Držiak na bicykel

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Držiak na bicykel

Poslaťod bladedog » Uto 20.10.2009 14:39

Ahojte neviete kde by som kúpil walkydog držiak na bicykel aby som mohol jazdiť som psom po pri voziku ? :smile:

http://www.images.dogforum.sk/files/jd5 ... 0pftwd.jpg
bladedog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Banská Bysrica

Re: Walky Dog Bike Leash držiak na bicykel

Poslaťod WhIsPeR » Pia 30.10.2009 18:33

WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Aky drziak na bicykel?

Poslaťod loop1 » Ned 28.03.2010 12:15

Ahojte,

pouzivate niekto drziaky na bicykel pre Vasho milacika? Mam na mysli drziak, kt. je vyrobeny k tomuto ucelu...

Velmi radi chodime so svojim beaglom na dlhsie prechadzky. Krasne dokaze chodit vedla bycikla aj 15 km navolno. Ale kym ho mozeme takto pustit, musime sa dopravit cez mesto (cca 2,5 km) a tam ho urcite nemozem este pustit (auta, cesty, zakaz volneho pohynu psov, atd.).

Preto zhaname dobry drziak pre psa na bycikel. Zatial sa nam velmi paci tento:
http://www.baron.cz/pes/drzak-na-kolo-pro-psy-249-k-KP000009-X000760-X000767.html

Obrázok

Je vraj navrhnuty tak, aby bolo tazisko psa a cloveka vzdy v rovnovahe - zabrani sa tak nechcenemu tahaniu psa, pripadne padu z bicykla. Zaroven sa eliminuje az moznost, ze sa nam nas Jimmy zaplatenie pod kolesa... :heh:

Ake mate skusenosti?
Co pouzivate vy?
Obrázok
Tricolor beagel JIMMY DARKSAN, nar. 5.3.2008. váha 15 kg, výška 41 cm v kohútiku.
loop1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Aky drziak na bicykel?

Poslaťod Poca » Ned 28.03.2010 18:22

Este je moznost naucit psa ist v predu, priviazat ho o prednu cast bicykla, naucit ho stranove povely... obcas sa nam ale stava ze Bria obieha ludi tesno a oni potom hisacia.. A myslim, ze keby som jej dala toto, tak by som isla zadnym kolesom dopredu.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Aky drziak na bicykel?

Poslaťod Offca » Ned 28.03.2010 18:35

"..išla zadným kolesom dopredu" ... a si si istá, že "išla"??? :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Aky drziak na bicykel?

Poslaťod loop1 » Pon 29.03.2010 9:13

Ahojte. Nooo, povely doboku by sme neradi ucili. Mam omnoho lepsi pocit, ked je pes pri mne - po boku :lol:

Prave preto chceme vediet, Vase skusenosti s roznymi drziakmi na bicykle... :smile:

Zatial to robime tak, ze nas biglik chodi na voditku, ktore drzim v ruke, pripadne si pomozeme tak, ze voditko mam "poloznene" na riaditkach a pridrzujem ho rukou...

Ako to riesite vy?
Obrázok
Tricolor beagel JIMMY DARKSAN, nar. 5.3.2008. váha 15 kg, výška 41 cm v kohútiku.
loop1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Aky drziak na bicykel?

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 29.03.2010 9:16

osobne môj pes ide pri bicáku, ale neriskovala by som NIKDY, že ho uviažem pevne k bicáku. nikdy. pretože raz mu hrabne, uvidí zver, zacíti niečo na zemi, prudko zastaví a nemusí to skončiť dobre. vodítko mám v ruke a v prípade potreby ho môžem pustiť a predísť pádu svojmo alebo ešte horšie pádu na psa.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Aky drziak na bicykel?

Poslaťod Akami » Štv 08.04.2010 20:18

Ja mam tento http://www.mojmilacik.sk/cyklisticky-se ... od-bicykla A som maximalne spokojna. Povodne som sice uvazovala o tom, co si sem dal link nan, lenze cena zan bola pre mna privysoka. Tento som v beznom chovaku kupila za 8,50 e /aj na tejto stranke ho maju predrazeny/ co je neporovnatelne nizsia cena. Psik moze byt pripnuty napevno, alebo tak, ze pri silnejsom potiahnuti sa sam uvoni /je to riesene formou sucheho zipsu, povodne som tomu velmi neverila, ale je to ozaj skvele/. Pritom je na vodidle s amortizerom, tak ked aj trocha potiahne, velmi si to neuvedomuje on ani cyklista. Ja mam este za bicyklom pripnuty vozik v ktorom veziem deti a priznam sa, ze sa za nami otacaju stale ludia, lebo to sa az tak casto nevidi.
Osobne som toto volila, pretoze mi voditko v ruke proste prekaza a tiez mi nevyhovuje ani ked nasa Terry ide v predu a taha. Chcem proste aby bola vedla bicykla, s tym ze uviazana je len tam, kde ju chcem mat trocha pod kontrolou, inde, kde sa da, ide na volno.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod Bebis » Pia 17.02.2012 19:14

chcem sa spýtať na toto: http://www.mojmilacik.sk/cyklisticky-set-pre-bezpecnu-vzdialenost-psa-od-bicykla je to vhodné aj pre veľkého psa, prípadne, či sa to nerozoberie, ak trochu potiahne :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod Betka » Pon 20.02.2012 12:12

Keďže je na tej fotke veľký pes tak určite áno, ale takýto držiak by som ja osobne nechcela nikdy. Ja si to dokážem predstaviť asi tak, že by som šla zadným kolesom dopredu, ako to tu napísala dávnejšie Kvetka.
:prd:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod Niqi & Kora » Pon 20.02.2012 13:17

Taky drziak som si minule pozerala v aquaristike a som rada, ze som ho nekupila. V mojom okoli je vela bike-chodnikov a strasne vela ciklistov..keby som mala Koru pripevnenu o tycku vzadu tak si myslim, ze by sme na chodniku zaberali vela miesta a ostatnym bikerom by sme zavadzali :ua: . Nasla som este nieco taketo co sa da pripevnit k biku, co si o tom myslite? Najradsej by som mala volne ruky, ale sa bojim, ze keby bola nejako inak pripevnena o bike, zeby sa stala nehoda. Asi si kupim pomocne kolieska :lol:

Obrázok
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod Sunny » Pon 20.02.2012 16:58

:oo: Ty brďo, to je čo za vynález. Neviem si predstaviť, čo by to spravilo so psom, keby som na tej kolobke padla.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod Niqi & Kora » Uto 21.02.2012 7:09

no..ved prave to :lol: asi sa to viac hodi pre vacsie psy a majitelky ktore vazia priblizne tolko co pes, alebo menej :joint:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod elfinka » Pon 07.09.2015 11:49

Rozhodla som sa risknut psa priviazaneho o bicykel, vyber padol na trixie drziak s pruzinou:
Obrázok
(klikatelny obrazok)

Jedna neprijemna vlastnost je, ze ked pes potiahne moc tak mi otoci sedadlo, dvak som voditko co bolo v baleni musela vymenit za dlhsie. Inak sa to ale celkom da pouzivat aj s pomerne neposlusnym maxipsom, len som furt pripravena zoskocit :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Držiak na bicykel

Poslaťod Rehssi » Pon 07.09.2015 12:33

máte niekto typ kde kúpiť držiak na psy čo idú vpredu? Akúkoľvek srandu čo udrží nečakane povolené vodítko od kolesa
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Záprahové športy