Čaj

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Mätový čaj

Poslaťod Bona » Sob 02.08.2008 13:38

Ja som raz skúšala bylinky pri aromaterapií.Používala som šlaviu,citronelu,rozmarín,levandulu,eukalyptus,bazalku.Mala som s nim velice dobre skusenosti.
Napr.masť na drobné poranenia: pripravíme si masťový základ z týchto ingrediencií: vazelína biela 15 g,rastlinný olej 15g,včelí vosk 15g.Tento základ rozpustíme a pridáme k nemu:bergamotový olej 6 kvapiek,eukalyptový olej 2 kvapky,levandulový olej 7 kvapiek.Dobre premiešame,necháme vychladnúť a môžeme ju používať.Ja som ju používala pri odreninách,vyrážkách,svrbení,pri kašli(troška na hrud),malých rankách.A super to pomohlo

Alebo napríklad ešte som vyskúšala aj prípravok po domácky proti blchám: 1/2 čajovej lyžičky alkoholu,jednu kvapku cédrového oleja,jednu kvapku levanduloveho oleja,jednu kvapku tymiánového oleja zmiešame s 1 čajovou lyžičkou rastlinného oleja a touto zmesou natrieme vnútornú stranu obojka,necháme vyschnúť a potom obojok nasadíme na krk zvieratka,Náter je účinný jeden mesiac

// Používaj tlačidlo UPRAV
/ Bibiana
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Mätový čaj

Poslaťod calwen » Sob 02.08.2008 13:49

Rika píše::haha: ... aj zdrave?... noo, aj kakao je prirodne a nesmu ho lebo je pre nich vysoko toxicke. Ale toto sú bylinky, nie drogy, ci...???

Mätový čaj sa môže podávať pri otrave, ale treba dávkovanie prekonzultovať s veterinárom.


noo mata ma omamne ucinky...rovnako ako salvia...ale nebudem tu robit reklamu :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: ČAJ

Poslaťod basqa_zuzy » Štv 30.07.2009 21:19

Ja som dávala Zazane čierny čaj keď jej bolo zle ale zazana my čaj pije aj normálne.
,,Kto povedal že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť zabudol na šteňatá"
Obrázok
www.zuzy-smiling-dog.estranky.sk
basqa_zuzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63
Bydlisko: Poprad

Re: ČAJ

Poslaťod monika040 » Pia 31.07.2009 20:10

A čo materiná dúška? Havino mi trochu kýcha a tak mu to idem skúsiť dať, je to jediná bylina čo doma máme
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: ČAJ

Poslaťod EvitaEra » Pia 31.07.2009 20:44

Monika 040, kľudne mu ten čaj z materinéj dúšky daj, nesladený. Môj drobec sa raz ponúkol mojim čajom z medovky lekárskej. Bol už vlažný, nesladený a pil mi ho rovno zo šálky...vtedy bol ešte malý a vopchal do nej celú papuľku...neprestal kým šálku neprevrhol a ešte aj všetko naokolo vylízal dosucha :pac: odvtedy vždy raz za čas dostane za šálku čaju. keďže sa medovka nachádza aj v upokojujúcom bylinkovom prípravku pre psy myslím že je to bezpečné.
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: ČAJ

Poslaťod Rehssi » Sob 01.08.2009 9:47

ja podávam psovi čaj prakticky denne. Pár lyžíc do BARFu/varenej stravy (má to výhodu, že jedlo z chladničky skôr získa izbovú teplotu :hi: ) Čaj varím primárne sebe a havovi vždy kúsok odlejem. Občas dostane aj do misky, len tak, aby sa napil. Chutí mu zelený, šípkový aj harmančekový. Do žrádla dostáva aj roibos- zelený aj červený, maté, mätu, šípkový, repíkový, materinú dúšku, žihľavu,... A raz týždenne si obaja dáme kombuchu- to je vlastne kvasený zelený čaj.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: ČAJ

Poslaťod Sana » Sob 01.08.2009 9:52

super tema, ja som dost uchylna na alternativnu liecbu cize v zime slapeme len na cajoch a ked sme boli niekde v krcme (na caji samozrejme) tak mala vzdy dostala. Tak som velmi chcela vediet ci to robi aj iny lebo v zime by som jej chcela nosit teply caj. nejaku bylinnu zmes. hm?
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: ČAJ

Poslaťod Rehssi » Sob 01.08.2009 10:00

S čajmi opatrne čo sa týka dlhodobého pitia jedného druhu. viem, že mäta ani harmanček sa nesmú užívať dlhšiu dobu v kuse, určite to platí aj o iných druhoch. Čaje totiž drogy sú!!!
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: ČAJ

Poslaťod Sana » Ned 02.08.2009 9:19

tak asi je lepsie nejaky ovocny, matovy by som jej asi nedavala..??? :smile:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Mätový čaj

Poslaťod BullyStar » Str 05.08.2009 22:40

calwen píše:
Rika píše::haha: ... aj zdrave?... noo, aj kakao je prirodne a nesmu ho lebo je pre nich vysoko toxicke. Ale toto sú bylinky, nie drogy, ci...???

Mätový čaj sa môže podávať pri otrave, ale treba dávkovanie prekonzultovať s veterinárom.


noo mata ma omamne ucinky...rovnako ako salvia...ale nebudem tu robit reklamu :lol:




každá bylinka je svojim spôsobom droga viem o čom hovorím robím v predajni sypaných čajov. Na otravu je veľmi dobré aj mlieko. Ja bežne dávam mojim babám čaj, či už ako prevencia, alebo v prípade choroby ako napr. hnačky, zvracanie alebo zápal močových ciest atď. Na hnačky a zvracanie čierny čaj najlepší puerh, alebo rooibos. Na močové zľatobyl obyčajná mám odskúšané. Prevencia rooibos s aloe vera :O)
nie je dôležité, koľko máš peňazí a koľko dlhov, keď máš psa si boháč, www.bulty.sk
BullyStar
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: Bratislava

Re: ČAJ

Poslaťod shishi » Pia 18.12.2009 18:20

ja zvyknem obcas spravit slaby caj... bylinkovy sypany, vacsinou rucne nazbierane bylinky... 1.x ked mala necely rok a boli sme na chate a bola jej zima, lebo este nebola vykurena... samozrejme nebol teply, ale pomohlo, prestala sa triast... tiez jej ho obcas dam, ked jej hapruje zaludok, alebo len tak na chut... medovka, materina duska, repik....
:ahoj:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: ČAJ

Poslaťod sjulia » Pia 18.12.2009 18:41

Pri ťažkostiach so žalúdkom, vracanie, hnačky je výborný čaj (odvar) z dubovej kôry. Pozor nie dlhodobo, max. 3dni...
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: ČAJ

Poslaťod vuk » Sob 19.12.2009 11:27

Rika píše::haha: ... aj zdrave?... noo, aj kakao je prirodne a nesmu ho lebo je pre nich vysoko toxicke. Ale toto sú bylinky, nie drogy, ci...???

spomenulo sa uz - ano caj /najma pravy ale aj bylinny, preco nie/, moze byt drogou, ako akakolvek latka, na ktoru sa vyvinie zavislost a ovplyvnuje psychik./fyzicno.
ale pri bylinkach sa pouziva slovo droga ako oznacenie bezne, staci zalistovat v nejakom vacsom atlase liecivych rastlin - suvisi to najma s obsahom ucinnych latok

Maxovi som este caj neskusala davat, skor do jedla v maziari rozdrvene suche bylinky, myslim, ze oba sposoby mozu byt fajn alternativa k tabletkam, ci preventivne alebo pri niecom lahsom
:jop:

edit: este mi napadlo - bona hore spominala masticku pri aromaterapii, mam dalsi recept
- vynechavam vazelinu, je to ropny produkt a koza ju nedokaze vstrebat
- do horuceho oleja /slnecnicovy, iny .. olivovy lahko podlieha skaze/ zamiesat bylinku /drogu.)/, aku chceme pouzit, ja som robila nechtikovu, cize okvetie nechtika, nechat prevriet /ak chceme zvysit ucinnost, nechame vychladnut a na druhy den pridame cerstve kvety a znovu nechame prevriet/ - - - precedime. olej moze ziskat farebny nadych podla pouziteho kvetu.
- takyto bylinkovy olej zas zohrejeme a vmiesame do neho vceli vosk /najlepsie priamo od vcelara.), ja mam zdroj..ale da sa kupit v obchodoch so vcelimi produktmi/ v pomere 10:1 - 12:1, miesame, kym sa vosk nerozpusti a cela masa nezacne chladnut /mozeme pridat kvapku nejakej silice, kvoli voni, vona pouzitej bylinky moze byt prerazena prirodzenou vonou oleja, zalezi od druhu/
- cize miesame, kym nevychladne, mala by to byt pekna kremovita hmota, ak sme pridali viac oleja, viac olejovita
- nacapujeme do nadobiek, oznacime zlozenie, napiseme datum
- malo by sa drzat v chladnicke a nie na svetle /ak je nadobka priesvitna/ a do pol roka/roka spotrebovat, ale skusenosti su take, ze je mam taketo masticky v kupelni na policke a ked niektora vydrzi aj rok, ze ju nespotrebujem, nepokazi sa
/raz som pouzila olivovy olej a pokazila sa/
- pouzitie - siroka skala podla pouzitej bylinky a ked sme v dogfore - urcite nie len pre ludsku pokozku


edit2: a proti parazitom - teatree olej + bylinna alpa -> nakvapkat na koren chvosta a za usi /na obojok je dobry napad/
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

Re: ČAJ

Poslaťod stWhippet » Str 23.12.2009 20:33

mne zasa vet vyslovene odporucil pre mojho siciaka repikovy caj....trhal mu totizto zub, tak na ukludnenie - pekne cerstvy (vlazny samozrejme) do misky namiesto vody aby si prezvachtlal papulku a aby sa mu ta rana ukludnila a stiahla....super zabralo :jop: :dancing:
Alebo aj mojej vipetke som repikovym odvarom potierala zacervenane labky (alergiu mala na pokosenu travu teraz je to uz v pohode) - no a tiez jej to super zabralo :yes:
Obrázok
stWhippet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Hruboňovo - 18km od Nitry (pekne tichúčko tu je)

Re: ČAJ

Poslaťod krista » Pon 28.12.2009 12:50

Včera mi chlpatý vychlípal 1/2 šálku bazového čaju s medom,zabudnutého na stolíku :ach: A repík,za tým sa ide zblázniť,ak sa stane že treba ranky ošetriť,urobím trochu viac a kým omývam ranku vo vani on si uchlipkáva mok :angel:
Offtopic: dúfam že aj baza je ok :otaznik:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy