Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 19.11.2007 10:11

Nuze.
nakoniec som si na Strbskom pozicala bezky. Bezky su pre mna taka neovladatelna zahada, ale bolo nam celkom dobre. Sidce som sa skoro zabila dole kopcom, ale potom to uz bolo fajn. najprv sme boli okolo plesa, ale tam sme furt zrazali ludkov, tak na druhy den sme sli na vyjizdku medzi Smokovcom a Novou Poliankou.
Psisko to zobral sportovo, nakolko som za nim na bezkach vravorala jak vozrala (som na nich 12 rokov nestala), takze tymto mu dakujem za trpezlivost :smile: a tesim sa na buduce. A fotky nemame. chvalabohu, inak by ste si mysleli ze pes taha veterny mlyn a nie mna :heh:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Štv 22.11.2007 16:39

Pouzivate na bezkach daky pas na priputanie psa? A aky? Uvazujem, ze daky kupim priatelovi, ale neviem ktory. :ua:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Amaguk » Štv 22.11.2007 16:46

ono su rozne druhy - pozri si napriklad http://www.propsy.eu/sedaky.pdf

my pouzivame toto: http://www.rockempire.cz/goodsdetail_ls ... nguageID=1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Štv 22.11.2007 18:10

Jj, sedaky su pre chlapov dobre, pre nas az tak nie - nevyhoda, ked nam treba cikat :ha:

Ja som si vyrobila opasok (podobny ako http://www.manmat.cz/web/data/gallery/40.jpg ), ten vpredu zapnem o "amortizer" a jedeme :lol: :heh: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Štv 22.11.2007 18:14

ja v pohode pouzovam ten skialpinisticky - je to celkom pohodlne, lebo pracky na oboch popruhoch po stranach stehien/bokov sa daju odopnut.
Okrem toho pri velmi tahavom psovi je rozlozenie sily tahu na spodny tah/zadok lepsi, lebo tah na ten pas prilis zatazuje krizovu cast chrbtice...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 23.11.2007 8:58

Tusim si ten skialpovy objednam :smile: ale aj ten cerveny z propsy je zaujimavy...
inak my sme boli prvy krat tak, ze som ho mala o bederny pas batohu. Ten batoh bol velky, takze sa moc nevydvyhoval, ale nejak extra pohodlne to nebolo
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod mika » Pia 23.11.2007 15:35

Amaguk píše:ono su rozne druhy - pozri si napriklad http://www.propsy.eu/sedaky.pdf

my pouzivame toto: http://www.rockempire.cz/goodsdetail_ls ... nguageID=1


dakujem :smile: Asi vyhra ten z propsy. Uvazovala som nad Manmatom, ale tento sa mi paci viac :smile:
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Poslaťod Rika » Sob 24.11.2007 11:05

Inak mne sa zda aj tento fajn, taky viac vyuzitelny http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=187 :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Amaguk » Sob 24.11.2007 12:28

na tom sa mi pacia tie rozne pridavne kapsicky - to je sikovne, ale vzhladom na to, ze mam fakt tahaca, tak mi to rozlozenie tahu kolo riti vyhovuje :smile:

pri tomto pase trochu neorozumiem popisu: pisu, ze POPRUHY KOLEM NOHOU (nevedou rozkrokem), pritom na tej fotke rozkrkom vedu...
tak neviem, ako to mysleli, hm
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Rika » Sob 24.11.2007 13:23

hehe, ved prave, ze aj mne sa na tom paci prave to :lol:

Jj, ja som sa nad tym tiez trosku zarazila, no zeby to mysleli tak, ze to nejde presne stredom, ale po krajoch :heh:
No zas, nie su lepsie tie, kt to maju prevlecene aj cez nohy - stehna?... taketo nie su moc nepohodne, nezavadzia to tam? :ach:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Rika » Štv 10.01.2008 14:26

Hehe, dnes som si s Biggy trošku vyrazila na bežky... na tom málo snehu čo tu máme :hi:
Biggy som mala na voľno, predsa sa tak vybehá viac, ešte k tomu na lúkach... :ha:

Vyrazili sme o 11:15 a domov sme sa vrátili o 14:00. Išli sme z L. Hrádku po hrádzi, potom popri Lipt. Petru cez lúky až za Vavrišovo. Rezli sme si to krížom popod dialnicu, ako vždy :no: :heh:

Pridám aj zopár photos...
ObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Amaguk » Štv 10.01.2008 14:55

Rika :jop:
a vidim, ze si so sebou vzala aj fotografa :lol:

mate aspon tu trochu snehu, co mate...u nas je vsetko fuc :ua: a najblizsie dni ani nehrozi...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 10.01.2008 15:57

:slzy:
sneh, nesneh... ale všade je strašne veľa ľadu. Proste všetko vytopené, len chodník je 3 cm vrstva ľadu. A to len tak nezleze. Bohača... ani behať, ani bicákovať, len si nohy zlámať. no hror..
Ok. už som sa vysťažovala.. takže Rika, krásne fotky, nech vám to kĺže :foto:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Rika » Pia 11.01.2008 18:43

No, veruže, len tá posledná photo nie je z môjho diela :lol:

Úlfheidr... dačo hovor, už mi tá "zima" lezie poriadne na nervy. Dnes je taký odmäk, že sme si vyrazili akurát tak na vychádzku, nie na bežky ako sme pôvodne plánovali. Už aj ľad sa roztápa, keďže prestalo mrznúť... preto sa nemôžme ísť ani korčuľovať, chúďa Biggy, takú má z toho radosť a nebude ju mať :plac:.

Už nám zrejme naozaj pri troche šťastia ostáva už len to Štrbské + zjazdovky. Zrejme si zajtra vezmem Biggy na lyžovačku, nech sa kus vybehá... aj tak s ňou nestihnem ísť na prechádzku, keďže zas budem celý deň mimo, s kamarátom.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re:

Poslaťod mia1 » Pon 14.01.2008 22:27

Rika píše:hehe, ved prave, ze aj mne sa na tom paci prave to :lol:

Jj, ja som sa nad tym tiez trosku zarazila, no zeby to mysleli tak, ze to nejde presne stredom, ale po krajoch :heh:
No zas, nie su lepsie tie, kt to maju prevlecene aj cez nohy - stehna?... taketo nie su moc nepohodne, nezavadzia to tam? :ach:


No ja som citala na nejakych ceskych strankach, ze prave tie sedaky, co to maju medzi nohami nie su velmi pohodlne. Velmi tam chvalia pas so sedakom od firmy Polar. Je to tam medzi nohami trochu inak riesene. Oblieka sa to ako nohavice a tie popruhy su okolo stehien, co sa mi celkom pozdava. Zataz je skor na zadku ako na chrbtici, co je tiez pozitivne. A do tretice cena je prijatelnejsia ako u Manmartu. :yes: http://www.polarpesek.com/czech/index.htm
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy