Canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.11.2007 14:08

:jupi:
tak sme dnes po troch tyzdnoch vybehli na bicak, psisko bolo tak nadsene, ze sa mi v cieli zacal valat v tej zmesi snehu a bahna, plynule pokracujuc cez potok a dalej (AD strach z vody...). Tak som domou doniesla hovienko v postroji ale cele stastne. Takze packa je zdrava a papa caniscross :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pon 12.11.2007 14:23

:ach: ULF?? preco si domov nosis hovienka?? :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.11.2007 15:36

tak vis ja mam doma taku zbierku :ha:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 20:04

Objavila som pozitívnu vec. Ak mu dám len krátku postroj a ideme behať, tak ma moc nechce ťahať. (chvala bohom, lebo so sled postrojom to bolo o papuľu). takže máme novú zábavku. Ja pomali bežím, on kluše a jemne napína šnúru. Super vec, urazíme tak aj 17 km. :jupi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Uto 12.02.2008 20:10

ty ubehnes 17 km? :klobuk: :poklona:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 20:14

pomali, to nieje žiaden problém. To človek ani nieje zadýchaný. Je to len o tom, čo vydržia svaly a s tým sa dá niečo robiť. Skôr by som potrebovala natrénovať krátkodobú výbušnú silu. To absolútne nezvládam. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Uto 12.02.2008 20:24

tak to ja som skor opacny pripad
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 12.02.2008 20:31

Tak to by som brala. Toto behanie máme ako taký doplnk, keď si deň pred tým nezapálim :hi: . Je to náhrada trekingu. ten sa mi na jeho povahu zdal ako trápenie zvieratka, keď musel len kráčať :heh:
Ale tú výbušnosť akútne potrebujem, lebo sa mi viac krát stalo, že som na Devínskej šlapala do kopca jak besná a nasledoval prudký zjazd a skoro som to neustála.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 28.03.2008 14:37

http://www.canicross.cz/
pozrite si propozície na Plzeňský ACANACross 2008. Je tam CC, BKJ a SC.
Je to v máji. Nepôjde niekto?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Pia 28.03.2008 14:40

na CC by sme zemreli (teda ja, na to mozem vyslat tak akorat mojho bracha :hi: ), ostatne nemame natrenovane a je to siiiilene daleko...hmmm
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 28.03.2008 14:46

je to ´daleko to je fakt. ale mňa skôr neláka to, že na fotkách sa oblečením všetci tvária že je dosť teplo. môj by sa mi pri dvadsiatke na tých 4,5 km vyprdel :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Pia 28.03.2008 15:02

no, v maji uz moze byt aj celkom dost hic. ale po lese sa to da, nas vtedy prestava tahat tak po 3/4 hodke, co je tak cca 5-6kilakov (neviem to presne, lebo nemam tie moderne vynalezy :hi: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Canicross

Poslaťod Rika » Pia 28.03.2008 15:32

Hej ľudia, za aký čas prejdete 15 Km normálnou chôdzou brodiac sa v snehu po kolená?... chcela by som totiž vedieť ako na tom som :lol: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Canicross

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 28.03.2008 16:11

V hlbokom? Nefim, ale v takom normálnom asi dve hodiny :smile: Ja som ale lenivec, som pomalý chodec, radšej se svezu-

My máme 5-6 km za 15 minút, tak fakt je ten, že tých 10-12 minút v tiemi by prežiť mohol s dostatkom napájania.
Nuž, šak sa ešte rozhodneme. Lebo viem, že ak je teplota nad zemou viac ako 15 stupňou, tak je organizátor povinný zabezpečiť, aby sa psy neprehrievali. (neviem ako) :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Canicross

Poslaťod Amaguk » Pia 28.03.2008 17:55

My máme 5-6 km za 15 minút

to dufam na biku, nie pesibusom :no: to by si bola v knihe rekordov za sedmimilove cizmy (som hovorila u nas o CC, nie o bkj :no: )

Rika v hlbokom neviem ani ja, normalne mi to trva cca 2,5 az 3 hod. v zavislosti od terenu a pocasia. ale ja som uz starsia dama a dost sa flakam :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy