Vápnik ako doplnok

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod kessina » Štv 22.01.2009 20:45

mackie- dakujem za vysvetlenie :lol: no aj tak ho doma nemame :smile: tak vyriesim docasne nejak inac :yes:
este taka otazka, kolko by toho mal zjest?
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Whip it » Štv 22.01.2009 23:54

V 1 grame vaječnej škrupiny je 340 mg Ca, šteňatá potrebujú denne 100 mg Ca na 1 kg hmotnosti...čiže to vychádza na cca 2 g škrupinky týždenne na kg váhy hava.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod kessina » Pia 23.01.2009 11:10

a mozem mu dat tu skrupinku s maskam, ked papa?
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Whip it » Pia 23.01.2009 15:14

ano, jasne :no: , k comukolvek...
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod kessina » Pia 23.01.2009 15:35

dakujem :lol: a este mam teda jednu otazku, tu skrupinku mu mozem davat napr. raz za tyzden alebo raz za dva tyzdne? vyratat si kolko potrebuje na tyzden alebo mu to mam davat kazdy den?
kessina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Švajčiarsko

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod mirka22 » Str 28.01.2009 12:25

ahojte,ja mam 3,5mes.psika a doteraz som krmila len granulami HILLs ale po precitani stranok prejdem asi na varenu stravu.mam mu potom pridavat vapnik a dake vitaminy?o skrupine som uz pocula aj ja.myslim ze to bude lepsie ako nejaka chemia.
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Whip it » Str 28.01.2009 16:13

pri varenej urcite musis, pri vyvazenom BARFe to nemusis sledovat :ahoj:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Lucifer » Pon 09.03.2009 14:10

Davam Vam do pozornosti nasledujuci clanok. Dostala som ho vo worde od panicky Izaakovho tatka, ale kedze mal 8 stran A4(aj preto som ho sem nedala skor), tak som ho skusala vyhladat na nete v inej podobe a hla...tu ho mame...http://eshop.cerberus.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=31 Je sice dost dlhy, ale velmi zaujimavy... :no: Neviem, co si o tom mam mysliet a preto by som velmi rada vedela aj Vas nazor... :poklona: Dakujem :jop:
P.S.: Ja viem, ze si v tom clanku (lepsie povedane v jeho zavere) nahanaju "vodu na svoj mlyn" ohladom nejakych nimi propagovanych vyrobkov, ale mna zaujima nazor na odbornost a reliabilitu danych tvrdeni... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod 1bubko2 » Str 12.08.2009 10:21

AHojte moj havo nejako nerastie :ua: za posledne 2 tyzdne nenarastol :( ....za prvy tyzden narastol asi 3 cm , dalsi asi 1 cm a posledne dva tyzdne nic ....je otazne ci ho meriame spravne....ale aj tak ...uz tak je na svoj vek maly a lahky ...myslela som ze to dozenie ,ale nejako nerastie ....tak som rozmyslala ze ked sa nema velkym plemenam pridavat vapnik aby rychlo nerastli a nemali problemy s klbmi a tak......ale ked nerastie nemala by som mu pridavat biocal? krmime ho varenou stravou a striedame s Pro Nature ale musime ich zmenit alebo uplne vynechat lebo ma z nich pravdepodobne hnacku :hmm: a nechce ich uz zrat ...jedine ze by boli zmiesane s varenou ale to sa nema že. nie som si ista ci mu davame dost
myslite ze mozem ten vapnik pridat alebo ho mam nechat nech si rastie-nerastie ako chce ? :ua:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 12:51

A kolko ma teraz cm? ved takyto velky psik rastie do vysky dlho,moj RR ukoncil rast,az ked mal rok,potom uz iba naberal svalstvo :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod meraja » Str 12.08.2009 13:09

Veľké plemená rastú do dvoch rokov čiže ešte ti narastie dosť a to meranie nie je až také správne.Ja svojmu bernardínovi raz nameriam 69 a raz 73 cm.Takže tak.Nemusíš sa báť,rýchly rast tiež nie je najlpeší
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod lucik » Str 12.08.2009 13:28

meraja, do vysky rastu tak maximalne do roka, potom sa uz len dotvara kostra (resp. telo) - mohutneju, osvaluju sa..
moja fena od 9 mesiacov nevyrastla do vysky nic, iba sa jej zmenili crty - zhranatela (do cca roka aj kusok bola taka steniatkovsky obla v tvari aj kostre, teraz je taka hranata :heh: )
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod 1bubko2 » Str 12.08.2009 13:36

no len on ma priblizne 56 cm a 25 kg :ua: a ked si pozriete tabulku tu http://www.swiatczarnegoteriera.republi ... tabele.htm tak je to velka bieda :ua: .....o tyzden budeme mat 6 mesiacov.a mame velkost ako 4 mesacny . :hmm: ....sice mi povedala chovatelka ze jej stena tiez bolo male podla tabuliek a teraz ma hafan 79 cm 55 kg ..je to brat mojho Dereka mamy...ale aj tak...my chcceme byt velky :smile:
Naposledy upravil 1bubko2 dňa Str 12.08.2009 14:13, celkovo upravené 1
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod leuska » Str 12.08.2009 13:40

Pokial boli velky obaja rodicia,bude aj on :yes: Ked si myslis,ze ma nizku vahu,chod k vetovi,ci nema nejake gastro problemy,ak nie,pockaj, urcite dorastie :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: nerastie..pridat vapnik?

Poslaťod meraja » Str 12.08.2009 13:43

lucik tam kde som čítala toto nebolo písané kde rastie ale,že do dvoch rokov rastie všobecne čiže asi aj svalstvo a tak.
bubko svojho psa neporovnávaj s inými,možno teraz ide pomaly a neskôr ti vyraší vysoko.a hlavným činiteľom pri výške je genetika
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy