Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod zuzkafuny » Uto 14.02.2012 13:42

Práveže ten môj faraón je ťažný kôň... :lol: nemá nič milšie ako ťahať a ťahať a ťahať... :yes: :nwm:
a sily má na rozdávanie... jazdiť poľňačky a aj terén... nie zas veľký terén :nie:
nie single, ale aj s ním v predu :lol:
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...
zuzkafuny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: Hnúšťa

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod dana033 » Štv 08.03.2012 15:38

Prečítala som celú tému. Bola som rozhodnutá kúpiť nový bike na BKJ, lebo ten moj toho moc neznesie :ua: .
Podľa toho čo bolo poradené, teda značky bŕzd, vidly som pozerala a hľadala vhodný bike, no nový výjde okolo 700-800€. Rozmýšľam aj nad lacnejšou variantou, teda kúpiť vidlu, zadné koleso, kotúčové brzdy hydraulické na predok aj zadok. Chcem sa skúsenejších opýtať, či mi to bude stačiť, alebo radšej predsa kúpiť nový? V servise moj bike ešte nebol, väčšinu zvládam sama. Chcem sa spýtať aký servis potrebujú tie brzdy, či sa treba o ne nejak viac starať. Teda či to zvládnem sama a ako často, alebo budú potrebovať aj servis.
A ešte by som chcela vedieť čo sa týka kolies, podľa čoho vyberať? Materiál? aby vydržali nerovný terén...
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Pia 09.03.2012 12:09

Pozri si inzeraty. Ja som 1000evrovy bicyk pouzivany malo a len pol roka kupila za polku :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Uto 13.03.2012 11:58

Ak mas starsi bicykel treba zvazit nasledovne:

- ak este nemas kotucove brzdy - treba vymenit naboj kolesa ( popripade cele koleso ) aby sa nanho dal pripevnit kotuc
- ak mas starsi ram, je mozne ze sa nanho nedaju primontovat kotucove brzdy
- hydraulicke brzdy su bezudrzbove, avsak len do casu kym nevznikne nejaky problem - v domacich podmienkach bez potrebneho ( draheho ) naradie je takmer nemozne ich opravit
- montaz je viac menej jednoducha a asi zalezi od znacky. V kazdom pripade je lepsie nechat montaz a nastavenie na servise, teda este upresnim tu montaz, je mozne kupit uz predplnene sety, ktore je fakt jednoduche namontovat - ale moze byt problem s dlzkou hadiciek atd. V opacnom pripade treba brzdy namontovat, upravit dlzku hadiciek a najdolezitejsie - naplnit brzdovou kvapalinou a odvzdusnit :)
- ak neplanujes jazdit sialeny teren, postacovat by mali hociktore kolesa


Cize zaver: ak prve dve body su pravdive (a teda mas stary ram kde nieje mozne namontovat kotuce, a mas stare kolesa ) je jednoduchsie a lacnejsie kupit novy bicykel :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod CraObs » Uto 13.03.2012 12:18

klasické V-brake brzdy sú maximálne postačujúce pre bežné použitie.. pokial nebude jazdiť v blate, snehu, mraze výhodu kotúčoviek vôbec nespozná..
mimo to že kotúče majú väčšie nároky na vidlu a tak lacné modely vedia celkom rýchlo a efektívne chytiť vôlu.
väčšinou je upgrade najdrahšia varianta, neviem čo máš za bike, ale zváž či tá vidla s brzdami nezdvojnásobí cenu aktuálneho biku..
inak nerovný terén znesie každý bike, pokial na ňom nebudeš prasácky skákať.. ide skôr o pohodlie
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Uto 13.03.2012 12:31

Jazdil som so psom s V-ckami aj s kotucmi a je tam velmi velky rozdiel - je sice pravda ze nemam uplne najlacnejsi bicykel, ale kotuce su na jazdu so psom urcite ovela lepsie - samozrejme da sa aj s V, ale kotuce su bezpecnejsie, ci uz pre jazdca alebo psa :)

Ja osobne idem zo psom na bicykel aj vtedy ak nieje uplne krasne slnecne pocasie a sucho cize kotuce su "must have" :)
Taktiez su kotuce daleko efektivnejsie ked je vonku chladno - a teda je idealne pocasie na vychadzku so psom aby trosku zamakal :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Uto 13.03.2012 12:34

CraObs píše: pokial nebude jazdiť v blate, snehu, mraze..


Problém je v tom, že bikejoring sa jazdí práveže väčšinou v blate, snehu a mraze :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Uto 13.03.2012 13:01

Ja som jazdila na V a teraz mam hydraulicke a mne zas Vcka stacili a to jazdime fakt aj v necase. Ja osobne by som viac ako brzdy riesila odpruzenuu vidlu - lebo na neodpruzenej to je ako za trest.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Uto 13.03.2012 13:04

Offtopic: v pripade nekvalitnej vidly je to za trest 2x, kedze nielenze nepruzi ako by mala, ale este aj zvyknu "kopat" :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Uto 13.03.2012 13:06

Tak snad sa v celej tejto diskusii bavime o kvalitnych komponentoch, nie ze vezmem prvu vidlu, ktoru zbadam :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Uto 13.03.2012 13:16

V tom pripade treba ratat s cenou minimalne 200 eur :)

Teraz ma napadlo v kontexte s vidlou dalsia vec, ze nieje dobry napad davat odpruzenu vidlu na starsi ram, kedze nato nieje prisposobeny a moze sa ram poskodit.
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod dana033 » Uto 13.03.2012 13:25

Ďakujem za odpovede. Bike mam takýto :
Obrázok

V- brzdy mám a neni som moc spokojná, hlavne v blate a musí byť koleso rovné a brzdy presne nadstavené. A teda po tých terénoch čo chodíme mám často osmičku :hmm: . Je jasné že potrebujem odpruženú vidlu a hydraulické brzdy. Podľa toho čo už na začiatku témy bolo spomenuté, tak značky vidly ako Rock Shox, Magura, Fox, brzdy Shimano Deore, Magura, Avid (ak máte ešte nápad akú značku tak sem). Ak mám do toho vraziť peniaze tak chcem kúpiť niečo čo by som musela za rok vymeniť. Kolesá som sa pýtala hlavne kvôli tým osmičkám, po polných cestách keď jazdím tak tie kolesá dosť trpia.
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Uto 13.03.2012 13:27

Vravim, ja by som nic neprerabala ale sla do ineho biku.
Ja si nemozem moj vynachvalit (Ghost SE 6000, minulorocny http://www.ghost-bikes.sk/28579-se-6000-2011)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Uto 13.03.2012 13:29

Ja som s Včkovými brzdami mala problém hlavne v blate - ráfky od blata a brzdy som mala na ozdobu. A keď to ešte náhodou nebolo mazlavé blátko, ale také tuhé, ktoré sa spolu s bordelom nachytalo o brzdy a nešli stlačiť vôbec, to ešte len bola kvalitka :heh:
Hodne totiž závisí aj od psa, je iné mať ofčáka, ktorý ako tak vníma a ak potrebuješ, tak spomalí alebo zastaví aj na slovný povel (alebo aspoň na opakovaný a poriadne hučaný povel) a medzi magorom, ktorého je problém zastaviť aj so super brzdami. Na trojkolke mám storočné Včka, jazdiť sa s tým dá, ale občas skončím mimo cesty, lebo zajac. Na kolobke mám tiež Včka, už také novšie, lepšie, kolesá to zabrzdí. Ale tam ma pre zmenu odtiahnu psi aj s celou kolobkou, takže účinnosť neviem posúdiť :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Uto 13.03.2012 13:33

Offtopic: Jo na tvoje brzdy na biku si velmi spominam :heh:
Druhy den pretekov "bud ti to bude brdit furt alebo vobec"...tak radsej vobec :heh: Ale co som mala bicyk od Ulfi s Vckami, tak s tymi som realny problem nikdy nemala - ci so psom alebo bez psa. A na mojom starom trekovom tiez vzdy v pohodke. V najhorsom som sa aj tak vzdy hadzala o zem, aby som neublizila psovi.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy