Skijoring/pulka

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod calwen » Štv 27.01.2011 20:51

Mna dneska Mardi par krat vykyblil....vysvetlite ovcakovi, ze naozaj nemusi mat stadecko pokope :pac: :ach:
Aj Roxynka pekne taha, ale bohuzial je male zavislatko a netaha kym som ja alebo Mardi za nou :ua:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Poca » Pia 28.01.2011 8:29

Vcera som si zapriahla 3 psy - nevybúrené od oravského longu pred lyze. (zabudla som ze takto môžeme trénovať len do kopca a nie po rovine) Vyštartovali - mňa vodítko v páse stiahlo, že som skoro :blee: , stratila som rukavicu, no na lúke to ešte šlo, ale keď sme preleteli cez hnoj a dostali sa na kamenitú cestu (napadlo u nás asi 5 cm prašanu a základ pod tým žiadny) bpočula som chrapotať lyže, pri pokuse zabrzdiť ich pluhom mi odfrkavali kúsky hrán, tak som len čakala čo bude. Nevyjazdená cestička, tak si baby spravili vlastnú - po srnčej stope do lesa.. No masaker - vysekala som sa len raz, ale kašlem na celé psie záprahy :hmm: (aspoň dnes :ach: )
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod wami » Pia 28.01.2011 11:40

Poca
ne že bych byla škodolibá... ale umím si to živě představit :ha:
já pořád říkám, že do zápřahu jen v něčem, co má brzdy... místo běžek saně, místo kolečkových bruslí kára...

a i tak byli včera tak nabušení, že mi ve dvou vlekli zabržděnou káru cca 50 metrů smykem, než jim došlo, že tím "stůj" fakt myslím, aby stáli :au:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod LiENKA » Pia 28.01.2011 12:17

Ako na bezkach ani na korculach by som nesla s dvoma a viac psami, ved to je samovrazda :heh:
Offtopic: Na korculach planujem, ked bude sucho.. uz mam aj trasu vymyslenu.. kupila som si vak specialny na korcule... kedze planujem ist 5km peso, potom odkorculujeme a zas 5km peso..
A teda chodievam aj s dvoma na bezky, ale ta starsia je pustena a bezi popri alebo kade chce.. :no:
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Pia 28.01.2011 12:54

Toť minuloročné tuším februárové korčule a začiatok modrania a opúchania.

Obrázok

Neskôr ručka ako balón, bolavá, že som si nevedela obliekať rukávy, nahnali ma na rtg, že je to úplne určite zlomené. NANEŠŤASTIE nebolo - nanešťastie preto, lebo zlomenina by bola rýchlejšie fit a menej bolestivá ako toto, čo bola zjavne natrhnutá šlacha, ktorá ma pri určitých úkonoch v určitých uhloch bolí ešte dnes, rok po.
Ale bola to blbá náhoda, Tessa mi strčila paprču pod koliesko a tresk na blbo pokrútenú ruku. Inak tie korčule nezavrhujem. Cítim sa na nich isto (ako decko som lietala po rampách) a šnúra so psom sa dá vždy pustiť, keby bolo zle.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Lindchen » Sob 29.01.2011 19:41

Dnes sme na túre postretali kopec bežkárov a zrovn, keď sme trochu pobehli, však nech si krpec trochu "pokanikrosuje", ide pani oproti na bežkách a vraví mi "škoda, že nemáte bežky!". Tak sa idem rýchlo poobzerať po nejakej požičovni :yes: . A tuším sa na to dáme :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Daida » Pon 31.01.2011 12:14

nebol niekto z Vás včera na Štrbskom? rodičia tam videli jednu babu so psom robiť skijoring. Opis psa je dosť slabý, iba spomenuli, že to bolo podobné ako husky, ale menšie a štíhlejšie. ?
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.02.2011 14:31

Neska sme sa vybrali behať.
Obrázok Obrázok Obrázok

......

Obrázok :ha: hura.
Konec hlášení.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Štv 03.02.2011 14:45

My včera, na letisko. Podruhé stála na bežkách a poprvé mala pripnutú Tessu. A že "Tessaaaa, POMALY!!!" (vyhrotene nasraným tonom).. ChaaChaaa, trhni si, panička, ťaháme, tak sa drž.. Ako na biku :ha: Ale dá sa to ustáť. :smile: Ale NEPRAJEM SI ísť takto dolu kopcom.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.02.2011 14:49

JJ, to si viem predstaviť. U nás je výhoda malého psa, až do fakt prudkého zjazdu neriešim. Ale inak si myslím, že tomu môžeš veriť. Ak je spoľahlivá, nemá sa čo stať. pekne do podrepu, vyvážiť ťažisko a pérovať nohami. Nič sa nestane. :no: Mne ešte k dobrému pocitu pomáha držať si šnúru rukou pri karabíne. Neviem prečo, videla som to na jednej fotke a je to fajn :heh: .
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod calwen » Štv 03.02.2011 14:54

Ja som si pre dobry pocit kupila vypustaciu karabinu :ha:
Ale u nas je najvacsi problem rozdelenie svorky, ovcak potom robi hovadiny :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Offca » Štv 03.02.2011 14:58

Podrep, vyvážiť :heh: Počkaj ešte, ešte mám dosť času pred sebou, minimálne do budúcej zimy to budem vnímať ako "niečo cudzorodé, čo sa drží mojich nôh"...kým sa s bežkami zžijem a dokážem sa na nich uvolniť. Ale určite to raz príde. Rovnaký "postup" bejvává na korčuliach. :yes:
Calwen, vidíš, a napr ja nemám vôbec tendenciu cítiť sa bezpečnejšie na vypúšťacej. Normálna mi nevadí. Ak bych už padala, je jedno, či je normal alebo vypúšťacia. :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod calwen » Štv 03.02.2011 15:00

Mna nedesi pad ako taky ale skor nejaky zradny velky dolekopec, ktorym to pes rozpeckuje a rozflaka ma niekde o strom. Psychologicky mi ta vypustacia karabina pomaha v tom aby som po psovi nehucala " :censored: :censored: :censored: spomal ty :censored: :censored: " :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.02.2011 15:02

No vidíš, korčule. :no: Takže no problem, do toho sa dostaneš veľmi rýchlo. :yes:

AD vypúšťacia. U nás z pochopiteľných dôvodov neprichádza do úvahy. naopak máme šróbovaciu. :prd:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Skijoring/pulka

Poslaťod Silvuch » Ned 06.02.2011 10:17

prosim vas, ako sa brzdi na bezkach?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy