Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel?

Poslaťod dusko.a.slavka » Ned 15.08.2010 22:36

lulu píše:
tonamie píše:
lulu píše:ďakujem vám moc :dakujem: :pusa: Keď rozmýšlam,že 600eur :plac: Kde to ja naberem,keď si všetko šetrím na jump :plac: Musím nájsť niečo čo stojí menej,aj keď nechcem...To si radšej potom o rok keď začnem robiť kúpim poriadny,teda zas radšej nechcem mať velké oči :ach: :smile: Ach jo,neviem čo skôr,tolko vecí by som chcela naraz :ua:

Lulu kolobežka vyjde lacnejšie a je to aj adrenalín :lol: http://samota.mushing.cz/Tipy/ScooterModely.html

:heh: Môže to byť super :yes:

Sunny štyridsiatka? :oo: Ty jak slimák... :angel: :heh:


ahoj lulu,

skusim ti poradit, tato znacka nie je este velmi rozsirena: http://www.kubicasport.eu/produkt/2277/Haibike-Life-FS-SLX--damsky---Super-cena!/ je to nemecka znacka -ziaden smejd! , ramy samozrejme z tajwanu ale okrem lapierre co je cistokrvny francuz (a tomu zodpoveda aj cena) beru ramy z tajvanu v europe skoro vsetci. ak potrebujes zopar info o znacke chod na mtbiker.com, su tam ludia co ich jazdia a velmi si pochvaluju.
k biku, vybava je slx ( jedna trieda pod xt, ja to jazdim tiez a 100 spokojnost), tlmic fox, vidla roc shox recon 130mm co je prima na allmountain. cena...trosku b si potrebovala dolozit. navyse ma damsku geometriu.

ak by si mierila vyssie tak http://www.kubicasport.eu/produkt/1947/Haibike-Q-FS-RC-2010/ komplet vybava XT, vyborna vidla talas 150mm, tlmic...chutovka. tomu zodpoveda aj cena ale pozri si povodnu....za tuto ceu bajk v takej vybave nekupis.

povodne som uvazoval nad touto znackou ale do ziliny to mam daleko a ja som lenivy tak som si kupil bajk v BA (giant trance x3). inac na kubicu su dobre recenzie, da sa s nim dohodnut aj na vymene komponentov ak peniaykov nie je dost. a predava aj na splatky. opat odporucam do pozornosti mtbiker.sk a najst vo fore prislusne vlakna. komunita ti velmi rada poradi.
dusko.a.slavka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Aký bicykel?

Poslaťod peterko92 » Pon 16.08.2010 12:26

Výbava bicyklov nie je zlá, dokonca to má už aj RS vidlu, ale tá cena je trošku nad limit 600e (keď už aj 600 eur je pre lulu vela). Napríklad aj CUBE je čistokrvný nemec. Viacej značiek v EU si robia rámy sami.
peterko92
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Aký bicykel?

Poslaťod dusko.a.slavka » Pon 16.08.2010 22:54

nie. cube, (ghost, hai atd) beru ramy z tajwanu. hai berie OEM ramy, cube ma vlastny navrh a vyvoj, ramy sa vyrabaju podla ich specifikacii v tajwane (astro engineering ltd)
to je jak s porsche cayenne, vyraba sa v ba ale je to made in germany. inac by to nikto od nas na zapad nekupoval. otazka marketingu.
dusko.a.slavka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Aký bicykel?

Poslaťod lulu » Pia 10.09.2010 10:20

ďakujem chalani :no: V ZA mám sestru, keď tam budem by som tam mohla skočiť, ten Life FS :angel: :smile:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Aký bicykel?

Poslaťod WhIsPeR » Štv 07.10.2010 8:49

Na bikejoring a len tak na lesne slapanie a mensie zjazdy
http://www.bikemagazin.sk/content-2007/ ... etor_s.jpg bud toto
http://data.unisite.sk/wobj-data/711/ob ... r-disc.jpg alebo toto
http://data.unisite.sk/wobj-data/711/ob ... raptor.jpg alebo toto :)
dakujem za pomoc :D
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.10.2010 13:23

To KGBčko vyraď, to je na hopkanie, pokiaľ sa nemýlim má vpredu singláča že? na XCčku sa s tým budeš trápiť.
A ten tretí sa mi tiež vidí hodne predkopnutý, na tom sa bude zle šlapať, ale pokiaľ budeš mať šlapanie len ako nutné zlo a prepravu k dolekopcu tak budiž.
Ten prostredný nepoznám, ale aspoň geometria je vhodnejšia i keď tá vidlica má zrejme na takéto účely zbytočne veľký zdvih.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Sunny » Štv 07.10.2010 13:29

ale pokiaľ budeš mať šlapanie len ako nutné zlo a prepravu k dolekopcu tak budiž.


Tuším to chce aj na BKJ so Sofinkou, kde pri jej veľkosti a sile bude nutné šlapať jak o život... :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.10.2010 14:02

Aj práve pre to by som sa sústredila na bije s klasickou XC geometriou, aby predok nebol tak zdvihnutý.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod WhIsPeR » Štv 07.10.2010 19:17

Ten predok dvihnuty je podla mna len tou vidlou.Chcem to na BJK ale uvidime ako sa sofii bude darit ak jej to nepojde V Mosovciach tak nebudeme chodit BJK ale vezmem dalsieho a pojdeme na Karu :) ten bike chcem hlavne pre seba do lesika a na mensie zjazdy
http://www.northeastcycling.com/Bikes_a ... b_bike.jpg ja mam osobne nieco taketo ale to mi absolutne nevyhovuje zle sa mi natom ide.....proste zadok dvihnuty a cely som predkloneny
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Silvuch » Pon 11.10.2010 6:38

pred dávnou dobou som sľubila priložiť fotku, v čom je výhoda kotúčových bŕzd, konečne som ju našla :ha:

Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Sunny » Pon 11.10.2010 15:10

Lidičky, možno mi budete vedieť poradiť - síce sa to týka káry, ale tá je z bikových súčiastok, tak snáď :joint:
Ide o túto mašinku:
Obrázok
A v čom je problém - potrebujem to nejako prekopať, aby to malo odpružený predok a lepšie brzdy, ideálne kotúčovky, keďže tieto bzrdy 3 rozbehnutých magorov ani len nespomalia.
Bola som varovaná, že ak kostra nebola robená na odpruženú vidlu, ani sa nemám pokúšať nejakú tam dať, môže sa ľahko zlomiť :nwm: Tak som zatiaľ vymyslela zohnať rám z biku, ktorý tú odpruženú vidlu mal (ideálne aj s tou vidlou a kolesom :joint: ) a navariť k tomu ten zbytok káry. Ale netuším, čo so zadnými kolesami. Na BMX kolesá asi kotúčovky nedám, takže by to chcelo - hmmm, nejaké koleso z detského horáku? Čo myslíte? (veľkostne tam potrebujem 20tky). Od včera maturujem, čo s tým spraviť za čo najmenšie náklady, ale samozrejme aby sa to nerozpadlo na prvej jame, dostáva tá mašinka riadne zabrať. Ale keďže nové stoja od 500€ vyššie... (jazdené dobré tak okolo 300€ :plac: ) To mi momentálne nehrozí. Díky za akékoľvek nápady.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 11.10.2010 15:38

Hmm, kotúče tam veru nenamontuješ :nono:
napadajú ma dve veci, v čom môže byť problém. V prvom rade v ráfikoch, ktoré už môžu byť rôzne zošúchané a tie brzdové gumičky už nesedia a nemajú dobrý dotyk.
Druhá vec je veľmi pozitívna. Takéto ráfikové brzdy vedia brzdiť strašne že veľmi dobre, keď sú dobré, majú dobré gumičky a sú dobre nastavené.
Takže asi kúpiť nové ráfiky, prehodiť na ne staré gumy, kúpiť nové brzdy a dať si ich dobre nastaviť. Možno bude stačiť kúpiť nové gumičky a dobre to nastaviť.
Skúsim prehovoriť priateľa, že by sme sa ti na to došli kuknúť, on to robiť vie a vie to zhodnotiť čo je kde pokazené, poprípade opotrebované. Takže by sme sa niekedy večír ftírkli na návštevu. Vyskúšam a dám vedieť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod calwen » Pon 11.10.2010 15:40

Offtopic: Co to zapocul moj sluch...zurka u Sunny? :hih: :piskot:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 11.10.2010 15:43

Offtopic: Jooj, bodaj by, ale neber to na hotové. Lebo cez víkend sme preč a cez týždeň času málo, ale hádam to klapne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aký bicykel?

Poslaťod Sunny » Pon 11.10.2010 15:47

Ulfi ty si poklad :poklona: Budem mooooc moc vďačná. Mne na to kukal priateľ (na biku čo to odjazdil), ale viac hláv viac vie :yes: Aj sme to nejako doťahovali, samotnú káru to brzdí, ale s 3 psami to fakt ani nespomalilo a to ma relatívne dosť vydesilo sa priznávam :aaa:
Offtopic: A keď už bude tá žúrka, ako Calwen rozhodla :haha: , nechcela by si sa s Viggousom pridať aj na nejaký tréning? :hih:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy