Canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Canicross

Poslaťod LiENKA » Str 09.11.2011 20:11

A ten typek s tym pleskacom inak dava :jop: :lol:
To ja ked bezim, tak cupkaaaam :heh:
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Canicross

Poslaťod 75janusqa7 » Pon 02.01.2012 21:53

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možne canicross vykonávať s fenkou Nemeckého ovčiaka ktorá sa venovala poslušnosti a obrane ale je až moc aktívna a má rada pohyb ?
75janusqa7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canicross

Poslaťod Offca » Uto 03.01.2012 7:39

Ano :heh:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Canicross

Poslaťod 75janusqa7 » Str 04.01.2012 20:47

Chcela by som sa spytat ci neviete o nejakych pretekoch canicross na Slovensku? :nwm:
75janusqa7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canicross

Poslaťod Offca » Str 04.01.2012 21:03

Vieme :smile:
Tema na DF: http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=57&t=12821
alebo oficialna: http://www.mushing.sk/preteky-races.html?PHPSESSID=a3dca16151983b71d2562a02275489a1

(canicross je označovaný ako CC a kategoria CC sa otvára na pretekoch na suchu, čiže tých, ktoré majú pznačenie "cart" ->káry = nie sane)
Tuto sezonu už nič, až od dalšej jesene. Pripadne Čechy budú mať jarné preteky ako ukončenie sezony na suchu.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Canicross

Poslaťod 75janusqa7 » Str 04.01.2012 21:35

Dakujem :smile: tak mi zacneme trenovat aby sme to do jesene zvladli :) :5:
75janusqa7
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Canicross

Poslaťod Monii » Ned 22.01.2012 20:17

Tak my sme dnes odbehli nejaké 3 km. Prestávka asi každých 500 m, nech to nie je zo začiatku na ňu hneď veľa (či skôr na mňa? :hi: ). Povzbudzujem poooď pooď, idemeeee, gooo, supeeer, paráááda. No nejak sa jej nechce do ťahu. Iba si tak ležérne bežká predomnou. Nechcem ju do ničoho nútiť, ale čo v takomto prípade? Chcela som skúsiť aj BKJ, ale pokiaľ nevie ťahať v behu, tak na bajku asi ťahať tiež nebude. :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Canicross

Poslaťod Basha » Ned 22.01.2012 20:54

Monii, ja by som mozno skusila nejakeho sparing-partaka, nejaky pes, pri ktorom by sa rozbehla troska. Alebo mozno skusit zapriahnut so psom, ktory potiahnut vie :lol:

BTW pocas treningu, ked behame, chodi moj bud navolno, alebo proste nejak netaha - len bezi, alebo klusa rychlejsie predo mnou. Na zavodoch citil atmosferu a hlavne na starte a prvych 300 metrov zas tahal jak pleskac, potom polavil, ale stale bezal s mierne napnutou snurou.
Ked som citala pravidla pred prvymi canicross pretekmi, tak som tam videla, ze pes ma byt v tahu. Dosla som na zavody - bum realita. Staci ak bude bezat, tahat nemusi vobec. Hlavne, aby s tym behom nejak nezaostaval a nemal daky vyrazny problem.
Nie kazdy pes je rodeny "tahoun" a myslim, ze na canicross - najma pokial sa clovek tomu neplanuje venovat nejak naozaj vrcholovo, ale for fun, tak staci proste ze pes zvlada postroj a dokaze si v pohode bezat so mnou. A ak uz by som chcela ucit aspon trocha potiahnut aj napriek tomu, povzbudzovala by som pri kazdom pokuse o tah a servirovala to "v malych davkach" cize by som chvalila kludne po par metroch potiahnutia, prip. napnuti snury.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Canicross

Poslaťod calwen » Ned 22.01.2012 21:04

A ja by som mozno tak dodala, ze nie moc tahavy pes je podla mna na rekreacny CC lepsi. Aspon mne ked pobehnem s Mardim odchadzaju bedra. S Rox menej (ale to bude tou vahou ze jo..). Okrem toho za Mardim to uz nie je beh ale obycajne plapolanie vo vetre :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Canicross

Poslaťod Basha » Ned 22.01.2012 21:06

Jo. A s menej tahavym psom sa aj lepsie ide z kopca :joint: tam sa netreba bat o hubu. (ale na jednej fotke z jedneho canicrossu v Alpach som videla bezat typka v prilbe a dalsia baba zas bola doslova skoro po zemi vlecena psom - ale tahanie cloveka po zemi by uz bolo zrejme diskvalifikovane :heh: ). Kazdemu podla chuti :heh:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Canicross

Poslaťod Monii » Ned 22.01.2012 21:10

Nad tým premýšľam. Či obetujeme nejakého známeho psíka ako návnadu, ktorá pobeží pred nami.
Len keď mne sa viac pozdáva ten bajk. Beh nemám rada, len zas neviem, ako by nám to na bajku fungovalo, keď počas behu nechce ťahať. Ale jo, výhoda. Po mokrom a šmyklavom teréne som sa aspoň večer nezrýpala na hubu :lol:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Canicross

Poslaťod calwen » Ned 22.01.2012 21:13

Monii naloz bike, ked bude sucho, davaj do BA a najdeme nejaku particku na zatahanie :no: Nie je problem.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Canicross

Poslaťod Monii » Ned 22.01.2012 21:27

Jeej calwen, to by bolo super :jop: Reálne to vyzerá najskôr na pólku februára, keďže dovtedy ešte naplno skúškujem :hmm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Canicross

Poslaťod calwen » Ned 22.01.2012 21:31

Mne je jedno :no: Len aby bolo sucho :heh: Mne mokro nevadi, ale frajera by som dlho presviedcala a s Rox jazdieva on, tak by si rovno mala dve navnady :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Canicross

Poslaťod Monii » Str 25.01.2012 19:34

Dve návnady, to znie lákavo :hih:
Videla som tu pár videí, či už zo záprahov, BKJ. Ako stíhate filmovať a aj riadiť bajk prípadne behať?
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy