nemecký Ovčiak do zaprahu

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Sunny » Štv 11.02.2010 15:39

Mackie píše:nie, neda sa, tie psy na to nemaju predispozicie, ak chces tahacieho psa, vyber si tahacie plemeno


Ja len doplním - ťahať na "hobby" úrovni (bežné preteky tu v SR, ČR a tak) sa dá viac menej s akýmkoľvek psom, ktorého to baví. Pri ovčiakovi je dosť veľká šanca, že ho to baviť bude, keďže väčšinu ovčiakov baví všetko, čo po nich pániček chce. Ale človek nemôže čakať, že sa stane majstrom Európy v longu so záprahom NO... Iditarod ani nehovorím, to je ďaleko ďaleko za hranicami nie len reality, ale aj snívania :heh: Keď má niekto vrcholové ambície, treba na to špičkových psov, určených práve na ťahanie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 11:26

nemal som zrova na misli IDITAROD ale niečo podobne, dlkšie trate.

No OK dik za vaše nazori, už mam vibrane 3 šteneta Aliašskeho Malameta za dobru cenu, dokopi 130€, mam hafo času a dosť velke prestranstvo na ich vicvik, no s peňazmi bede mierni problem a potrebovel by som vedieť, kde bi sa dalo lacne kupiť voditka, a tď. na cicvik a potom sane okrem predajne v Rajci. trebers aj na internete, čo som ja hladal , v okoli P.B som nič nenašiel.
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Offca » Pia 12.02.2010 11:31

Ujha, tutok to začína byť reálnee :zima: A budeš dávať aj Interview do Discoveráckeho serálu o Iditarode?

Btw. už je to tu :offtopic:, kedže téma je o ovčiakovi v záprahu.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Mackie » Pia 12.02.2010 11:36

Milan ale so psami bez preukazu povodu nebudes moct sutazit v papierovych kategoriach
najprv musi tie psy vychovat, zdravo krmit, minimalne rok ziadne tahanie ako si ty predstavujes, este mas kopu casu na nakup sani a ineho vybavenia
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 11:48

Kto tu hovore že hned ťahať, (mam doma hafo knih o tom, len v jedne bol aj prave ten NO a ŠO, neverel som tomu,radšej som sa opital na tomto fore, ta kniha je z Anglickeho prekladu, možno v nej ničo zmrvili). prvi rok budem učiť zakladny vicvik a potom sa uvidi čo sa z toho vikluje, už to dokazal jeden člen našej rodini.
A sane to len do predstavi do buducna, kolko to tak asi bude stať. hada ich nebudem hneď zajtra brať
A na papieraky mam nato segru.
__________________________________________________________________
Lidi, vam chiba trocha davať jednotlive veti do obrazu. ja nerad priliš rospisujem, takže to vizera trocha drbnuto ale kdo použiva mozog pride na to!
Naposledy upravil Milan_von_kukucka dňa Pia 12.02.2010 11:54, celkovo upravené 2
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 11:49

Na Iditarod nepotrebuje papierakov
ale dostat na Iditarod z nasich podmienok je podla mna praticky nemozne - treba sa prestahovat niekam na sever, najlepsie priamo na Aljasku, psy z nasich klimatickych a terningovych podmienok nemaju velmi sancu uspiet na najtazsom preteku sveta
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 11:50

Milan_von_kukucka píše:Kto tu hovore že hned ťahať, (mam doma hafo knih o tom, len v jedne bol aj prave ten NO a ŠO, neverel som tomu,radšej som sa opital na tomto fore, ta kniha je z Anglickeho prekladu, možno v nej ničo zmrvili). prvi rok budem učiť zakladny vicvik a potom sa uvidi čo sa z toho vikluje, už to dokazal jeden člen našej rodini.

ake knizky mas?

jeden clan vasej rodiny pretekal na Iditarode? :oo:
a nebolo by lepsie, keby si sa radil radsej s nim? Od nas nikto na tychto pretekoch nebol
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Sunny » Pia 12.02.2010 11:51

Aj u nás môže pretekať bez PP - ale nemá šancu uspieť v konkurencii ESP a AH... A vôbec, ak to nie sú psi od nejakého mushera, bez PP by som nebrala, moooc veľká šanca, že nebudú úplne zdravotne fit.
A brať si 3 malamutov a zháňať lacné vodítka, lebo problém s peniazmi :pac: Za čo chceš potom kŕmiť, keď vodítka sú problém? Dobré sane stoja okolo 400€, k tomu postroje, šnúry, cesty na preteky... Pri týchto výdavkoch sú nejaké vodítka ako zadarmo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 12:06

knihy :hystorie psíh plemen od G.a L. Hausmanovi nedavno kupena cez gorila.sk
take dve staršiepo pra-dedovi 1986 preloženu z Ang. do češtini : aliašské psí záprahy , 1984-spravnej aljašský mašer to je ta kniha, a kopu inich o vicviku
a na počudovanie mam PP inač by som ih mal za 75€
Sunny - praveže mam na krmenie
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod aksniteb » Pia 12.02.2010 12:22

A neporadíš aj mne, kde sa dajú kúpiť malamuty za takú super cenu?
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 12:26

Milan, a mozes nam poveda, kto z tvojich pribuznych pretekal na Iditarode? ja som totiz o nikom zo Slovenska nepocula :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Offca » Pia 12.02.2010 12:37

Tí ľudia, pretekári na týchto dlhočizných pretekoch, sa do toho prostredia narodili, majú celé chovy pozostávajúce z niekoľkých desiatok psov, starostlivo selektujú psy na konktérne pozície, len smietka zo všetkých tých odchovaných vrhov (a nie sú to malamuty, tie nemajú čo do rýchlosti šancu konkurovať) sa dostane do pretekajúceho záprahu. Majú sponzorov, lebo financovanie je pre jednotlivca ťažko možné
... a ty chceš pretekať s troma malamutmi, pričom sane zháňaš v okolí Považskej Bystrice.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 12:42

čo ja viem to som len tak do obrazo napisal, že čo iditarod bolo prve co ma napadlo no to je natolko sväte že to nemôžem uvisť ako priklad? :nie: tu ma chapu len ludi a s považia? skratka pes na long.
Offca nie 3 troma , no asi hneď 15 bi bolo na začiatku na mna moc, 15 vicvičiť za rok? to by mi museli minimalne 5. pomôcť, a som ja a semtam bratranče, no a ti vidavky bi boli privisoke na začiatok
Naposledy upravil Milan_von_kukucka dňa Pia 12.02.2010 12:49, celkovo upravené 1
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Mackie » Pia 12.02.2010 12:46

Milan_von_kukucka píše:Lidi, vam chiba trocha davať jednotlive veti do obrazu. ja nerad priliš rospisujem, takže to vizera trocha drbnuto ale kdo použiva mozog pride na to!

tak zacni od seba, toto je financne narocny sport, a cena sani je zanedbatelna, hlavne ak uz teraz zhanas lacne obojky a voditka
na samotny sport potrebujes kvalitu a ta nie je lacna, a ak teda mas nastudovane veci okolo toho, pozri si aj temy v tomto fore, su tu rady ohladne vsetkeho co na tahanie potrebujes, aj eshopy, aj ceny, spocitaj, a potom ako radis, pouzit ten mozog a skus prist na to, ci si schopny uzivit 3 psov a veci okolo zaprahu
a drzim palce, aby ani jeden z tych psov nemal niekde v rodokmeni choroby klbov a po roku si nezistil, ze nic z neho

a tebe chyba zase pravopis, a nikto do teba nerype, len si proste necitatelny, tak nepis tak, aby to vyzeralo drbnuto, ale pis zrozumitelne a jasne, a mozno ta niekto zacne brat vazne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 12:54

asi ste ma zle pocopili, momentalne študeje (pre mna to bude vinosne povolanie) takže zatial to všetko neutiahnem finančne, tak začnem s minimum čo momentalne uhradzam z rôznich brigad.
Chcel som sa dozvedieť či sa to DA alebo NEDA, to bolo vše.
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy