupi: Na sfilmovanie Opony som teda neskutočne zvedavá.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Pon 26.11.2012 17:40

Neviem ci to uz vysielali, myslim ze nie... Ale su lepsie ako tie prve (s tou J. Mackenzie - uz si na nu pomaly zvykam :smile: ) Mohli by to obcas prestriedat s nejakymi castami s Poirotom, uz som nanho uuplne zabudla :lol: Na Oponu a ostatne nove sa tiez velmi tesim, len sa bojim ci to nepokazia ako Hracku :ua: Ja sa normalne budem bat si to pozriet, aby sa mi nepokazili iluzie :aaa:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod blueberry » Pon 26.11.2012 19:19

Tak ja sa spolieham na to, že keďže je to posledný diel ( :plac: ), tak do toho vložia naozaj všetko a bude to stáť za to :smile: Mohol by to byť skutočný masterpiece :yes: Už teraz sa na to teším :aaa:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Str 19.12.2012 13:59

Uaaa to uz akoze nebude chodit sl. Marpleova?? Teraz boli nejake Male vrazdy ci co... Tiez od Agathy, ale tak Marpleova je Marpleova :plac:
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

Re: Agatha Christie

Poslaťod Adel » Ned 03.02.2013 20:29

Uz druhy tyzden (mozno aj skor teda, ale ja som to len teraz zistila :lol: ) chodi Poirot v sobotu na cechoch (ct1), ale s Ustinovom, je to celkom fajne (i ked voci Poirotovi mam nejake vyhrady, obcas nieje Poirotovsky :hmm: :heh: ) Prijemna zmena :yes: A zacali dvoma pre mna najznamejsimi castami, takze aspon mozem dostatocne porovnavat :lol: V niektorych castiach mi to pride dokonca lepsie.
Psa nikdy nevlastníme natoľko, ako on nás.
Gene Hill
Adel
Junior
 
Príspevky: 404
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou