Postroje, sedáky, etc.

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Pia 07.06.2013 13:30

Je jej určite veľký - má ho vpredu až na ramenných kĺboch, to jej musí vadiť. A aj dlhý je hrozne moc. Určite o číslo menší by to chcelo.
Ja som inak takto dopadla pri fasteri - síce sedel dobre, ale Icynka je celkovo také tintítko, s uzučkým hrudníkom a jak boli tie popruhy široké, tak ich mala presne tak ako Roxy. A odmietala v tom behať, vadilo jej to. Podarilo sa mi zohnať z užších popruhov a pes behal jak vymenený. Takže aj na to treba dávať pozor. :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod merri » Pia 07.06.2013 13:39

Dakujem Sunny. :yes: Achjo, tak musim s tym nieco vymysliet.. :bum: Jej by bolo treba asi ten S/M, to Berryne mensie M-ko jej sedi tiez dobre, aj ked kludne moze byt aj mensi.
Alebo to presitie.. aj ked tam by sa dalo ubrat asi len z toho krku, na dlzku sa s tym asi nebude dat spravit nic.. Takze to vidim asi tak, ze tento niekomu posunieme a skusim jej kupit druhy.. :ua:

Alebo, skusim ju este odfotit v tom Berrynom a ak by jej bol dobry, mozno by som skusila kupit iny pre Berry. A k tomu mam otazku - ktory z postrojov zatazuje chrbat uplne najmenej?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Pia 07.06.2013 13:45

Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod zara » Pia 07.06.2013 13:51

hruska: mozno maly (ide tesne poza predne nohy, pozor ci nebude skriet v podpazusi)
weron: akurat
merri: velky
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod weron » Pia 07.06.2013 13:53

no uz som sa zlakla ze aj malej neni ok jak to tu citam :oo: :heh: vdaka za upokojenie :poklona:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod hruska » Pia 07.06.2013 13:55

Zara, dik, otestujem. Psisko je ale na diete, kde kilo musi dole urcite, plus zhadzuje srst, tak dufam, ze bude sediet. Inak, nema to nejak natesno, aspon sa mi nezda..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Pia 07.06.2013 14:00

Dasssa - Zhora vyzerá dobre, ale chcelo by to dobrú fotku zboku.

Merri - čo sa týka zaťažovania, veľmi závisí od toho, aký druh záťaže má pes. Prvá zásada - na klasický záprah (bike, kolobka, sane...) jednoznačne postroj dlhý, faster alebo sled. Ďalej podľa "rýchlosti" - na šprinty je veľmi dobrý faster, pretože v ňom má pes voľný chrbát a ľahko sa v ňom vie ohýbať do oblúku pri cvale, čiže viac naťahovať nohy. Pri vytrvalostnej záťaži a ťahaní väčšej váhy sa pes pohybuje skôr poklusom a je lepší sled, pretože rovnomerne rozkladá váhu vďaka tomu krížu na chrbte a pes tak ťahá "celým psom". Ale to sa bavíme o vyslovene záprahových psoch, ktoré makajú. Pri trekoch je to podľa mňa hlavne o tom, čo vyhovuje psovi a páničkovi - aby sa pes nedrhol a aby ho postroj nikde neodieral. Dokonca som počula aj ten názor, že ak sa pes pripína k pásu človeka, sú tieto krátke postroje (short, guard) vhodnejšie, pretože šnúra smeruje dosť hore a dlhé postroje sú robené skôr na vodorovný ťah, ak šnúra ťahá dohora, tak tie postroje to vzadu dvíha a potom zle sedia (platí hlavne pre sled).
Toľko teória - v praxi to vyzerá tak, že som doma premlela hoooodne veľa postrojov, kým mám také, s ktorými som spokojná aj ja aj psy :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod merri » Pia 07.06.2013 14:13

Zaprahoveho psa nemam samozrejme :lol: postroje vyuzivame na tury, a hlavne na tie dlhsie celodnove, a u Berry vidim, ze je u nej velky rozdiel ci jej ten postroj fakt sedi, alebo nie. Roxe je to jedno uplne, ona je taka "kompaktna" svalnata, ale Berry je skor uzka dlha, a ako som aj minule spominala, v poslednej dobe na nej vidim, ze jej je tahanie neprijemne, aj ked energie ma dost a tahala by, ale pri potiahnuti sa prepina do mimochodu a setri sa. Cize by som rada najst taky postroj, v ktorom sa jej bude tahat co najpohodlnejsie a bude zatazovat chrbat len minimalne.. Dost velky rozdiel bol ten mensi vs. vacsi Short - v mensom mimochodi menej a viac vydrzi tahat, za to v tom vacsom sa jej slo vyslovene zle, aj ked jej sedel ovela lepsie ako tuto na fotke Roxe, ktora zase neriesi vobec. Takze rada by som skusit, ci nebude nieco este lepsejsie.

Nasla som napr. takyto: http://www.manmat.sk/Product/24/65-postroj-lash-light.aspx - pozdava sa mi to, ze sa da regulovat pomer tahu medzi hrudnou a chrbtovou castou.. Co na nho hovoris? Alebo su niektore postroje take, co zatazuju ovela viac hrudnu cast nez chrbtovu?
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Legantiss » Pia 07.06.2013 14:20

Ja som mojej mala dať urobiť postroj asi na mieru. L-ko jej podľa mňa sedí dobre , neťahá ju ani netlačí ale M-ko by jej na dlžku bolo asi lepšie, keď pozerám vaše fotky :smile: ALE obvod krku má až 53 cm preto som zobrala radšej L-ko. Obrázok
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Pia 07.06.2013 14:33

Merri na toto len jedna rada - odchyť si niekde na nejakej akcii Helu Levíčkovú a skúšaj skúšaj skúšaj... Asi ona jediná má od každej značky vzroku postrojov, takže sa do poskúšať všetko a vybrať čo sa ti bude najviac páčiť. Ani to ale nezaručí, že pri dlhšej záťaži to nezačne psovi vadiť :heh: Ja som Icyne vyberala postroj priamo so Zerákmi, zdalo sa nám, že je OK a aj tak nebol :heh:
Ten Lash od Manmatu osobne nepoznám, skúsenosti nemám, takže sa k nemu neviem vyjadriť.
Offtopic: Iba jednu zábavnú historku mám, keď tie postroje skúšali na jednom záprahu, zabudli tie pracky na chrbte po nastavení dĺžky "upevniť" (treba tam ten popruh ešte raz prevliecť) - a po dobehu mali krásny dôkaz ktorý pes ako ťahal - či sa to povolilo alebo nie. A paradoxne psom, ktorí vyzerali ako najväčší makači sa to nepovolilo vôbec :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod merri » Pia 07.06.2013 14:40

Jo, dufam ze bude zase na Dog military parkure alebo niekde inde v okoli. A hlavne dufam, ze to budem mat vobec za co kupit.. :money:
Sak to, ze sediet moze, ved aj ten Short jej sedi, ale ci sa jej v tom aj bude dobre tahat.. :pac: No snad sa nieco pre nu najde.

Kazdopadne dakujem za rady! :yes:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 10:49

tu je fotka zboku...a tuším to teda nakoniec vyzerá dobre nie? Ale teda on je v ťahu minimum času.

Obrázok
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod weron » Ned 09.06.2013 10:58

dasssa píše:Ale teda on je v ťahu minimum času.


moja 95 percent casu :heh: vsade musi byt prva :ach:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Dasha » Ned 09.06.2013 11:18

Tak ten môj akurát vtedy, keď je niečo zaujímave pred nami, resp. keď niečo zacíti. Ale inak sa premáva z jednej strany na druhú. Pomaly si už ale zvyká aspoň chodiť pekne rovno dopredu, aj keď teda stále ťahanie nič moc. Plánujem s ním hlavne začať behať (To potrebujeme hlavne menšie vodítko s amort., to čo máme teraz je 2m a keďže on neťahá, je to na nič, také dlhé - tuším sa to robí aj na mieru nie? Že by mi urobili tak 1,30m - 1,40m pred natiahnutím)
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod weron » Ned 09.06.2013 11:27

a tie manmat-acke voditka s amortizerom su viac ako 1,4m pred natiahnutim ? sa mi nezda ale neviem,na stranke som teraz pozerala a nebolo pisane ...
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy