Aký bicykel / kolobežku ?

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Sunny » Uto 13.03.2012 13:49

Offtopic: Tak Revište je kapitola sama o sebe, tam prestáva fungovať úplne všetko :heh: A nikde inde by som v takých desných podmienkach na bike nesadla...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Uto 13.03.2012 13:54

dana033 píše:Ďakujem za odpovede. Bike mam takýto :
Obrázok

V- brzdy mám a neni som moc spokojná, hlavne v blate a musí byť koleso rovné a brzdy presne nadstavené. A teda po tých terénoch čo chodíme mám často osmičku :hmm: . Je jasné že potrebujem odpruženú vidlu a hydraulické brzdy. Podľa toho čo už na začiatku témy bolo spomenuté, tak značky vidly ako Rock Shox, Magura, Fox, brzdy Shimano Deore, Magura, Avid (ak máte ešte nápad akú značku tak sem). Ak mám do toho vraziť peniaze tak chcem kúpiť niečo čo by som musela za rok vymeniť. Kolesá som sa pýtala hlavne kvôli tým osmičkám, po polných cestách keď jazdím tak tie kolesá dosť trpia.


S tymto bicyklom nespravis nic :) Treba novy :)

Zalezi od sumy ktoru chces investovat, ja ak by som mal kupit HT tak by som siel asi minimalne do tohto http://www.lapierre-bikes.sk/index.php? ... Itemid=134
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Uto 13.03.2012 14:49

Obzeraj sa po minulorocnych pripadne starsich modeloch, znaciek je mrte a bicyk nutne nepotrebujes uplne najsamnajnovsi :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod dana033 » Uto 13.03.2012 14:55

Popozerám a uvidím, šak hneď ho nepotrebujem, hádam sa niečo nájde.
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod dana033 » Uto 13.03.2012 15:01

dosť sa mi aj tieto bicykle páčia, z tých lacnejších napr. tento:
http://www.cubebikes.sk/wp/analog-disc-black-2/

dám tomu čas a niečo určite časom nájdem čo mi bude vyhovovať...aspoň v to budem veriť :joint:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod CraObs » Uto 13.03.2012 15:03

kharak píše: ale kotuce su bezpecnejsie pre psa

s týmto teda moc nesúhlasím, rozpálený kotúč od brzdenia s bezpečnosťou nemá nič.. a kvalitné Véčka majú za normálnych podmienok porovnatelný brzdný účinok..
niesú V-brake ako V-brake, tak ako kotúče a kotúče..

dana033 píše:Ďakujem za odpovede. Bike mam takýto :

tak s týmto fakt nič nerob, nevyplatí sa ti to.. určite kúp úplne iný bike..
otázka je či ti vadia použité veci, alebo chceš nutne nové so zárukou atď. hoď rozpočet a niečo sa nájde..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod calwen » Uto 13.03.2012 15:03

Ani nebudes vediet ako a najdes :no: Ja som tiez tak nahodne prisla k tomu mojmu a nelutujem teda :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Uto 13.03.2012 15:51

CraObs píše:rozpálený kotúč od brzdenia s bezpečnosťou nemá nič..


Rozpaleny kotuc od brzdenia? To mozno pri nejakom downhille. Ja mam uz par tisic km odjazdenych ( ci uz zo psom alebo bez ) a este sa mi kotuc rozpalit nepodarilo :) A keby aj - maximalne psovi priskvaris srst ( aj to by som chcel vidiet ako sa ti to podari ).

Ja som bezpecnostou myslel skor to, ze vzhladom na to ze kotuce su ovela ucinnejsie ( za normalnych podmienok - slnko sucho je to viac menej porovnatelne, ale to mi nechces povedat ze pojdes vonku len vtedy ak bude krasne suche pocasie :) ), je tam mensia sanca aby si psa presiel kolesom, alebo sa nebodaj nanho nejakym sposobom vykotil.
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod Oprasti » Uto 13.03.2012 16:09

CraObs píše:
kharak píše: ale kotuce su bezpecnejsie pre psa

s týmto teda moc nesúhlasím, rozpálený kotúč od brzdenia s bezpečnosťou nemá nič.. a kvalitné Véčka majú za normálnych podmienok porovnatelný brzdný účinok..
niesú V-brake ako V-brake, tak ako kotúče a kotúče..

dana033 píše:Ďakujem za odpovede. Bike mam takýto :

tak s týmto fakt nič nerob, nevyplatí sa ti to.. určite kúp úplne iný bike..
otázka je či ti vadia použité veci, alebo chceš nutne nové so zárukou atď. hoď rozpočet a niečo sa nájde..


stopro suhlas :jop:

dana033, calwen ti dobre radi, skus najst nieco v inzeratoch :yes: mne prave dnes prisiel rucne robeny ramik cannondale z 2006, povodna cena 600 eur, kupeny za 90 a v super stave :no:
Oprasti
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229
Bydlisko: Francúzske Alpy

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod CraObs » Uto 13.03.2012 16:12

kharak - tak si skús niekedy zabrzdiť kludne na asfaltke z 30km/h a ten kotúč len opluj čo to má za teploty, alebo ak si trúfaš tak ho chyť prstami (ale nachystaj masť na popáleniny).. či ublížiš psovi záleží ako je naučený, pripliesť sa ku kolesu nieje problém.. pár ludí s tetovaným lýtkom tiež poznám :pac:
každopádne kotúče by som riešil až od určitej ceny biku, pri lacnejších radšej kvalitné Véčka, brzdný účinok porovnatelný a cena tak 1/3.. a keď bude mať 90% výjazdov za sucha a slnečna tak sa jej to proste nevyplatí..
najdoležitejšie veci sú rám, vidla, kolesá, tie veci okolo sú "lacné" a lahko časom vymenitelné..

Offtopic: v akých podmienkach jazdím ja komentovať nebudem, lebo to neni dobrý vzor :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod dana033 » Uto 13.03.2012 17:11

Budem pozerať ojazdené, nemusí byť nutne nový bike. S cenou rátam tak okolo tých 600€.
So psom za slnečna si nemôžem dovoliť ísť, väčšinou to blatko tam býva. A ak sa podarí mať aj druhého psa, tak aby mi to aj ubrzdilo :joint:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Aký bicykel / kolobežku ?

Poslaťod kharak » Str 14.03.2012 0:35

Este velmi dobra znacka brzd je Hayes a Tektro :yes: , avsak tam uz su dost vysoke ceny :plac:
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod zara » Štv 15.03.2012 13:35

Aki ste narocni... mne by stacil bicykel :smile:
Bike odbornici, poradte - dobry?
http://www.21cycles.com/cy_de/anthem-x- ... mpaign=PSM
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod kharak » Štv 15.03.2012 13:48

:yes: Avsak zda sa mi dost drahy ( vzhladom na vybavu ), skus sa poobzerat na http://www.velosprint.sk tu zvyknu mat akcie na minulorocne modely. Za paradne ceny.

Ja som osobne kupil tento s 30% zlavou ( povodna cena 1800, po zlave cca 1250 )
http://www.specialized.com/us/en/bc/SBC ... spid=40121
Mam vyhliadnuteho dalsieho favorita ktory by ho nahradil ... ale zatial sluzi takze nic sa menit nebude :)

http://www.yt-industries.com/shop/index ... t&info=162 - tato firma ma fakt perfektne ceny ( opat vzhladom na kvalitu pouzitych komponentov! )
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Štv 15.03.2012 15:18

maestro u giantu je dobrý systém :jop: takže základ je super.. osadenie nieje zlé, ale dalo by sa pár vecí poladiť.. skôr by som skúsil pokukať výpredaje 2010 alebo aspoň 2011.. len záleží akú velkosť by si potrebovala, také tie štandardné M-L sú už málokedy..
inak slušné a lacné biky zoženieš http://www.kubicasport.eu/ (haibike) a dá sa dohodnúť na výmene čohokolvek v podstate, prevažne klasický 4 čap všetko..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy