Potreby pre dogtrekking a canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Baarbora » Štv 16.04.2009 9:01

ja sa vynadrim len k tej vode, ale ihned po nejakej zvyssenej aktivite by som tam psa nepustala, schladit rozhorucene svaly vo vacsine pripadov aj o 20 stupnov,urcite to nespravi dobre. pokial ale viem, na treku sa nejde tak rychlo s pesom, tam by to vadit nemalo. ale ked idem s pesakom na kolobezke, vzdy zaradim aspn 10min pauzu krokom, po ktorej ho pustim do vody.

a aby som nekecala len tak odveci, poradila by som do vybavy zaradit aj nejaku tu "prvu pomoc", obvaz, nejaku tu dezinfekciu a nielen pre pesicka, ale aj pre majitela :lol:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Sunny » Pon 20.04.2009 7:45

Tak po včerajšej skúsenosti pridávam k potrebám jednu veledúležitú vec - vhodné boty pre človeka. Pevné, aby podržali nohu, ale nie moc tvrdé, lebo au au otlaky. A hlavne nespravte blbosť ako ja, že si tam obujete nové vraj trekové tenisky :pac: Tvrdé boli jak šlak. Otlaky síce nemám, ale pacičky bolavé riadne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Nyssa » Pon 20.04.2009 8:26

súhlasím :jop: i keď ja som sa skôr doriadila ponožkami :pac: to v predu ako sú zošité, mi tlačilo na prst a mám tam "slivku", takže mi asi zleze necht
a pridávam ešte aj poriadny ruksak. práve kvôli trekku som si kúpila nový, ale prišla som na to, že riadny shit :hmm: hneď za štartom ma predbehol Meganin náhubok, ktorý som mala o ten vak pripevnený (btw. do toho ruksaku spredu sa dajú dať aj korčule, ale keď to neudržalo náhubok, ako to asi udrží korčule :ach: ), takže som ho musela celý pouzliť. hneď na výplatu kupujem nový ruksak, ten im pôjdem oplieskať o hlavu a kupujem aj ten multifunkčný sedák
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Sunny » Pon 20.04.2009 9:20

Batohy sme aj my riešili niekoľkokrát - hlavne také samootváracie :heh: A sedák bez debaty, ten opasok je na 2 veci, mala som ho na krížoch, takže ma akurát tak dobre bolia.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod kikula22 » Pia 24.04.2009 7:13

Noo samootváracie. Ja musím nabehnuť do obchodu a dáky si konečne kúpiť . Aby to nevyzeralo takto:
Obrázok
:lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod katarina » Uto 05.05.2009 6:04

mne vcera zo Zera prisiel postroj, vodo s amortizerom a sedák Offtopic: a náhubok a zadara poslali pekny obojok :jop::jupi: ale prsalo a bol blby teren tak som este neskusala :ua:
ale máte niekto ten sedák? http://zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=112
neviete ci to má byt tesné, alebo to moze trosku vpredu odstavat?
lebo pisu tam "Do postroje se vejde osoba s pasem: od 60 cm do 90 cm " takze tej osobe s pasom 60cm by to ostavalo este viac, ale tak neviem.. :ach:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod mairi » Ned 01.11.2009 18:04

niekto kto mate toto http://www.manmat.sk/Product/28/61-ski- ... -psa-.aspx
viete mi povedat ake je to dlhe a hrube? pls
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Sunny » Ned 01.11.2009 18:12

Býva to dlhé okolo 2 m. A hrubé - mno, je v tom taká silnejšia guma - huska natiahne v pohode, Gilinka by mala problém.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Ned 01.11.2009 19:41

No ta skisnura je podla mna dlhsia nez 2 metre. Ja mam od nich to voditko s amortizerom a to ma 170, po natiahnuti 200cm a co som videla skisnuru tak ta bola az neprijemne dlha :nwm: Mam pocit ze Ulfi ju ma :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Ned 01.11.2009 20:46

Mairi pre Coru by ti podla mna dobre padlo toto http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=184 Sunny ho ma a to by ju nezabilo :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Amaguk » Ned 01.11.2009 20:52

Offtopic: Mairi, ked budes objednavat zo Zero, mozem sa prifarit s jednym voditkom? :hi:

Inak, aj ten postroj odporucam radsej so Zero, Manmat su viac konfekcia, Zero ti skor usiju na mieru :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod mairi » Pon 02.11.2009 14:54

calwen píše:Mairi pre Coru by ti podla mna dobre padlo toto http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=184 Sunny ho ma a to by ju nezabilo :no:

oo dakujem ti, vyzera to super :jop:

a ked uz, sedak sa vam zda ktory lepsi? http://manmat.sk/Product/28/57-ski-opas ... eSupport=1
http://www.zerodc.cz/zero-dc-katalog.php?id=112
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Pon 02.11.2009 15:03

Ja som pocula dobre ohlasy len na ten manmatacky ski opasok. Ten zo zera nic moc - mala som ho aj na sebe
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod skacenka » Pon 02.11.2009 15:12

Ja mám ten manmaťácky a som s ním spokojná :jop: A aj všetci, čo si ho odo mňa požičali boli spokojní :jop:

A čo sa týka vodítka s amortizérom, tiež mám manmat, ale toto : http://www.manmat.cz/cs/products/displa ... +obojky/19)+Vod%C3%ADtko+s+amortizerem/50

Mám ho na 25 kg psa, a to, že nemá karabínu na druhom konci sme vyriešili jednoducho kúpením karabíny v hor. predajni-za 1€ :yes: A som fakt spokojná :yes:
Naposledy upravil skacenka dňa Pon 02.11.2009 15:17, celkovo upravené 2
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Pon 02.11.2009 15:13

Inak Mairi aby ti to nebolo velke :no: Radsej na mieru
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy