[F] Medená veža

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[F] Medená veža

Poslaťod lulu » Štv 21.10.2010 17:20

Medená veža je filmová dráma režiséra Martina Hollého z roku 1970 natočená podľa námetu Ivana Bukovčana o priateľstve partie horolezcov Pirina, Starca a Valéra vo Vysokých Tatrách. Tento film je považovaný za jeden zo skvostov slovenskej kinematografie. Voľným pokračovaním filmu Medená veža je film Orlie pierko z roku 1971.

Videli ste niekto? :smile: Ja ho mám akurát objednaný tak či sa mám na čo tešiť :angel: :smile:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Medená veža

Poslaťod Mackie » Štv 21.10.2010 18:15

zeby sa stale niekto nasiel, kto to nevidel?
ja nie som proti klasike, ale toto je jedno z mnohych, ktore "napriek" obsadeniu, holt u mna nuda (alebo zeby prave preto?)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Medená veža

Poslaťod lulu » Štv 21.10.2010 18:41

Ja som o tom filme počula prvý krát tak pred týždňom :pac: :hi: :joint:
Sú tam aj nejaké fakt že horolezecké zábery? :angel:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Medená veža

Poslaťod obsidian » Štv 21.10.2010 21:39

Mne sa pacili oba filmy (z dost celkej miery kvoli horam a zivotu v nich). Nazvy dolin a stitov su vymyslene. Asi tam aj cosi liezli, ale nic detailne.

Lulu, kedze ta lakaju vysky, tak myslim, ze by sa ti pacil film Nordwand. Je to o zdolavani severnej steny Eigeru v 30-tych rokoch. Pre mna to bol perfektny film, pri lezeckych pasazach som az nedychal.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Medená veža

Poslaťod Mackie » Pia 22.10.2010 0:49

je to skor o "psychologii"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Medená veža

Poslaťod jakut » Pia 22.10.2010 6:13

Ja tiež neverím, že sa dnes ešte nájde niekto, kto to nevidel :smile: Lulu možno si to aj videla, len nevieš, že to bolo ono :no: Mne sa film páči, rada si to pozriem ak to ide náhodou v telke, ale ako píšu už predo mnou z lezenia tam veľa neuvidíš :ach:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Medená veža

Poslaťod lulu » Pia 22.10.2010 7:27

:ua: Škoda, to som asi zbytočne objednávala :ua: Hádam aspoň to horské prostredie bude dobré :smile:
Jakut je to možné, fakt neviem :nwm: :lol:
Obsi ďakujem za tip už ho aj idem pokuknúť :jupi:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Medená veža

Poslaťod lulu » Str 03.11.2010 18:24

Už som videlaaaaaa :aaa: A akési smutné to bolo čo ja viem :ua: čakala som čosi iné, fakt :pac: :joint: Ale tie hory fakt krásne..Teda skôr tie skaly :smile:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Medená veža

Poslaťod Silwuska » Štv 04.11.2010 8:26

Ono slovenske filmy boli vzdy dost "psycho"...aj taka, pre mna uzasna, tisicrocna vcela :smile:

Toto som sice nevidela, a asi by som si to aj pozrela, ale pri vela tychto starych filmoch mam ja az neprijemne pocity, byvaju tam take divne zvuky, a divne dialogy, a take to byva divne :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Medená veža

Poslaťod lulu » Štv 04.11.2010 23:02

:heh: Silwi mám presne ten pocit :aaa: Akurát ja tú "Starinu" môžem :joint: Fakt to zvláštne až depresívne, všetko staré..Neviem ako to povedať :pac:
A ak chceš pošli mi adresu a film ti pošlem, mne už je aj tak na nič :smile:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Medená veža

Poslaťod lulu » Sob 04.12.2010 20:17

Offtopic:
obsidian píše:Mne sa pacili oba filmy (z dost celkej miery kvoli horam a zivotu v nich). Nazvy dolin a stitov su vymyslene. Asi tam aj cosi liezli, ale nic detailne.

Lulu, kedze ta lakaju vysky, tak myslim, ze by sa ti pacil film Nordwand. Je to o zdolavani severnej steny Eigeru v 30-tych rokoch. Pre mna to bol perfektny film, pri lezeckych pasazach som az nedychal.


Obsi akurát pozerám ten Nordwand, chytilo ma to, aj keď som len na začiatku, keď tí dvaja lezú na skalu a jeden vraví že to nikdy nevylezú..A ten druhý, nikdy nehovor nikdy :jop:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Medená veža

Poslaťod obsidian » Sob 04.12.2010 23:20

Offtopic: Uz to mas pozrete? Na zaciatu je dobra scenka, ked odchadzaju z kasarni a na "heil Hitler" odpovedaju "servus". :lol: Cloveku sa az rozum zastavuje, ze s akym vybavenim isli na Eiger (napr. bez maciek => museli sekat stupy do ladu, to je ine odhodlanie - alebo blaznovstvo?). Asi si ho pozriem este raz.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Medená veža

Poslaťod lulu » Sob 18.12.2010 0:22

Presne na tom som sa smiala :heh:
Pozerala som len dovtedy, kým liezli dolu, keď sa ten jeden zraní...Ale to ako tam našli tú mrtvolu toho Mníchovského kamaráta brrr...Keď ho tam šupli dole ako vreco zemiakov :zima: :ha:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: [F] Medená veža

Poslaťod Silvuch » Str 21.09.2016 20:38

Velmo ľúbim tento film.

Mistríka by som pocuvala stále dokola. Taky krásny hlas.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [F] Medená veža

Poslaťod Kulunuru » Štv 22.09.2016 13:38

Super film. Ale viac sa mi pacilo Orlie pierko, mozno aj pre to, ze som ho videl skor ako Cuprum Turrim. :lol: A Medena mi prisla taka vaznejsia, tocilo sa to okolo romantickej zapletky kdezto v Pierku to bolo akesi veselsie mam pocit. Plus tam bolo citelnejsie superenie s fizlom v podani V. Mullera.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou