Postroje, sedáky, etc.

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sezen » Štv 25.09.2008 8:13

Ja by som vás chcela poprosiť o radu. Rozmýšľam že začneme s dogtrekingom, pretože aj tak chodíme na niekoľko km vychádzky. Aké popruhy by ste mi doporučili na Jerryna a Korču? Chcem kúpiť od Manmatu a neviem sa rozhodnúť či tie klasické pre saňové psy alebo budú lepšie Long distance alebo Guard.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Dogtrekking

Poslaťod katka » Štv 25.09.2008 8:24

Mno ja mám malamuta a na dogtreking som mu kúpila Manmaťácky Guard. Používam ho aj keď Bačko beží pri bicykli.
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Dogtrekking

Poslaťod Amaguk » Štv 25.09.2008 9:05

Ak ho budes pouzivat len na trek tak asi je lepsi guard, aspon tak pisu/vravia, skusenost nemam
my mame sled - klasicky tazny postroj, ale pouzivame ho aj na behanie, korcule a bezkovanie
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sezen » Štv 25.09.2008 9:22

Ďakujem. Používať ho budem len na trek, iné ťahacie športy neplánujeme robiť.
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Dogtrekking

Poslaťod Offca » Štv 25.09.2008 16:25

http://dogtrekking.info/forum/index.php?topic=153.0
Na tomto linku nájdeš niekolko strán obkecávačiek o postrojoch priamo z prstov dogtrekárov
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sezen » Štv 25.09.2008 17:08

Ďakujem, pozriem to, musím si zistiť čo najviac informácií. A neviete či môžem ísť na trek s dvomi hafanmi?
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Dogtrekking

Poslaťod Amaguk » Štv 25.09.2008 17:13

mozes :smile:
vtedy je dobre mat odpruzene voditko pre 2 psov
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dogtrekking

Poslaťod Offca » Štv 25.09.2008 17:14

ALe musíš vliecť o to viac zásob žradla, vody a dve misky.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dogtrekking

Poslaťod Sezen » Štv 25.09.2008 18:22

Dík, jasne už som pozerala tie vodítka, plánujem ich kúpiť spolu s popruhami. Ja s nimi skôr plánujem na začiatok mini dogtrekingové trate, aby som zistila ako to pôjde a potom sa uvidí. Neskôr (podľa situácie a možností) by som na dlhšie brala len Jerryna lebo Korčina by asi aj tak nejaké 40-80 km nezvládla (ona sa má hrozne rada) a niesť na rukách ešte ďalších 17 kg niekoľko kilákov sa mi teda rozhodne nechce :lol: .
Obrázok
Sezen
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1581
Bydlisko: Zvolen

Re: Dogtrekking

Poslaťod Casey » Štv 09.10.2008 12:29

Chcem zacat s mojim krpcom dogtrekovat, takze sa chcem opytat ci si mam kupit novy zaprahovy postroj.....alebo mi staci tento power postroj ktory mam.....
Obrázok
Obrázok
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Dogtrekking

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 09.10.2008 12:31

To je jedno, musí mať postroj, ktorý mu nespôsobí žiaden problém ani za dva dni v daždi. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dogtrekking

Poslaťod Casey » Štv 09.10.2008 12:58

ten moj postroj je "vodotesny" takze to problem nebude...islo mi len o to aby to bolo pre psa co najpohodlnejsie...takze z hladiska pohodlnosti a rozlozenia sily bude asi lepsi neaky sled, nie ?
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Dogtrekking

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 09.10.2008 13:05

Osobne sa tomuto športu nevenujem, odkedy mi začal vadiť viac ako trojhodinový boj s ťahajúcim psom :smile: takže, až tak presne ti neviem povedať. Záleží aj na tebe, ako moc chceš, aby ťa pes ťahal. Myslím, že na treking je sled úplne zbytočný, lebo to, na čo je tento postroj určený pri treku pravdepodobne nevyužiješ. Taktiež pri sled postroji rapídne klesá ovládateľnosť psa.
To, čo máte nepoznám, ale všetko je o pohodlí psa, teda aj tvojej skúsenosti a pozorovaní. Neexistuje univerzálna rada. :nwm:
Veľmi dobre ale túto dilemu poznám. nakoniec som postupne kúpila všetky postroje a zistili sme, čo nám je na čo pohodlné. :money:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dogtrekking

Poslaťod Amaguk » Ned 12.10.2008 21:38

Casey píše:ten moj postroj je "vodotesny" takze to problem nebude...islo mi len o to aby to bolo pre psa co najpohodlnejsie...takze z hladiska pohodlnosti a rozlozenia sily bude asi lepsi neaky sled, nie ?


niekto chvali guard, ale vela ludi chodi aj treky na slede
my mame len sled, kedze ho vyuzivame aj na ine, a uplne v pohode je aj na tento ucel :smile: ono, zavisi, co psovi lepsie sadne
pri guarde sa ludia niekedy stazovali, ze sa zosmykuje do boku :nwm: asi zavisi od vyrobcu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Pon 03.11.2008 9:09

Malý súhrn:

Guard: Obrázok Vhodný na turistiku s nie moc ťahavým psom. Dá sa nastavovať veľkosť, ale môže sa pretáčať a karabína je v strede chrbta - môže psa udierať.
Sled: Obrázok Klasický ťažný postroj, musí sedieť ako "riťka na šerbel" - ani tlačiť, ani byť voľný, hlavne na hrudníku. Dobre rozkladá ťah. Dá sa použiť takmer na akéhokoľvek psa. Na malých sa vraj neodporúča, ale ja ho mám odskúšaný na Parsonke a všetko OK.
Faster:Obrázok Tiež ťažný postroj, skôr pre psov s hlbokým hrudníkom (typu stavač). Ak sadne, je super. Taktiež odskúšaný aj na malej parsonke - napriek počiatočnej nedôvere výborný, sedí dobre a ani náznakom neškrtí. Jeho skrátená verzia - short - je veľmi sympatickou variatnou guardu - predok je rovnaký ako u Fastera, ale obvod hrudníka je nastaviteľný.
Existujú aj rôzne iné vychytávky, napr. Merhi, special postroj na pulku atď, ale to nechám na iných, nevyznám sa :smile:

Objednať postroje sa dajú v ČR: http://www.zerodc.cz (šijú aj na mieru), http://www.polarpesek.com (tiež aj na mieru), v SR: http://www.manmat.sk, http://www.petweb.sk, prípadne nejaké sú aj tu: http://mushing.topholiday.sk/.

Ja som začínala s takýmto postrojom na Gili: Obrázok. Len nechápem, prečo mu spravili to V-čko hore na krku :nwm: Doma som chytila nožničky, niť a ihlu a tradááá, mali sme náš prvý sled :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Záprahové športy