Obilniny

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vločky

Poslaťod rybicka » Pon 26.05.2008 7:25

Marco Varhol, chodi tam, pretoze byva v juznych cechach a kedysi krmila granulami z ciech, ale psom to nesadlo, tak vyskusala tieto a krmi nimi uz cele roky a je spokojna...a do Rakus ma blizsie ako napr pre dovoz z Prahy, pretoze ma 3 vlkodavice a to je zradla a zradla na mesiac....
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Vločky

Poslaťod dog academy » Uto 27.05.2008 22:43

Aj firma Arion robí ku granulám vločky.
dog academy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36

Re: Vločky

Poslaťod Linduska » Ned 01.06.2008 14:22

presne vlocky ako vlocky to je jedno, ved je to len zlisovane zrno a nie je medzi nimi rozdiel :)
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Obilniny

Poslaťod ajuska » Štv 24.07.2008 13:43

Ulfheiðr píše:AKo to máte s konzumáciou obilnín?
Viggo to strašne lúbi. HOcičo. Vlkočky, zrná, všeliáke racio tyčinky (s primeraným zložením samozrejme) a na hociaký spôsob. Surové, sprarené, varené, pečené..
A čítala som, že nadmerné množstvo vlákniny v strave už znemožňuje poriadne trávenie psa. Je to pravda?

ked psík papá vlakninu, ale pritom pije vela vody, mal by mat lepsie travenie..nie??mozno sa mylim...u ludi, je to tak, no pokial jedia vela vlakniny a nepiju dostatok vody, tak to ma negativny ucinok...mozno splietam uplne blbiny :lol: ..opravte ma, rada sa priučím..
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Obilniny

Poslaťod Efa » Štv 24.07.2008 14:16

hmmmm ale ved aj do granul sa pridavaju obilniny, takze nevhodne urcite nebudu. Doma mam knizku "Spravna vyziva psov" a tam v prehladovej tabulke vhodnej stravy su obilniny uvadzane aj z energetickou hodnotou a odporucanym mnozstvom. a aj vzhladom k ich obsahu si myslim ze su organizmu psa aj prospesne, netvrdim vsak ze ako hlavna zlozka potravy, ale v malom mnozstve urcite neuskodia ....
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Obilniny

Poslaťod Amaguk » Štv 24.07.2008 14:24

Efa, o tej vhodnosti by sa naozaj dala viest polemika, to, ze sa nieco pridava do granul, este neznamena, ze je to vhodne alebo, ze to nemoze sposobit problemy
napr. vela potravinovych alergii u psov vznika na psenicu, dokonca aj na ryzu, ktora sa este donedavna davala ako hypoalergenna potravina
takze ja to take dvojsecne
zial, v tych granulach su prave obilniny hlavnou zlozkou, hoci su pre traviaci trakt psa dost zatazou a maju slabsiu nutricnu vyuzitelnost

faktom je, ze v prirode psi ani vlci obilniny nezeru, jedine v natravenom stave ako sucast zaludkov malych hlodavcov
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obilniny

Poslaťod mon » Pia 15.08.2008 12:02

kamos mi povedal ze on dava svojmu do granuly ryzu...ze koli vapniku ale to je blbost nie???? sak v ryzi je skrob a nie vapnik....alebo sa mylim???
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Obilniny

Poslaťod Nia » Pia 15.08.2008 15:52

mon:nie som odbornik na stravu, ale ani podla mna v ryzi vapnik nie je...ked mu chce davat nieco v com je vapnik, tak vhodny je biely jogurt alebo tvaroh.
znama nam poradila, ze svojmu psovi kupila ovsene vlocky a to zjedol jedna radost.ja som v rakusku kupila speci vlocky pre pesov a raz som mu to dala a pokakal sa z toho..najskor som si myslela ze to bude tym, ze som mu to zaliala troskou mlieka, ale potom som skusala a mlieko znasa dobre, takze najskor to bolo z toho mnozstva vlakniny
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Obilniny

Poslaťod mon » Uto 19.08.2008 14:43

to je dobry napad ten jogurt :jop: ....ja mojej nikdy nedavam jogurt, lebo neviem ako nan zareaguje jej zaludok, ale ked ho zjem, tak jej dam vyoblizovat kelimok...sa ide za tym zblaznit....celu hlavu do neho strci :lol:
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Obilniny

Poslaťod Betka » Uto 19.08.2008 14:51

My dávame pravidelne cestovinky :smile: . Niekedy to bola ryža, ale toto jej chutí oveľa viac...
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Obilniny

Poslaťod mon » Uto 19.08.2008 14:59

to je v tom ze moju z ryzi prehana, tak jej ju nemozeme davat. :ua:
zivot musi byt hrozny zlocin ved inak by sme zan nedostali trest smrti...
mon
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Demandice...to je taky zapadakov 4km od Santovky

Re: Obilniny

Poslaťod mairi » Štv 18.02.2010 15:26

Otázka:
je pre psa vhodná klasická ovsená kaša? (teda povarené vločky s mliekom)? a ak hej ako často sa môže dávať.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Obilniny

Poslaťod blackcat8885 » Uto 06.04.2010 10:11

mairi ja nasim taku kasu davam asi raz za tyzden ale vzdy dam asi 2 tretiny vody a len asi 1deci mlieka,(pripadne dosypem aj trochu kukuricnej krupice),aby ich neprehnalo kedze pokial viem vacsina psov zle travi klasicke mlieko
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Obilniny

Poslaťod Bee House » Uto 06.04.2010 15:10

no ja davam obilniny bezne: kazdy den dostane bud sparene ovsene vlocky, cestoviny alebo ryzu :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Obilniny

Poslaťod Macush » Uto 06.04.2010 15:34

Moj by ryžu nezjedol ani keby čo bolo, neviem prečo :ach: asi preto že sa mu lepí na fúzy :ha: ani cestoviny moc nemusí, takže dávam ovsené vločky :ahoj:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy