Canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Canicross

Poslaťod liho » Štv 30.01.2014 12:19

tréninky CC se psy budou opět na jaře, aktuálně budou probíhat tréninky na zlepšení běžecké techniky ve vnitřních prostorách sport centra v BA-bez psů :smile: nejbližší trénink je tuto sobotu 1.2. od 9h, v případě zájmu lze trénink uspořádat kdykoliv přes týden ve večerních hodinách. Cena tréninku je 7E, přihlásit se lze pomocí SS odkaz na areál je zde :no:
http://www.aircraftsport.sk/info/kontakt
liho
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Canicross

Poslaťod piskot » Pia 07.02.2014 10:02

ahoj rado332 napis nieco viac o tej tvojej fenke a ako s nou trenujes ale obavam sa ze ked mas psika ktory nie je apson trocha prac linia ze ti tahat nebude asi nikdy popripade ju neprinutis aby sla naplno
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Canicross

Poslaťod nicole » Sob 02.08.2014 11:24

Aká je ideálna dľžka vodítka po napnutí? :hi:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Canicross

Poslaťod x_mary » Sob 02.08.2014 11:41

podla veľkosti a sily psa, podľa terenu, podľa toho či chceš univerzalne voditko alebo iba na CC :fizel: (univerzalne - že ho možno použiješ aj na bikejoring, alebo skijoring alebo napr. chôdza - ja mam na chôdzu v ťažšom terene paličky :joint: , tak to aby som psa nebuchala paličkami je lepšie, aby mal dlhšie vodítko). Myslím, že ale na majstrovstvách sa kontroluje nejaká konkrétna dlžka, ktorú si ale aktuálne nepamatam :ha: :ha: :ha:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Canicross

Poslaťod nicole » Sob 02.08.2014 12:00

mám kokra, ale sily má za dvoch :lol: vodítko len na cc a terén víceméne lesné rovinky, občas menšie stúpanie. a nebeháme dáke extra dlhé trate, zatiaľ si chodíme len sem tam zabehať lebo mám od psa ruky ako šimpanz :pac:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Canicross

Poslaťod x_mary » Sob 02.08.2014 13:52

vodítko ideme kupovať alebo vyrábať ? :smile:

a ruky ako šimpanz mame lebo držíme vodítko v ruke ? ... ehm ... tento problém ale nevyrieši vodítko s amortizérom :joint: to chce aj nejaký sedák, alebo opasok, alebo niečo aby si to vodítko nemusela držať v ruke :no:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Canicross

Poslaťod nicole » Sob 02.08.2014 14:35

vodítko idem kupovať :smile: a samozrejme k nemu aj sedák, pretože keď držím vodítko v ruke tak je moja koordinácia pohybov na zaplakanie :lol:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Canicross

Poslaťod x_mary » Sob 02.08.2014 15:20

ja beham so psom veľa času na voľno, lebo inak ho často ťaham za sebou :lol: (chôdzu predo mnou ale zvláda bravúrne) a prvý "opaskosedák" resp. vec využívanú na pripnutie psa som doma zbuchala za 5 minut a využívam dodnes :smile:

vyzerá to nejak takto
Obrázok

a teda ak to chceš len na beh, tak by som asi vyberala kratšiu variantu - a hlavne treba pozrieť podľa "hmotnosti psa", aby chudatko kokriatko nemuselo vláčiť karabíny na dogu :angel:

máš vybraté nejaké stránky ? z ktorých by sa potenciálne malo objednávať ?
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Canicross

Poslaťod nicole » Sob 02.08.2014 15:54

tvoj opaskosedák vyzerá fajn, presne niečo také by mi úplne stačilo :lol: a chcela by som objednať set buď opasok/sedák+vodítko http://windog.sk/opasok_voditko
http://windog.sk/sedak_voditko
nepotrebujem niečo super čo bude aj super drahé, úplne mi stačí niečo easy
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy.
nicole
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: ZV

Re: Canicross

Poslaťod x_mary » Sob 02.08.2014 16:06

ak mas ťahaveho psa (čo si priznala, že mas :lol: ) tak nad "opaskom" ani neuvažuj :lol:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Canicross

Poslaťod Lindchen » Sob 02.08.2014 16:51

Tu mám starý sedák, ale na CC bol lepší, ako ten súčasný, ten nový je zas lepší na DT. Ale k dĺžke, takto je pre mňa optimum. Pes má 43 cm (kohútik<->koreň chvostu).

Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Canicross

Poslaťod x_mary » Sob 02.08.2014 17:33

Tu mám starý sedák, ale na CC bol lepší, ako ten súčasný, ten nový je zas lepší na DT. Ale k dĺžke, takto je pre mňa optimum. Pes má 43 cm (kohútik<->koreň chvostu).


to je sedák od manmatu však ? :smile:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Canicross

Poslaťod Lindchen » Sob 02.08.2014 17:40

Áno, je to Simple od Manmatu, nový mám od Zera.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Canicross

Poslaťod x_mary » Sob 02.08.2014 17:45

ja mam od Zera :smile: a skušku ťahavým psom zvláda super :smile: nič ma netlačí a nebolí (mam tú "ľahšiu" verziu) a k tomu ten kratší amortizerovič myslím, že ma 1,2 alebo 1,5 m
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Canicross

Poslaťod Bellss » Pon 06.04.2015 14:08

Ahojte :ahoj:

V Košiciach rozbiehame postupne tréningy canicrossu :smile: Tento rok máme v pláne 3 preteky na východe.
Najbližšie sa budú konať 25.4.2015 , v Lesoparku Furča. Viac informácií + prihlasovací formulár nájdete v linku na FB udalosť:
https://www.facebook.com/events/1574814826122820/

A pre nadšencov behu so psom máme aj skupinu, kde nájdete info o tréningoch :)
https://www.facebook.com/groups/8462328 ... 7/?fref=ts

Takže s kým sa vidíme na preteku? :lol:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy