nemecký Ovčiak do zaprahu

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 12:56

Sory, ale na zaciatku si napisal, ze chces bezat Iditarod a potom, ze ktosi z tvojej rodiny to dokazal
tak
po A. pis tak, aby bolo jasne, o co ti ide
po B. ak mas v rodine niekoho, kto beha longy, preco sa neobratis na neho? Tu nikto s behanim longov skusenost nema...

Offtopic: a po C. tie hrubky v tvojich prispevkoch su fakt strasne :ach: u vas v skole si na pravopis asi velmi nepotrpia
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:03

Milan_von_kukucka píše: Chcel som sa dozvedieť či sa to DA alebo NEDA, to bolo vše.

neda - BSO (aby sme sa vratili k tvojej povodnej otazke) nie je vhodny pes na takyto druh sportu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Offca » Pia 12.02.2010 13:07

Amaguk, z iného súdka.

Teoreticky sa to DA. Chod to toho a časom zistíš na vlastnej koži, aké úskalia to prináša. Niektoré sme načrtli. Ale ak sucho chceš vedieť, či sa pretekať s takým psom dá, tak ANO DÁ.

Pár ľudí preteká aj s jack russelmi. Jedno, v akej kategorii. Pretekajú. Dá.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:10

musim trvat na tom, ze sa to NEDA - zadavatel sa totiz pyta na long s jakom russelom do longu nepojde nikto, ani ty by si s Tessiou do longu nesla, predpokladam :no:
to je imho ako behat agility s bernardinom - teoraticky ba i prakticky ho to mozes naucit (a nejako ho narvat do toho tunela :lol: ) a mozno ho to bude aj bavit, ale s akym vysledkom a za aku cenu?
alebo ako ist so malou fiatkou s funkciou vacsej nakupnej kabele na offroad vylet - ta sa to len "odtial-potial"

Ono, keby bol BSO idealny pes na long, tak uz davno ten Iditarod (ci ien longove zavody podobneho typu) behaju :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 13:19

Amaguk píše:Sory, ale na zaciatku si napisal, ze chces bezat Iditarod a potom, ze ktosi z tvojej rodiny to dokazal
tak
po A. pis tak, aby bolo jasne, o co ti ide
po B. ak mas v rodine niekoho, kto beha longy, preco sa neobratis na neho? Tu nikto s behanim longov skusenost nema...

Offtopic: a po C. tie hrubky v tvojich prispevkoch su fakt strasne :ach: u vas v skole si na pravopis asi velmi nepotrpia



No tak moment, to som napisal? no to že mal pson ale to bolo ešte za ČSSR dajako 60´ rokoch, no to iditarod som môbec nemal namisi , (A) ja len tak že si so psami vibehneme len tak akobi "na turu" a aj ten nejaky zavok. mal som psov dajaky križenec Pitbula s NO a koliu, len tu sme už prežili a PsNO sme dali našej rodine ked sme sa nasťahovali do bytu ,natolko sa mi to zapačilo že to chcem zopakovať, len trochu väčším počtom psov a vzrušením na zavodoch. o rok sa sťahujeme znova na vidiek, to bi tam šlo.
po B obratiť sa nemôzem, lebo je 10 rokov mrtvi a nikto ini to nerobel.
Naposledy upravil Milan_von_kukucka dňa Pia 12.02.2010 13:21, celkovo upravené 1
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 13:20

Ja suhlasim s offcou. Da. Vsetko sa da, len vysledky su skor take, ze "zucastnil som sa", tak ako agility s bernardinom. Nemam bernardina, ale fundlak v tuneli (su si snad dostatocne podobni) :jazyk: :
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Offca » Pia 12.02.2010 13:22

Slovičkarme ďalej.
Bernardín na agility už behal, sú o tom videá na youtube.
A ked Tessnica má pred sebou dogtrekky na 100km, kludne by ich mohla ísť aj klusom, ak by na to samozrejme mala potrebnú kondíciu. Na akú najlepšiu kondičku má predpoklady, to je vo hviezdach. Možno by to dostačovalo aj na longový pretek.

Gro otázky ale nebolo,či je na to ovčiak ideálny. Ale či sa DÁ.
Nohy má, DÁ SA.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Daida » Pia 12.02.2010 13:24

Offtopic: pigie: krasna foto! a ten vyraz :love: mas nadherneho psa :hi:
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Milan_von_kukucka » Pia 12.02.2010 13:24

Treba to brať aj inak

"nie je dôležite vihrať, ale zučastniť sa"......no
Ale už mam zalusk nie na NO ale na malamuta
Milan_von_kukucka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Kača » Pia 12.02.2010 13:26

Kde si zohnal malamuty s PP za taku cenu ako si spominal?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 13:26

Offtopic:
daida247 píše:pigie: krasna foto! a ten vyraz :love: mas nadherneho psa :hi:

Nie je moja, ani pes :piskot: Googlovala som prednedavnom agilitiacich fundlov :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:27

piggie, s tymto ja nesuhlasim, podla mna tlacit psov do veci, na ktore nemaju tak celkom danosti ani fyzicke prepoklady, len preto, ze sa to akoze "da" je nezmysel :ach:
ani s bernardynom ani s fundlakom by som agi nerobila - a nielen kvoli tunelu, ale napr. aj kvoli skockam a a teda klbom

tak isto by som si nikdy zamerne nebudovala zaprah so psov, ktore nie su dlhymi rokmi preverena ako vhodne na tento druh sportu, len kvoli nejakemu experimentu. alebo dokazovaniu, ze sa to akoze "da"
taky long nie je ziadna sranda a pre psov, ktore na to nemaju fyzicke vybavenie, to moze hranicit s tyranim :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod pigie » Pia 12.02.2010 13:33

Amaguk, ale ked to pana a psa bavi, preco nie? :oo: Len preto, ze vypada to smiesne? Ja mam znamu, co robi so psom flyball a je to fundel :smile: A naozaj ich to bavi. :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:33

Offca píše:Slovičkarme ďalej.
Bernardín na agility už behal, sú o tom videá na youtube.
A ked Tessnica má pred sebou dogtrekky na 100km, kludne by ich mohla ísť aj klusom, ak by na to samozrejme mala potrebnú kondíciu. Na akú najlepšiu kondičku má predpoklady, to je vo hviezdach. Možno by to dostačovalo aj na longový pretek.

Gro otázky ale nebolo,či je na to ovčiak ideálny. Ale či sa DÁ.
Nohy má, DÁ SA.


to ale nie je slovickarenie, toto su dost podstatne veci, kedze sa zadavatel pyta na radu, ci je toto plemeno vhodne a ci by sme ho odporucili
a to, ze bernardin behal agility - sory, ale ja osobne si pomyslim, ze nema celkom kompletneho majitela, aj ked mnohi so mnou zrejme nebudu suhlasit, je totiz rozdiel medzi tym co je mozne, teda co sa "da" a co je optimalne

preto ani nikdy nebudem nikomu odporucat BSO ako psa vhodneho na long - len z dovodu toho, ze ma nohy a vie bezat :ach:
takze moja odpoved je stale rovnaka - nie, BSO nie je hodny pes na takyto druh sportu

a co sa tyka terminu Long - myslela som, ze si rozumieme, a ze nedebatujema o dogtrekkingu ale o zaprahovych pretekoch typu "Iditarod", ako to stoji v uvodnej otazke :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nemecký Ovčiak do zaprahu

Poslaťod Amaguk » Pia 12.02.2010 13:34

pigie píše:Amaguk, ale ked to pana a psa bavi, preco nie? :oo: Len preto, ze vypada to smiesne? Ja mam znamu, co robi so psom flyball a je to fundel :smile: A naozaj ich to bavi. :no:

kde som napisala, ze to vyzera smiesne? :nwm:
ja tie dovody vidim niekde ine, nie v tom, ako to vyzera...uviedla som ich vo svojich prispevkoch vyssie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy