Postroje, sedáky, etc.

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Bad » Sob 10.01.2015 12:40

Elfinka,mohutnět to psisko může do 3 až 4 let, naroste mu límec......Až vyroste,koupíš nový, taky s tím u Ariba počítám - má short a tahá na něm jako čert a pohodlně :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod hruska » Sob 10.01.2015 12:52

ak foxe cosi zmohutnelo ako dospela, tak to bol hrudnik. A mne sa tak pacila taka bezhrudova :lol:
before
Obrázok
after
Obrázok
Obrázok
skoda, ze ju nemam pomeranu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod hriva » Ned 11.01.2015 0:29

Aj Bria bola také tintitko do dvoch rokov normálne som.neverila keď som si kukala staré foto :oo: ona sa potom celá rozšírila :joint: ale hlavne hruď
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Federika » Pon 02.02.2015 21:57

Chcem sa poradiť ohľadom výberu sedáka. Našla som na fb jednu Češku, čo ich vyrába. Prídu mi fajn, za super cenu a na mieru. https://www.facebook.com/ObojkyTomaJerry
Robí 2 druhy, pevný a voľný. Pevný je klasika, zapína sa okolo bedier, voľný okolo pása. Fotka voľného je pre predstavu v linku. https://www.facebook.com/ObojkyTomaJerr ... =3&theater
Ktorý je podľa vás vhodnejší? Máte niekto skúsenosť s tým voľným typom? Videla som takéto aj na stránkach "profi" výrobcov, ale naživo asi nikde. Chodíme na dogtreky, plánujeme začať behať, takže nový sedák je nevyhnutný. ManMat sedák mi veľmi nesedí, mala som ho požičaný a vadí mi ako sa zapínajú popruhy medzi nohami. Tento Mutt and Go mi pripomína multifunkčný sedák od Zera. Ale z nových cien na stránke Zera mi padla sánka, preto by som zvolila cenovo dostupnejšiu variantu. Budem vďačná za rady. :smile:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod lenka_1705 » Str 04.02.2015 17:07

tak toto by zaujimalo aj mna, kedze s dvoma psami to zacina byt o hubu.. :lol: ten volny vyzera celkom zaujimavo, ale tazko to posudit, asi by to chcelo skusit
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod calwen » Str 04.02.2015 17:10

http://www.hudy.cz/uvazky/rock-empire-c ... -blue.html ja som dostala tento a musim povedat ze fajn, pre mna lepsi ako horolezecky :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Haleth » Uto 03.11.2015 19:34

Hľadala som, ale našla som iba diskusie o správne sediacich postrojoch. Takže, ako má vypadať správne sediaci sedák?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Str 04.11.2015 8:39

Záleží od typu - za mňa má v prvom rade sedieť na bedrách, nie v páse. Nemá odierať, tlačiť, ani sa nikde zarezávať a keď pes ťahá, nemá sa posúvať hore. A mne vyhovuje keď je tá bedrová časť širšia a mäkká - napr. ten spomínaný Rock Empire síce sedí fajn, ale mne boli tie popruhy moc úzke a keď som na to zapla dosť šílene ťahajúcu Trixie, tak mi to nebolo moc pohodlné. Ja som nakoniec skončila pri Manmate - Zerácke sa mi v ťahu posúvajú hore a popruhy čo idú okolo stehien ma potom režú. Ale pre menej ťahajúceho psa som s nimi spokojná. Horolezecké sú dosť masívne a tvrdé a boleli ma z nich bedrové kĺby, neviem prečo :nwm: Manmaťácky má široký mäkký pás okolo bedier a keď sa tie popruhy okolo zadku dobre nastavia, tak má fakt spodný ťah a nikde hore sa neposúva, ťahá za zadok. Väčšinou chodím s tým.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Haleth » Str 04.11.2015 17:42

Ja mám horolezecký. Je požičaný a asi nie moja veľkosť. Z bedier sa neposúva, ale neviem si poradiť s tými stehennými pásmi. Tie majú byť tiež napevno zatiahnuté? V akej výške? Sprosté otázky, že? :lol: Akože, neviem, či to je iba mojími tučnými stehnami, ale v pohybe sa vyhrnú úplne hore a potom celkom dosť zavadzajú v medzinoží a ťahajú.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Štv 05.11.2015 8:09

Tak to nem dobre. Sedáky horolezecké majú svoje veľkosti,asi fakt nesedí ako by mal. Plus kde presne si tam upínaš psy? Aj to je dôležité, že ako ide ťah.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Haleth » Sob 07.11.2015 18:04

Uhm, včera mi to zodrelo kožu na dosť nepríjemnom mieste :ua: A teda tie stehenné popruhy majú byť napevno? V akej výške?
Psov mám uviazaných na tomto (ilustračný obrázok):
Prílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (29.2 KiB) Zobrazené 7613 krát
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod piskot » Pon 09.11.2015 10:58

ja mam tento http://zerodc.sk/sedaky/sedak-speedy je pravda ze pri vecsom tahu sa posuval hore ale staci dobre zatiahnut tie spodne uchytky a je to uplne v pohode podla mna ovela lepsia volba ako man mat kedze hlavna sila tahau ti ide na spodnu polovicu zadku a tym padom ked mas tahaveho psa ti to vyrazne predlzi krok kedze ta trocha nadvihne :jop:
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Pon 09.11.2015 11:28

Haleth a jak zatiahnu, tak sa to pretočí, že? Tým pádom ti to ťahá tie popruhy okolo nôh hore a asi preto to derie :nwm: . Ja som mala jednu šnúrku prevlečenú tuším o kus nižšie, jak sa tam prevliekajú tie popruhy od nôh a vodítko som viazala tam. Jak moc som to mala dotiahnuté okolo nôh už ale netuším.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Haleth » Uto 10.11.2015 19:38

Pretočí? Neviem... V ťahu (za rýchlej chôdze) to vypadá nejak takto (bože to je grc, tie bravčie nohy :heh: ), ale neviem, či to nejak pomôže v identifikácii problému. Minimálne som zistila, že musím nosiť boxerkoidné gaťky :heh:
Prílohy
20151109_124517.jpg
20151109_124517.jpg (56.76 KiB) Zobrazené 7538 krát
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Postroje, sedáky, etc.

Poslaťod Sunny » Str 11.11.2015 8:51

Hej, presne toto to urobí :heh: To sa blbo popisuje cez net, chcelo by to nejako naživo okukať a ošahať :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy