Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 10.11.2007 8:49

Budete niekto v zime prevadzat tieto krasne sporty?
(pulka: lyziar, boby-male sane, pes)
Aku vybavu pouzivate, mate bezky, normalne lyze, alebo backcoutry lyze...
chystate sa na nejake viacdnove tripy?

Obrázok
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Sob 10.11.2007 10:46

Urco budeme, uz sa tesiiim!
ja sa uz celkovo neviem dockat zimy - akurat kukam SP slalom zien a tisko i nahlas zavidim!
My robibe klasiku skj, my mame normalne bezky zakupene este za sociku - na tie nase vykony to uplne staci, lebo aj tak vacsinou chodime tu u nas "poza domy" od DD smer Dubravka - Dev Kobyla.
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 10.11.2007 11:43

aha, ja som si kupila BC lyze s hranami, pac som si nebola ista, ci ho na bezkach bez hran ubrzdim. Len este nemam boty a viazko. V pondelok idem objednat, tak hadam do vianoc to bude.
A mam taky plan. Po hrebeni Malych Karpat na Myjavu a odtial na Velku Javorinu a ukoncit to noclahom na Holubyho chate.Teda cestou tam samozrejme byvaky. S tadial potom sešup a prechod po poliach a lukach do Noveho mesta nad Vahom a vlakom dom.
Kto sa prida? Na toto asi frajera neukecam. jedine ze by siel na bicykli, lebo on nevie bezkovat :hi:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Aris » Sob 10.11.2007 11:57

Juj to budete len 15km od vas!!! myslim, ze mas celkom dobru trasu.
Ja by som tento sport robit nemohla, pac by ma psy neutiahli a asi by sa zbesnili. :ach:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Rika » Sob 10.11.2007 16:30

Ja Biggy brávam vždy. Na bežkách máme trasu z Lipt. Hrádku na Podbanské a naspäť... na Štrbské chodím na bežeckú bez nej, aby som nemala zle, že zničila stopu.
No a občas ideme na zjazd dolu Račkovou dolinou - to na carvingových lyžiach.

Jediný problém je, že mám malého, teda stredného psa, takže na ňu musím brať ohľad a síce má perfektnú kondičku, no nezvládne to, čo by veľký záprahový pes zvládol. Sily má poriadne, ono sa to nezdá, ale bígl má sily aj za 5 a nemá problém ma na rovinke utiahnuť, do kopca mi to tiež polovične uľahčuje.

Zatiaľ len takto, no veľmi ma to láka. Možno keď budem staršia, tak vymyslím niečo dlhšie, aj viacdňové. :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 10.11.2007 17:08

problem na Strbskom? Ja si pamatam, ze tam bola natiahnuta stopa na klasiku a potom rolbovy pas na korculovanie. no a po tom rolbovom pase podla mna kludne mozte ist. aj v cechach to tak robia v Jizerkach,ze so sanami alebo na lyzach idu tadial a je to v poho. teda ano, keby bol nejak velice odmaknuty sneh, tak by tam asi zanechala diery, ale inak..

Jooj, a na polia medzi hradkom a podbanskym sa veeelice tesim,. ze uz je tam sneh :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Sob 10.11.2007 17:38

No uvidím teda, chcela som ísť už tento víkend, ale zistila som, že nemám technický benzín a neviem nájsť škrabku (ale tá sa dá nahradiť), takže príprava bežiek na prvú jazdu ešte kúsok počká. No budúci víkend sa už dúfam vyberiem. Trošku to tam okukám a potom sa rozhodnem, či druhý deň vezmem aj Biggy :smile: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 10.11.2007 17:39

chjo, tisko zavidim, tak si pekne zalyzuj. ja sa zatial len kukam na lyze bez bot a viazania :slzy: :ach:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Sob 10.11.2007 17:44

Dakujem, tebe prajem aby si mala vybavicku co najskor plnu a mohla vyrazit.
Ja uz len dufam, ze sa nepozabudnem a neprehnam to ako minuli rok, ze som si na druhy den ani sadnut nevedela, co som mala taku svalovku. :heh: :hi:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 10.11.2007 18:05

jooj, no tak to sa mi stava na lyzach kazdy rok, ze mam po prvom dni svalovku. nejak si ten pohyb na suchu neviem natrenovat :smile:
minulu zimu som tyzden nevedela ist dole schodami ako to bolelo
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Ned 11.11.2007 12:09

Úlfheidr píše:aha, ja som si kupila BC lyze s hranami, pac som si nebola ista, ci ho na bezkach bez hran ubrzdim. Len este nemam boty a viazko. V pondelok idem objednat, tak hadam do vianoc to bude.
A mam taky plan. Po hrebeni Malych Karpat na Myjavu a odtial na Velku Javorinu a ukoncit to noclahom na Holubyho chate.Teda cestou tam samozrejme byvaky. S tadial potom sešup a prechod po poliach a lukach do Noveho mesta nad Vahom a vlakom dom.
Kto sa prida? Na toto asi frajera neukecam. jedine ze by siel na bicykli, lebo on nevie bezkovat :hi:


na BC lyziach sa ti pojde lepsie hlavne z kopca :smile:
ja na bezkach viem chodit len po rovine :heh: a to pritom celkom slusne lyzujem na zjazdovkach...

ten vylet je dost brutal, neviem, ci by som si trufla take nieco absolvovat v zime :ach:

Inac, s tym Strbskym - vobec by som se necudovala, keby tam psi nemohli ist ne bezecku stopu, nas pred 2ma rokmi, este s Robinom, vyhodili s Pezinskej Baby, ze im pokazime stopu :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 9:04

este k tomu vyletu dlhemu, to urcite nepojdeme tento rok, pac tento rok nemame na to nabehane ani prd. a este k tomu by som to chcela ist s pulkou, lebo vsetka vybava sa do batohu nijak nezmesti.
ale tento rok pojdeme len skusobne na Babu a spat, s tym ze volakde pri babe prespime.
ako by vas zaujimalo co so sebou, pise sa o tom tu:
http://mushing.cz/index.php?kod=&modul= ... N&temata=N

a nieco o treningu zas tu:
http://mushing.cz/index.php?kod=&modul= ... N&temata=N
ten trening berte s rezervou, ako sa pise v diskusii je to pre niekoho s aljasky,ale inspiracia dobra. samozrejmostou je dobra strava a dopnky stravy, to si ale zistite sami
:smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 15.11.2007 15:05

Juj ja sa tak tesiim, vyzobrala som si vylet na chatu do Tatier a v piatok a sobotu sa pre mna stane skutocnostou to po com som od maleho decka tak dlho tuzila. Postavit sa za psa aspon na lyziach :jupi:
Takze sidce len taky kinder mushing, ale strasne sa tesim :smile:

p.s. po vcerajsom zazitku na biku som celkom rada ze budem mat este normalne zjazdove lyze, teda skialp. a pribalim aj helmu :heh:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Štv 15.11.2007 15:11

No super teda... Gratulujem :aplause: :lol: ... no ja som už on minulého víkendu vychystaná na bežky... v pondelok som si ich už pripravila a túto sobotu idem na Štrbské. No ešte si musím zistiť ranný spoj a už len dúfať, či ma šofér neodmietne zobrať. :heh: ... ak áno, tak asi pôjdem peši :ha:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 16.11.2007 9:56

:jupi:
akurat sme sa vratili z lyzi. Bolo to fasa asi prvych 100 metrov s poriadneho kopca a potom nas zvysnu hodinu fackovala kruta realita Clondiku, s ktorej som vyextrahovala dva poznatky
1: nabuduce si navoskujem lyze :ha: :stuch:
2: nabuduce nebudem ten prvy blazon co peslapava stopu v snehu po kolena

Skratka kooopa lepiveho snehu, stromy obtazkane a korunami zapichnute do zeme, podchvilou niektory z nich vystrelil, ked s neho spadol sneh a tak.
Ale bol to fakt zazitok :lol:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Záprahové športy